Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jutro podeślę fotki dosuszania eko

Proszę. Tu link do tematu osuszania zasobnika

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?/topic/22252-Dosuszanie-Opału-W-Zasobniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pomysl dosuszania podpatrzyłem z linku powyżej zastanawiam się tylko czy jest sens zmiany pompek zwykłych tych z foto na energooszczędne typu alpha 2 i nadal nie wiem co zrobić żeby temperatura czujnika za mieszaczem wskazywała prawidłowa a nie więcej o kilka stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kotka Witkowskiego jestem bardzo zadowolony dużo moich znajomych ma kotły D...o K...n i inne i naprawdę nie mogą sobie poradzić z sadza dużym spalaniem i uważam ze Witkowski plus skzp to jest super połączenie

Wygląda jak reklama jednego producenta wymieniłeś a reszta wykropkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że kocioł jak kocioł i że wiele od samego jak się w nim spala zależy w głównej mierze od sterownika i palnika bo co,ten kto ma spieki w Defro gdy zmieni stricte na sam kocioł Witkowskiego nie będzie ich miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A modulacja 5%-100% może zostać? I jeszcze jedno bo w piecu nie ma wyjścia na czujnik spalin. On musi być zamontowany?

 

 

 

Modulacja może być. Czujnik spalin zamocuj w czopuchu. Wywierć wiertłem 5 mm otwór i wsuń czujnik do otworu. Na czujniku jest zaciśnięta tulejka, więc nie wpadnie do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ domelo Dzięki za zdjęcia i ustawienia,ja w tej chwili palę miałem więc i tak będą inne ustawienia,a ten potencjał podajnika

w jaki sposób mierzyłeś 10 min i ważenie?,bo u mnie wychodzi 11 kg/h,podajnik mała ekoenergia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp kotka polecam min 60 stopni temp przekroczenia mam na max żeby kocioł się nie odstawial w tryb czuwanie tylko pracował w granicach temp zadanej ale ta sa ustawienia w trybie auto a interwal pracuje inaczej trzeba wszystkie parametry poustawiać a jak jesteś poczatkujacym palaczem to zostaw ustawienia fabryczne sterownika i trzymaj się tylko ustawien i dozowania powietrza za dużo..kalafiory za mało..sadza i pilnuj kopczyka żeby nie byl za nisko tylko odrobine ponad korone retorty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem tak ze do pustego zasobnika wsypałem jeden worek 25kg i tak sprawdzilem

domelo podajnik firmy ekoenergia czy firmy żeliwny?,ja mam ten sam kocioł i przypuszczam 

że u ciebie też jest pomiedzy podajnikiem a kotłem kołnierz wydłużający kocioł?

Podaj jeszcze proszę jakie masz ustawione powietrze min-max.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ja włączyłem podajnik na 10 minut,zważyłem to co podał x 6 i wyszło że podaje 11 kg/h?

kojarzę że ktoś tutaj na forum pisał,że też ma potencjał 11 kg/h

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.