Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nic to nieda większe widełki u mnie pływanie zaw.3d jst spowodowane czuj. Temp.-dom , jak wyłącze to mam prosta linie .wczesniej posłałem zdjecia dla Tomka ale brak odpowiedzi .

Wiec ide cały czas na wyl.czuj.dom i czyma 30 ST cały czas.

Ta czesc programu jest do poprawki tak nie moze byc , każde szarpnięcie przez układ większej ilosci diody daje skoki na piecu , wiadomo moze tak byc ale bardziej płynnie powinno to sie odbywać.

Czekam cierpliwie na wypowiedz Tomka .

Witaj

Marek a jak wygląda stabilność pomiaru temp. pokojowej. Są jakieś wahania ? Jaki długi masz przewód do czujnika pokojowego ?

Zobacz pomiar temperatury pokojowej w oknie diagnostyki. Tam wyświetla się z rozdzielczością 0,01 więc łatwiej zaobserwować zmiany.

daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Marek a jak wygląda stabilność pomiaru temp. pokojowej. Są jakieś wahania ? Jaki długi masz przewód do czujnika pokojowego ?

Zobacz pomiar temperatury pokojowej w oknie diagnostyki. Tam wyświetla się z rozdzielczością 0,01 więc łatwiej zaobserwować zmiany.

daj znać.[/quote

Ok , dzisiaj sprawdzę wieczorem i dam znac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Tomek sprawdziłem w oknie Diagnostyka Tem. Pok. Np 20,9 a setki skaczą 3/2 jak wyl. Jak zal. To jest20,9 skacze od 1 do4 obserwacja moze ze 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem min modulacje na 35% i dopiero widze stabilniejsze działanie sterownika i pieca.

 

I pytanie czy u was dmuchawa przy predkosci powiedzmy 22% dmucha stabilnie?
Umnie mimo 22% slychac jak sie wolno rozpedza,  widac to też po płomieniu, i po chwili zmniejsza obroty z charakterystycznym dzwiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów mam pytanie odnośnie zaworu 4d sterownik skzp 02 temperatura ustawiona na grzejniki 42 stopnie a czujnik za mieszaczem pokazuje ok 8,9 stopni więcej nie wiem co jest nie tak oczywiście mieszaczem steruje siłownik esbe ara 561 proszę o pomoc i poradę kocioł to 12kw witkowski palnik kwadratowy zeliwny 19kw pali się bardzo dobrze spalanie rzędu 9 10 kg eko pozdrawiam forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów mam pytanie odnośnie zaworu 4d sterownik skzp 02 temperatura ustawiona na grzejniki 42 stopnie a czujnik za mieszaczem pokazuje ok 8,9 stopni więcej nie wiem co jest nie tak oczywiście mieszaczem steruje siłownik esbe ara 561 proszę o pomoc i poradę kocioł to 12kw witkowski palnik kwadratowy zeliwny 19kw pali się bardzo dobrze spalanie rzędu 9 10 kg eko pozdrawiam forumowiczow

@domelo27,

podaj proszę jaki masz dokładnie potencjał podajnika kg/h,oraz wszystkie ustawienia sterownika,

też mam kocioł witkowski 12 kw-seria lux i en sam podajnik żeliwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem napisze ustawienia kociołka chociaż ja wiele ustawień robiłem doswiadczalnie i przyznam że mam zero problemów jeżeli chodzi o spalanie oraz najważniejsze czystość kociołka brak smoly czy sadzy. Dzwiczki odkurzam odkurzaczem przemysłowym do golej blachy z pólek ściągam popiół jakieś 3do 5 min ja osobiście jestem bardzo zadowolony od kwietnia użytkuję tylko ta temp za mieszaczem jak wyżej pisałem mnie nurtuje tzn jest wyższa o 9. 10 stopni i nie mogę tego rozkminić. Aha dorabiałem również osobiście wąż dosuszający podajnik rewelacja i koniec mokrego zasobnika a zwłaszcza tej części dalszej kotła palnik czyściłem od kwietnia jeden raz ok. miesiąca temu ekogroszek Pieklorz cóż mogę więcej napisać. Mam jeszcze jedno pytanie do forumowiczów mianowicie czy jest większy sens montować czujnik pokojowy czy nie jest to zbędny bajer mam pogodówke i zastanawiam się czy moze zamienić i zrobić z pogodowki pokojówkę ewentualnie czy jest sens mieć jedno i drugie . Przepraszam za błędy i z gory dziekuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość łatwo to sprawdzisz. Wyłącz obieg CO w sterowniku - zawór powinien się zamknąć, jeżeli się otworzy to masz odwrotnie podłączony napęd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mam źle tzn odwrotnie mieszacz podłączony Z.N.O pod Z mam brązowy przewod N niebieski O czarny siłownik to Esbe ARA 561 firma tech chyba takie robi poproszę o info w tej kwestii

Ja mam  zawór 4D z siłownikiem Afriso i mam podłączenie odwrotnie,czyli Z-czarny N-niebieski O-brązowy,

z czujnikiem pokojowym wszystko działa Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam na wszystkich grzejnikach elektroniczne głowice termostatyczne,kocioł użytkuję od lipca

ale odpaliłem dopiero w sobotę,ponieważ paliłem do tej pory drewnem pozostałym z palenia w sarym kotle.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam termostaty i zastanawiam się czy kupić siłownik? Też mam zawór afriso a siłownik do niego nie jest tani. Nie chciałbym żeby się okazało że nie spełni Swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zdarza się że są wahania +_ 2,3 stopnie i tak samo jest na wykresie,że nie ma szans żeby utrzymać prostą linię

 

na wykresach,ponieważ czasem jednoczesnie otwierają się dwa grzejniki i już jest lekkie załamanie,ale najważniejsze jest dla mnie że w domu utrzymuję temperaturę idealnie  jaką nastawię.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.