Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

dla przykladu

przy mocy 10kw kocioł od 35 do 60 stopni dochodził około 40minut

przy 15kw zajmuje to już tylko 15 minut

im mniejsza moc tym mniej paliwa i płynniejsza praca, tak to przynajmniej wygląda u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie rozumiem licytacji na wykresy. Chyba po to kupujemy dobry sterownik żeby zaoszczędzić na opale! Nie interesuje mnie jak odbywa sie proces spalania, piec jest czysty, zużycie niewielkie, czego panowie więcej oczekujecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykladu

przy mocy 10kw kocioł od 35 do 60 stopni dochodził około 40minut

przy 15kw zajmuje to już tylko 15 minut

im mniejsza moc tym mniej paliwa i płynniejsza praca, tak to przynajmniej wygląda u mnie

Nie wiem czy nie uzyskałbyś tego samego zwiększając kaloryczność opału. Skoro kocioł masz 25kw to ustaw 25kw no chyba że te 25 to w rzeczywistość dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam koledzy tak, ja mam kociol 19 kW witkowski KMB-RP plus na stronie producenta mozecie sprawdzic jak on wyglada, spora kobyla 410 kg, duzy palnik ekoenergia.

 

W kotle tez mam ustawione 19kW i kalorycznosc mniejwiecej taka jak ma eko, wydajnosc podajnika na 14,5 kg/h

 

Z tego co widze jak mi kociolek pracuje to moj 128 m2 parterowka, by utrzymac 22 stopnie w domu potrzebuje okolo 4-6 kW ( CWU grzeje non stop wiec w ta moc tez juz to wliczam)

 

Modulacja teraz to 10-30%

Wielkosc zloza na palenisku - chyba ok 2 cym ponad korona

Brak sadzy w kotle

Jasno szary drobniutki popiol

spalanie 9 kg/dobe

 

piec moduluje tak jak mu pozwala instalacja i bezwladnosc wodna kotla ale ciagle wydaje mi sie, ze do poki mam dobre spalanie czyste kociolek to nie widze potrzeby obnizania kotla do np. 10kW 

 

Moze by cos sie zmienilo jakbm obizyl moc kotla na sterowniku ale jakos nie chce mi sie grzebac w ustawieniach aby przypadkiem juz czegos nie popsuc.

 

Myslice ze jakbym obnizyl moc to spalanie mialbym nizsze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze w zeszlym sezonie za duzo sie nagrzebalem, mialem takie cyrki, ze spalanie nawet siegalo 38 kg/dobe i naprawde kosztowalo mnie to sporo nerwow i zdrowia ;)

 

Zniechecilo mnie to juz do grzebania w ustawieniach pali sie dobrze, wlasnie wrocilem sprawdzic jak kociolek wyglada, czysciutko zero sadzy tylko troche szarego popiolu zebralem.  moze z 2 szufelki z calego kotla.

 

Wybaczcie ale nie bede juz testowal :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam koledzy tak, ja mam kociol 19 kW witkowski KMB-RP plus na stronie producenta mozecie sprawdzic jak on wyglada, spora kobyla 410 kg, duzy palnik ekoenergia.

 

W kotle tez mam ustawione 19kW i kalorycznosc mniejwiecej taka jak ma eko, wydajnosc podajnika na 14,5 kg/h

 

Z tego co widze jak mi kociolek pracuje to moj 128 m2 parterowka, by utrzymac 22 stopnie w domu potrzebuje okolo 4-6 kW ( CWU grzeje non stop wiec w ta moc tez juz to wliczam)

 

Modulacja teraz to 10-30%

Wielkosc zloza na palenisku - chyba ok 2 cym ponad korona

Brak sadzy w kotle

Jasno szary drobniutki popiol

spalanie 9 kg/dobe

 

piec moduluje tak jak mu pozwala instalacja i bezwladnosc wodna kotla ale ciagle wydaje mi sie, ze do poki mam dobre spalanie czyste kociolek to nie widze potrzeby obnizania kotla do np. 10kW 

 

Moze by cos sie zmienilo jakbm obizyl moc kotla na sterowniku ale jakos nie chce mi sie grzebac w ustawieniach aby przypadkiem juz czegos nie popsuc.

 

Myslice ze jakbym obnizyl moc to spalanie mialbym nizsze ? 

Skoro ładnie się dopala węgiel to czemu miałbyś uzyskać mniejsze spalanie obniżając moc kotła? Rozumiem gdyby nie dopalał węgla wtedy można szukać oszczędności.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze w zeszlym sezonie za duzo sie nagrzebalem, mialem takie cyrki, ze spalanie nawet siegalo 38 kg/dobe i naprawde kosztowalo mnie to sporo nerwow i zdrowia ;)

 

Zniechecilo mnie to juz do grzebania w ustawieniach pali sie dobrze, wlasnie wrocilem sprawdzic jak kociolek wyglada, czysciutko zero sadzy tylko troche szarego popiolu zebralem.  moze z 2 szufelki z calego kotla.

 

Wybaczcie ale nie bede juz testowal :)

jeżeli wszystko jest ok to nie ma potrzeby kombinować,zobaczysz jak będzie gdy przyjdzie naprawdę zima,może trzeba będzie coś zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, 

 

Teraz mam tak ustawiony uklad ze zawor 4D 4,5/10

Kociol 62

zasilanie CO 36

zasilanie podlogowki 25,6

Powrot 60

 

Przyjda mrozy to mysle podniose temp. na piecu a jak to braknie to wtedy zostaje mi zawor 4D rozkrecic na 5-7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego sterownika SKZP-02 ze starym softem to byla masakra max powietrze mialem 10% a i tak mi przedmuchiwalo za mocno i spiekalo,

 

Tomek wpadl do mnie z laptopem doinstlowal nowy soft, ten z poprawionym sterowaniem dmuchawy i  od razu jak reka odjal z problemami. Teraz ta dmuchawa tak plynnie zmienia obroty ze szok. dzieki temu sterownik jest w stanie robic korekty mocy w granicach 5% !!! dla mnie to bajka dzieki temu wlasnie SKZP-02 utrzymuje nawet przewymiarowane kotly na niskiej mocy ale nie tracac sprawnosci. 

 

Nie wiem jak inne sterowniki dzialaja, ale ten dla mnie jest rewelacyjny! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu przywracania ustawień fabrycznych jest kasowanie wskazań zużycia opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekałem aż układ sie ustabilizuje bo czyściłem kociol.Tomek posyłam zdjecia z pracy mieszcząpost-1379-0-52085200-1480091578_thumb.jpgpost-1379-0-41515900-1480091596_thumb.jpgpost-1379-0-24123500-1480091617_thumb.jpgpost-1379-0-07181800-1480091636_thumb.jpgpost-1379-0-41698200-1480091661_thumb.jpg atego wynika ze zakłócenie idzie z reg.temp. Czy tak.Tamek masz pomysł by to poprawić , daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci w innym wątku,póki co jeszcze nie posiada modułu internetowego.

Co do samego sterownika to raczej nie usłyszysz ode mnie nic negatywnego na jego temat.Czesto podawałem wykresy jak u mnie wygląda proces spalania więc możesz zobaczyć że praktycznie nie ma się do czego doczepic. Dziś czyscilem kocioł, chociaż słowo czyscilem to pewne nadużycie zwyczajnie omiotłem wnętrze z szarego pyłu.Nie był czyszczony 3 tygodnie i praktycznie jeszcze nie wymagał tego.Szkoda że nie zrobiłem zdjęć.

 

Pale czymś takim i trudno to nazwać groszkiem.

post-25821-0-47654000-1480102548_thumb.jpg

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko przywrócenie ustawień fabrycznych,ale mogę się mylić

 

Teraz do wszystkich użytkowników SKZP-02:jeżeli macie starszą wersję softu poniżej 1.83,koniecznie aktualizujcie

Ok mam 1.82 czym grozi jeśli nie zaktualizuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekałem aż układ sie ustabilizuje bo czyściłem kociol.Tomek posyłam zdjecia z pracy mieszcząattachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpg atego wynika ze zakłócenie idzie z reg.temp. Czy tak.Tamek masz pomysł by to poprawić , daj znac.

Tak to wygląda. Zmniejsz parametr Wzmocnienie np. na 7 i włącz regulator pokojowy. Ten parametr odpowiada za siłę reakcji mieszacza na zmiany temp pokojowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki Tomek jutro sprawdzę, Dziekuje .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną nie,w trakcie opracowania,można znaleźć na forum apk na androida,ale jeszcze potrzebny konwerter rs-lan i działa z panelem pokojowym

Noi coraz bardziej skłaniał bym sie do zakupu właśnie takiego konwertera a zwłaszcza, że apka jest dość fajnie zrobiona i dalej się rozwija :). Obawiam się, że na moduł  możemy się nie doczekać. Żebyśmy chociaż wiedzieli czym są opóźnienia spowodowane...koszt ok 250zł i fajnego można wyhaczyć tylko kwestia podpięcia.

 

http://allegro.pl/konwerter-rs232-lub-rs485-na-wifi-802-11-gw-fv-i6622134253.html?reco_id=122897b2-b3ed-11e6-9b41-b8ca3a6ab870&ars_rule_id=201

Edytowane przez mardoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.