Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Klapka przy modulacji jest niewskazana, bo na małych mocach dmuchawy słaby strumień powietrza nie ma siły jej odpowiednio podnieść i na palnik dostaje się mniej powietrza niż powinno, efekt taki, że może przesypywać i kopcić.

Klapka sprawdza się jedynie w czuwaniu, przy paleniu interwałowym, bo na pełnej mocy, strumień powietrza ją podniesie i wtedy w niczym nie przeszkadza, natomiast w czuwaniu pozostaje zamknięta i zapobiega zapadaniu się kopczyka przy silnych wiatrach.

Jeśli jest założony RCK, to jest niepotrzebna

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dmuchawach klapka jest potrzebna ale tylko w kotłach zasypowych,ponieważ bez niej bardzo przebija kocioł temperaturę,ponieważ zasypany jest cały kocioł np. miałem,a że producenci takie mają z klapką,więc wciskają w każdy kocioł gdzie się da.

Paliłem miałowym 13 lat i wiem co było bez klapki.W kotle z podajnikiem nie powinno być woogóle klapki,tylko przesłona z boku dmuchawy.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta klapka w zamyśle - o ile pamiętam -ma się zamykać by ciąg kominowy nie wypalał palnika w podtrzymaniu i nie przeciągał temperatury na kotle. Ale w PID to może rzeczywiście przeszkadzać na małych mocach. Ja bym spróbował wyregulować o ile się da, ew zablokował całkowite domykanie, na przysłowiowy "zapałek".

Ale to trzeba doświadczalnie, sam tego nie mam i opieram się na przeczuciach a nie badaniach naukowych :P :D 

Edit.. Koledzy ubiegli ;) 

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się absolutnie do 10 12%klapka stoi w miejscu. Zauważyłem to przez przypadek gdy moja dmuchawa zamiast zaciągać powietrze dmuchała pod kontem na zewnatrz na posadzkę pod kociol , wznosila tuman kurzu.Na poczatku nie spodziewałam sie negatywnego oddzialywania na palenisko. Wyciągnę wnioski z dzisiejszej lekcji

Jutro dalej testuje.

Edytowane przez dadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP_20180630_13_17_15_Pro.thumb.jpg.874c8ca9781ee50db5fc8aab27c8b2eb.jpg

Na małej mocy powietrze nie miało sily podnieść klapki. Dmuchalo w tym miejscu co wskazalem poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zaczynacie palic innym paliwem , nowa dostawa, inna kaloryczność bądź tez pellety. I po wprowadzeniu wyjściowych parametrów żar na palenisku się zapada (podaje tylko przyklad z zapadaniem) czy przed korektą jakichkolwiek wartości podnsicie kopczyk w górę manualnie do wysokości na której powinien być czyli lekko nad paleniskiem(Rozpal/wygaś--dodaj paliwa) mowa oczywiście o skzp 02.

Ja tak właśnie robię i chce się upewnic czy nie popełniam błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich czujników korzysta sterownik do poprawnej pracy mieszacza żeby uzyskać temp zadana w pomieszczeniu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Nie mam wersji z wszystkim czujnikami stąd moje pytanie. Zrezygnuje z czujnika CWU na rzecz mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powoli zaczynam się przekonywać do zakupu SKZP-02.

Zastanawiam się tylko, czy wersja "tańsza" ECO będzie dla mnie wystarczająca?

Zawór -drożny mam ręczny, czujnik pogodowy mam od obecnego stera (nie jest podłączony nawet...), czujnik pogodowy mam na zasadzie sterownika pokojowego Euroster załączającego pompkę obiegową C.O..

Temat czujników spalin i powrotu... Czy są one niezbędne? 

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa niezbedne ale daja wygode i komfort a w przypadku mieszacza i pogodowki to zalecalbym jednak silownik na zawor i podlaczyc pod skzp. Okresowe zapaczanie pompy wcale tak ekonomicznie nie wychodzi.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, coobah napisał:

... czujnik pogodowy mam od obecnego stera (nie jest podłączony nawet...),

Jesteś pewien czy będzie pasować do SKZP?

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czujniki w skzp (poza czujnikiem spalin) są oparte na termistorze KTY81-210

Taką informację można zaczerpnąć ze strony producenta, a także można wykonać to samemu mając lutownicę.

Czy opłaca się coś kombinować przy samoróbce ? Zapewne tak, ale myślę że ceny Timela na czujniki nie są wygórowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jak wygląda u innych sprawa czuwania.Nie interesują mnie konkretne nastawy w tym trybie ponieważ mamy różne palniki ,dmuchawy oraz inne paliwa. Od momentu kiedy użytkuje kocioł z podajnikiem właśnie czuwanie sprawia mi najwięcej klopotu.Wiadomo okres letni podgrzewam tylko cwu i ciężko to wyregulować skoro doglądam kocioł tylko w weekend.Taka praca.

Jak wygląda u was poziom żaru względem retorty podczas tej funkcji. Jest poniżej korony a później osiąga swoja wysokość podczas modulacji czy może utrzymuje się w stalym punkcie czyli delikatnie powyżej retorty ?

Paliwo ktorym pale aktualnie przebija zadana o 5-6 stopni i bardzo dluga ja utrzymuje . Przez co czuwanie trwa nawet do 6-7 godzin w nocy.

Edytowane przez dadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 14:52, Oldek napisał:

Wszystkie czujniki w skzp (poza czujnikiem spalin) są oparte na termistorze KTY81-210

Taką informację można zaczerpnąć ze strony producenta, a także można wykonać to samemu mając lutownicę.

Czy opłaca się coś kombinować przy samoróbce ? Zapewne tak, ale myślę że ceny Timela na czujniki nie są wygórowane.

Witam, taki czujnik do koszt około 2zł a z kapilarą około 12zł + wtyczka za 5zł i mamy jak oryginał. Ja tak zrobiłem i wszystko działa na przewodach odpowiedniej długości bez przedłużania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem sobie wersję ECO z czujnikiem spalin.

Pan Tomasz wcześnie wstaje, to się chwali ;)

Zamówiłem w nocy, a o 7:40 dostałem maila z numerem listu przewozowego UPS. 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.