Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiłem z powrotem na 100%

 

 

 

Dom jest dalej wykańczany, tynki były na wiosnę, ale pierwsze palenie 2 tyg temu na podłogówkę daje 34 stopnie (ustawiam to na tym zaworze 3d)  na powrocie na kocioł wraca 34 stopnie podłogówka to 17 pętli (dwa rozdzielacze po 9 i 8  pętli)  zawór to VTA320, 

jeśli dobrze pamiętam 

To masz jeden zawor VTA320 na tyle podlogowki i jedna pompe ? ze wraca tyle to dobrze tylko cza podniesc powrot temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomku Mozna wiedziec kidy sie pojawi poprawka softu by mozna lineralizowac czyjniki - pogodowy i pokojowy ?

Prosze o informacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz jeden zawor VTA320 na tyle podlogowki i jedna pompe ? ze wraca tyle to dobrze tylko cza podniesc powrot temp.

 

 

tak mam jedną pompę  RS25/60EL i jeden zawór 

 

a jak podnieść powrót jak podłogówka nie pracuje to jest 44 stopnie a jak załączy się to spada do około  32 

może jak bym wałczył dodatkowo pompę od bojlera to by się podniosło ?

Edytowane przez kedzior12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tak sprobowac ale deklarowane rozwiazanie to typowa pompa kotlowa bys musial troche przerobic uklad

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ktora jest polaczona miedzy wyj.z kotla a powrotem i caly czas kreci.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomku Mozna wiedziec kidy sie pojawi poprawka softu by mozna lineralizowac czyjniki - pogodowy i pokojowy ?

Prosze o informacje .

Styczeń 2016. Będzie większa aktualizacja, w której dojdzie również kalibracja czujników pokojowego i pogodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 2016. Będzie większa aktualizacja, w której dojdzie również kalibracja czujników pokojowego i pogodowego.

Witam Panie Tomku , dziekuje za informacje , czekam .

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wspominales bym pokazal te wykresy moje  na forum eCoal , poogladalem jak te sterowniki dzialaja no temp.piesca skacze ze hej.

No nie ma co ich denerwowac , a kidys myslalem o nim.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam węgiel z wesolej. Najlepiej pali sie na malej mocy powoli zasilany malymi dawkami. Jak palnik wchodzi na wyzsza moc zaczynają robic sie spieki.

 

Na początek ustaw kalorycznosc na 28 sprawdź jaki masz soft sterownika.

 

Wicej nie doradzę bo nie wiem jak działa ci układ co. Ja teraz na palniku 19 kW spalanie 11-14 kg/24h przy dodatniej temp. Przy temp po niżej zera spale 24 kg na dobę ale to wina mojego układu niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj resztę parametrów jakie masz ustawione. Nie ma gotowej recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiekszylem kg w podajniku zrobilem 22 kg/h z 15 i widze ze mniej podaje paliwa podajnik

wentylator ustawilem max 55 a min 20 bo zrobilo sie duzo sadzy i osadu na piecu,nie wiem jakie parametyry byle by najlepsze ?

czas podawania ustawilem na 9 sekund  bo mniej halasu w domu piec robi dluzsze przerwy

problem rowniez jest w temp. pieca mam ustawione na 53 stopnie ale temeperatura potrafi spac nawet o 7 stopni duza rotacja jak zmienic aby caly czas byla jak najrowniejsza temp

dziekuje za szybka odpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać stala temp musisz miec odpowiednia cyrkulacje wody na kotle jak bedzie ci stala woda to zawsze bedIe ci temperatura plywac w przedziale 5-7 stopni

 

Mialem dokladnie tak samo i powodem bylo właśnie slaba cyrkulacja a tym samym zbyt niska temp. Powrotu na kociol co wychladzalo za mocno wode na kotle

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci niedopala tzn. za szybko/duzo podaje albo za malo powietrza.

 

 

nie znam twojego ukladu CO wiec strzelam w ciemno

 

1) czy kotlownia jest dobrze napowietrzona? czy nie masz czasami ciagu wstecznego ? jezeli tak moze byc za malo tlenu i mimo to ze dmuchawa dmucha mocno spalanie moze byc kiepskie

2) czy dysze na retorcie nie sa gdzies przytkane?

3) czy temp. na kotle nie jest za niska? ja utrzymuje min 55 stopnie a czasami jak potrzeba daje nawet 65 

 

z wentylatorem moze byc tak ze skoro ustawiasz min 20 % to za duzo tego powietrza dajesz na minimalna moc i wychladzasz nim palenisko stad tez nie dopalaja sie brzegi i spadaja do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać stala temp musisz miec odpowiednia cyrkulacje wody na kotle jak bedzie ci stala woda to zawsze bedIe ci temperatura plywac w przedziale 5-7 stopni

 

Mialem dokladnie tak samo i powodem bylo właśnie slaba cyrkulacja a tym samym zbyt niska temp. Powrotu na kociol co wychladzalo za mocno wode na kotle

WAdus jestes masz moze pomysl co zrobic by mi sie podajnik nie przegrzewal dom sie wygrzal chodzi na 5/8kw temp.48 zas.pow 46st nie ma co z moca robic co zmienic w nastawach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec jest nowy dysze nie sa pozatykane

napowietrzenie jest bo mam remont i nie ma drzwi w klotowni

co do min temp. wentylatora to nie wiem, myslalem ze ja zwieksze to bedzie lepiej sie wypalac

czesto mi robi taki kopiec na srodku nawt z 20 cmo srednicy 10 cm i to nie chce sie rozpasc

moze musze miec inny eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAdus jestes masz moze pomysl co zrobic by mi sie podajnik nie przegrzewal dom sie wygrzal chodzi na 5/8kw temp.48 zas.pow 46st nie ma co z moca robic co zmienic w nastawach ?

 

Mozesz sprobowac trzymac wyzsza temperature na piecu np 55+ wtedy piec wejdzie na wyzsza moc zdrowiej dla kotla a zawor mieszajacy i tak nie pusci nadmiarowego ciepla.

 

a co do podajnika to moj ma temp. okolo 40 stopni wiadomo jak mala moc paliwo wolno sie dopala i wszystko bardziej sie nagrzewa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec jest nowy dysze nie sa pozatykane

napowietrzenie jest bo mam remont i nie ma drzwi w klotowni

co do min temp. wentylatora to nie wiem, myslalem ze ja zwieksze to bedzie lepiej sie wypalac

czesto mi robi taki kopiec na srodku nawt z 20 cmo srednicy 10 cm i to nie chce sie rozpasc

moze musze miec inny eko

 

No ja mam wlasnie cos takiego jak mi kociol wchodzi na moc powyzej 10 kW

 

Z moich obserwacji wynika ze dzieje sie tak bo eko pali sie szybko z duza iloscia dmuchanego powietrza przez to zaczyna sie wszystko sklejac.

 

Jak mi kociol pracuje teraz na niskich mocach to eko dopala sie bardzo ladnie sie rozpada

 

Nadchodza mrozy za 2-3 dni wiec bede musial cos wykombinowac bo napewno wejde na wyzsze moce. 

 

Z wieksza moca jest problem bo wlasnie albo robi sie czarna sadza albo spieki i tez korekty sterownika nie sa zauwazalne po chwili trzeba czekac pare godzin wiec wszystko to pchlania sporo czasu zanim sie odkryje najlepsze ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac trzymac wyzsza temperature na piecu np 55+ wtedy piec wejdzie na wyzsza moc zdrowiej dla kotla a zawor mieszajacy i tak nie pusci nadmiarowego ciepla.

 

a co do podajnika to moj ma temp. okolo 40 stopni wiadomo jak mala moc paliwo wolno sie dopala i wszystko bardziej sie nagrzewa 

Po co isc wyzej na piecu 55st  jak teraz mam 48 i nie ma co robic z energia , musle wrecz odwrotnie zejsc w temp ,np do 40 st na dom idzie mi teraz jak mam 48 st 26/27 st ma w tym ukladzie zapas mocy ,jak sie zejdze na to 40 to bedzie mala zoznica co idzie na do a piec i w tedy  podejmnie prace moze intensywniej . O pie sie nie martwie nic musie nie dziej jak ma 40 st.

Co myslisz , w sumie wszyscy co maja SKZP-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego jest sterownik SKZP , to on ma pilnować mocy , energii.

 

Przy obecnych temperaturach ,ustawiłem moc kotła 10 kw ( mam piec 15 kw) ,temp zadana 55 st ,praca ciągła (pompka co i cwu na stałe włączona) modulacja 10 -75%, ustawiona temp 22,5 długie przewody fałszują pomiar i temp za mieszaczem sam wylicza skzp 30-31 st i ładnie moduluje od 30 do 50 % .kopiec ładny ,żadnych spieków .

Powietrze ustawione od 10 do 50 %(wpa 07).Zużycie opału lichy ,16,2 tyle pokazał sterownik .

Też kombinowałem z ustawieniami i zuzyciem opału mó jrekord to 28 kg/24h. tak że nie bójcie się zmian kombinujcie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.