Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

To ustawic piec np na 10kw piec mam 25kw pompa c.o stale wlaczona i kotlowa .

Powietrze max30 min14  podawanie 5,5 sek

Mi chodzi o przegrzewanie sie podajnika ma 40st

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć  powietrze max i ustaw podawanie na 3 sek(częściej będzie podawał ). 40 st temp podajnika to tragedii  nie ma.

Czytałem na forum gdzie też ktoś miał problem z temp . podajnika i tam sugerowali żeby odsunąć trochę czujnik podajnika w stronę kosza .

 Nie wiem jak u ciebie ale odsuń czujnik z 20 cm od ścianki pieca przy podajniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tragedi nie ma tylko jak otworze zasobnik to dym zolty w kotlowni . Czujnik jest przy zasobniku podajnik firmy ARDEO.

ZE odsunac czujnik to wiem ale wczesniej bylo ok , chata sie zagrzala i nie ma co z moca robic.

Zmiejsze jutro powietrze i podawanie na 3 sek zobacze co bedzie .

A w zakladce moc kotla nie zmiejszyc bo mam kociol 25kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40stC ? Nie masz się czym martwić. Jakby było 70-80 mógłbyś zacząć o tym myśleć ;). Zmniejszając moc kotła zmniejszyć zakres w jakim będzie pracował - zmniejszysz maksymalny stosunek podawanie/przerwa. Kocioł powinien iść stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj bylo zle i mialem podawanie 5,5 sek tak zostawilem , rano zerka a podajnik 15 st mam napowietrzanie kotlowni.Tylko spalanie dobowe podskoczylo 15kgna 18,2 kg , dom 230m2 w domu 20,6 st .Jak sie ustabilizowalo to dalem podawanie 5,25sek , a i zdjolem MIN pow z 13% na 11%.

No temp. na dworze spada rano bylo +2,4 i caly dzien w dol teraz 0,2 st , no jutro przymrozekpost-1379-0-68236100-1451408407_thumb.jpgpost-1379-0-71493500-1451408557_thumb.jpgpost-1379-0-58883200-1451408681_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tragedi nie ma tylko jak otworze zasobnik to dym zolty w kotlowni .

Może sprawdź uszczelnienia klapy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest szczela bo by dym sie wydostawal jak co czy moze mikro nieszczelnosc i to powoduje ze dym sie cofa , ale w kotlowni nie czuc tego dymy .

Zmniejszylem nadmuch MIN i ponoglo mysle jutro sie okaze , dzieki za podpowiedzi.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO jest ok temp podajnika 10 st bo mam nadmuch na niego z podworka .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzejniki letnie to temperature na kotle podnieś. A może masz zawor 3d/4d obniżający temperature idącą na odbiorniki? 40stC na powrocie -trochę mało. Lepiej chociaż tak około 50st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym roku i zycze wszystkiego najlepszego.
Potrzebuje pomocy z ustawieniem kotla Ekowit 25kw a mianowicie duże spalanie chwilowe 3kg temperatura zadana na kotle 55 piec nie może dogrzać.Probowalem na trybie automatycznym i interwałowym.Sa to moje początki przygody z kotlem i się już poddaje czarna magja.
Proszę o pomoc z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomoc to cza wiedziec jaka inst jest - schemat szkic cza.Jaki sterownik ??

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik  SKZP02 do ogrzania 220m grzejniki plus około 100m podlogowki.Budynek ocieplony brak welny na poddaszu.

Co do szkicu mogę jutro porobić zdjęcia .Z instalacji to wiem tyle ze mam dwie pompy i zawor trzy drożny naprawdę jeśli chodzi o te sprawy jestem calkiem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze jestes zielony ok a instalator czy nie byl zielony jak to budowal zrob zdjecia .Tak na szybko rury wokul kotla to jakiej srednicy i te  zaw.3D ?.tyle moze wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje od polowy grudnia a rura wyjście z kotla 32 .instalator to człowiek który robil u mnie cala instalacje ponoc dobry a jeśli chodzi o ustawienie tego sterownika to powiedział ze pierwszy raz na oczy widzi.

Zdjecia zrobje jutro .dziekuje za wszelkom pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku , jak tam spalanie u was przy tych temp.

wzrosło z 17-18kg/dobę do 29kg/dobę, na zewnątrz -11°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-6.5°C 25kg Ledvickiego ale przechodzę na Retopala więc powinno być mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinien być ciągle w stanie modulacji. Jak najmniej się odstawiac, ale nie zawsze to jest możliwe przy mało stabilnych instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.