Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie patelnie zamiast patelnie zamiast deflektora to teraz liczniki rowerowe

 

Akurat z patelnią w roli deflektora warto poprawić "fabrykę", oczywiście byle nie była aluminiowa ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wszystko jak na patelni. Licznik zakupiłem jak kocioł pracował

na titanicu, a tam nic nie informowało jakie jest spalanie. Gdybym miał

od początku skzp bym nie wydał 100 zł, na licznik który jak napisał

@bercus liczy licznik  :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Popracuj nad procesem spalania i ustawieniami, bo wykres jasno pokazuje, że nie jest tak jak być powinno.

Ok. Jeszcze się bardziej przyłożę choć wygląda na to że nie jest źle. W kotle siwo.

Druga sprawa mam WPA 06 i pracuje ona w zakresie 3-29% co przekłada się na słabą precyzję.

Co polecacie w zamian? Może WPA 07? Tylko tam jest słaby kondensator pewnie długo będzie wstawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze się bardziej przyłożę choć wygląda na to że nie jest źle. W kotle siwo.

Druga sprawa mam WPA 06 i pracuje ona w zakresie 3-29% co przekłada się na słabą precyzję.

Co polecacie w zamian? Może WPA 07? Tylko tam jest słaby kondensator pewnie długo będzie wstawała.

 

Jeśli w kotle jest siwo, to trzeba przyczyn też poszukać w instalacji lub może w przepływie przez kocioł.

Czujnik powrotu powinien być umieszczony przy wejściu wody powrotnej do kotła, a nie tylko na jednej gałęzi powrotu, która może dawać zafałszowany obraz rzeczywistej temperatury powracającej do kotła.

 

To, że WPA-07 ma długi rozruch, to nie ma zasadniczo większego znaczenia, przynajmniej u mnie.

Przecież w sezonie, to praktycznie kręci cały czas.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z patelnią w roli deflektora warto poprawić "fabrykę", oczywiście byle nie była aluminiowa ... ;)

 

Ja wczoraj zrobiłem eksteryment.

Mam w roli deflektora garnek. W kotle siwo. Jednak chciałem zobaczyć czy to nie jest złudzenie i zamontowałem fabryczny deflektor. Nic nie przestawiałem i nie wygaszałem kotła. zostawiłem go na 2 godziny a jak poszedłem sprawdzić jak sprawa wygląda to się okazało że w kotle jest czarno jak w piekle, więc garnek wrócił do pracy i tak już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w kotle jest siwo, to trzeba przyczyn też poszukać w instalacji lub może w przepływie przez kocioł.

Czujnik powrotu powinien być umieszczony przy wejściu wody powrotnej do kotła, a nie tylko na jednej gałęzi powrotu, która może dawać zafałszowany obraz rzeczywistej temperatury powracającej do kotła.

Chyba na wiosnę pokuszę się o 4D.

Co do czujnika to miałem przy wejściu, różnica tylko taka że temp wyższa po zmieszaniu z wodą z bojlera. Wahania takie same.

Przepływ w kotle mam na sztywno 0,7m3/h. i to wystarcza bo wszędzie ciepło.

To co zaobserwowałem to że temp. powrótu rośnie jak się roztwierają termostaty.

 

Ponowię pytanie. o WPA 07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zwiększyć przepływ i zaobserwuj jak to wpłynie na modulację.

To przecież nic nie kosztuje, a odpowie Ci na kilka pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem WPA 07 i dopiero na tym sofcie z wykresem dmuchawy było można z niej korzystać choć to zależy od palnika, był wyraźny wzrost wydajności przy wzroście o 1% (około 22% jeśli dobrze pamiętam) a później znowu płynnie, dla mojego palnika rurowego lepsze były dmuchawy 80W.

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze się bardziej przyłożę choć wygląda na to że nie jest źle. W kotle siwo.

Druga sprawa mam WPA 06 i pracuje ona w zakresie 3-29% co przekłada się na słabą precyzję.

Co polecacie w zamian? Może WPA 07? Tylko tam jest słaby kondensator pewnie długo będzie wstawała.

Przeszedłem z WPA 120 WPA 07, u mnie rewelacja. z tym, że ona wstaje przy 15%.

Uważam,że w większości kotłów do 25KW nie powinno się stosować większych dmuchaw jak 34W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, czemu tak się dzieje?

Czasem wraca do normalności ale często tez jest coś takiego. Reset nie pomaga.attachicon.gif2C070A02-F685-4291-B210-9FFEA61629A4.jpeg

Podaj na jakiej wersji oprogramowanie sie tak dzieje.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z dmuchawa mianowicie np. gdy na sterowniku moc wentylatora jest 14% to w jednym momencie słychać jak wentylator straci moc i po jakimś czasie znów wyskoczy na odpowiednią moc. Może to być walniety kondensator??

post-70959-0-44275400-1519626993_thumb.jpg

Edytowane przez Robert86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.