Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, masz rację. Tam jest za dużo węgla i zwyczajnie trzeba zmniejszyć moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kaloryczność zostawię, zejdę z mocą palnika do deklarowanej przez producenta i zostawiam tak do jutra.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam zwykle przejęzyczenie zmniejsz kaloryczność lu tak jak kolega wyżej pisał moc kotła niżej

 

Chyba znowu przejęzyczenie.

Zmniejszenie kaloryczności powoduje zwiększenie nawęglania palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że masz palnik 19kW, a moc masz ustawioną 25kW. Po co?

Dlatego tak dużo węgla wali Ci na palnik.

Czytam , i właśnie padło pytanie czemu 25kw jak masz 19 kw , nic cza to zmienić wreszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu przejęzyczenie.

Zmniejszenie kaloryczności powoduje zwiększenie nawęglania palnika.

Kurde ten słownik w telefonie sam zmienia czasem i dla tego Tak

Wiadomo że zwiększenie kaloryczność powoduje zmniejszenie nawęglanie A zmniejszenie kalorycznością zwiększa nawęglanie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ciąg dalszy ustawień. Po 20 godzinach pracy pieca jeszcze jest nadmiar nie spalonego węgla zarówno na palniku i popielniku. W popielniku również trochę kalafiorów. Spalanie jest jeszcze wysokie, chociaż sadło do 28,4. Piec moduluje w większości pomiędzy 40 a 50%. Wczoraj zmniejszyłem moc palnika z 25 na 19, dziś zwiększe kaloryczność o 2. Może dać też lekko wiatr niżej, aby nie robił spieków.

5f9df288f93144629f3797e13daf1a0f.jpgce75bc72f487f91e5cd9a31d73a784cc.jpg49518ed7a3d5b37ddc5b2a8512cdbcdd.jpg649dcad4e484b1662c90d8fba8b0f521.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego po co takie podchody z mocą A kalorycznośćą ustaw moc taką jak masz w realu A kaloryczność ustaw ale twój wybór

Ja bym podniósł kaloryczność Jeszcze albo wiatr zwiekszył jak dasz mniejsze wiatr to będzie jeszcze więcej przerzucał niedopalonego groszku

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Wczoraj miałem ustawić moc taką jak mam palnik i tak zrobiłem. Teraz podniosłem kaloryczność. A z wiatrem nie będzie tak, że jak podniosę to będzie robił wieksze spieki, obecnie mam 8 - 26. Zauważyłem, że jak węgiel się topi poniżej korony palnika to ogień jest mniejszy bardziej poszarpany i daje mniej ciepła.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj noc taką jak masz czy 19 to 19KW kaloryczność podnieś jeszcze bo jest zbyt wysoko kopczyk wiatr i tu musisz zaobserwować jak się pali bo każdy palnik jest inny musisz zaobserwować żeby palilo się w miarę spokojnie jak masz dmuchawe 80W to wiatr prawdopodobnie ustawisz w przedziale 23/30% max A minimum musisz dobrać do tego co będzie na palniku

Ja bym się pokusił o podniesienie wiatru bo masz bardzo niskie spaliny. Czujnik masz bezpośrednio w czopuchu czy w tulei

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mam 19 i tyle mam od wczoraj ustawione, kaloryczność zwiększyłem dziś z 27,0 do 28,8. Narazie zostawię tak na 2 godziny aby zobaczyć co dzieje się z kopcem. Potem ewentualnie podniosę wiatr.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak dajesz jakieś zmiany to trzeba odczekać tak kilka H żeby palnik się ustabilizowal.

Zapomniałem że masz palnik 19KW ;)

A czujnik spalin ma w tulei czy bezposrednio?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany bezpośrednio przez Witkowskiego, to zapewne w tulei, dlatego takie niskie wskazania zapewne

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowe zwarcie w instalacji i załamanie pracy palnika. Po zaniku napięcia zawór 4d się zamknął, nastapił wzrost temperatury w piecu, po 3 minutach przywróciłem zasilanie. Otwarcie zaworu, napływ chłodniejszej wody z grzejników, spadek temeratury zadanej o 5 stopni i palnik rozbujał się na maxa. Przy pełnej mocy temperatura spalin wzrosła do 90, jednak szybko potem spada zapewne mam za duży ciąg.

Pytanie, zauważyłem ,że na palniku po przeciwnej stronie podajnika trochę gorzej się pali, czy dobrze jest ustawić w sterowniku częstszy przedmuch palnika i zwiększyć częstotliwość podawania (obecnie 5s), aby częściej wzruszać węgiel.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

395e45ea76bfb38f294634cfc8af749e.jpg

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak byc że po przeciwnej stronie co dmuchawa gorzej sie dopala przy małych obrotach dmuchawy tak moze się dziać. Co do zmiany czasu podawania w auto to trzeba dobrac do danego groszku u mnie groszek woli dłużej poleżeć i spokojniej sie palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję odnośnie funkcji pompy cyrkulacyjnej żeby była możliwość taka kiedy naprzyklad piec wchodzi w czuwanie była automatycznie wyłączana była by to jakaś alternatywa gdy ktoś tą funkcję wykorzystuje do sterowania pompą kotłowa co na ten temat myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....w jednym zdaniu czy spalanie przy sofcie 2.11 lepiej wypada niz na 2.10. Ewentualnie gdzie moge pobrac nowego softa

Tutaj Masz http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

Ale tylko na ślimaki, na tłoki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle się zrozumieliśmy chodzi o funkcje pompy cyrkulacyjnej cuw na tą chwilę jest możliwość pracy ciągłej lub impulsowej mi chodzi o to żeby wyłączała się automatycznie kiedy piec wchodzi w czuwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hrabia1973 powiedz mi jak masz ustawione pompy CO i CWU,podaj może przepływ w m3 jaki wyświetlają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.