Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Klaudiusz3 opisałem swoje doświadczenia z Witkowskim. Nie interesuje mnie kto produkuje palnik, on to sprzedaje i ponosi za to odpowiedzialność. W kwestii wyboru pieca sam zdecydowałem, a wybór padł po długich poszukiwaniach na Witkowskiego ze wzgledu na wielkość mojej kotłowni i możliwości dużych konfiguracji pieca, które oferował producent. W sprawie pieca konsultowałem się ze sprzedawcą i taki mi polecał. Ze sterownika jestem natomiast bardzo zadowolony i na pewno go zachowam jak będę wymieniał piec.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz3 opisałem swoje doświadczenia z Witkowskim. Nie interesuje mnie kto produkuje palnik, on to sprzedaje i ponosi za to odpowiedzialność. W kwestii wyboru pieca sam zdecydowałem, a wybór padł po długich poszukiwaniach na Witkowskiego ze wzgledu na wielkość mojej kotłowni i możliwości dużych konfiguracji pieca, które oferował producent. W sprawie pieca konsultowałem się ze sprzedawcą i taki mi polecał. Ze sterownika jestem natomiast bardzo zadowolony i na pewno go zachowam jak będę wymieniał piec.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Nie mogę się szczerze tu na forum wypowiedzieć a nawet powiem że nie chcę ,ale porównajmy Twoją opinie do sklepu OBI kupisz tam żarówkę LED philipsa okaże się że to bubel , OBI odda Ci kasę lub da inną żarówkę będziesz publicznie mówił że w OBI sprzedają dziadostwo i wszystkie produkty są złe , proszę nie odpowiadaj na moje pytanie bo jest one poza tematyką tego tematu i niech tak zostanie .pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o moment kiedy temperatura zadana tj 60 stopni zostanie przekroczona o 5 stopni i sterownik przechodzi w czuwanie ?! Chciałbym to wyeliminować A widzę że na dobę 3-4 takie coś ma u mnie miejsce .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Masz takie różnice w mocach ( modulacji ) że ja bym zmniejszał moc palnika czyli odejmował opału aż modulacja osiągnie poziom od 30-70 % 

Zmniejsz modulację max o -5% 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amanda

04 lut 2018

audilhr, dnia 04 Lut 2018 - 11:14, napisał:

 

Dlatego sterownik jak by brał dane od temp.kotła to moim zdaniem było by lepiej i każdy by z niej mógł skorzystać a nie tylko niektórzy. Widziałem taką opcję wiem jak działa i sprawdza się.

 

 

TomekBrz, dnia 01 Lut 2018 - 14:09, napisał:

 

Będę stopniowo uwalniał wersje testowe w miarę dodawania funkcji. W przyszłym tygodniu opublikuję 2.11, ze zmianami wykresów, zmianą rozdzielczości pokojowego, przyciskiem PAUZA, zmianą modulacji względem powrotu.

Wówczas zacznę działać z temp. kotła.

 

Tak więc spokojnie, nie "przedreptywać" :D

 

MarekDabrowski - zdjęcieMarekDabrowski

04 lut 2018

Dzisiaj rano zainstalowałem aktualizacje wykresy są przejrzyste a jeśli chodzi o tą funkcję powrotu to u mnie się nie sprawdza bo nie mam siłownika 4d a pompa kotłowa steruje cuw .ale w tym roku jeszcze kupię siłownik i ta funkcja na pewno mi się przyda.

audilhr - zdjęcieaudilhr

04 lut 2018

Klaudiusz3, dnia 04 Lut 2018 - 11:52, napisał:

 

Witam u konkurencji nazywa się to dynamika i są 3 poziomy do wyboru .

 

Tak klaudiuszu zgadza się wiesz o czym mowie :-)

Użytkownik audilhr edytował ten post 04 luty 2018 - 12:29

 

Przepraszam, czy leci z nami admin?

3 posty pod rząd. O czym?

W sumie o d...e Marysi.

I tak od wielu miesięcy. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hrabia1973 nie bronie serwisu witkowskiego ani samego producenta ale napisz jak wyglądało zamówienie twojego kotła czy Ty nie sam podejmowałeś wybór jaki palnik jaki sterownik ? dlaczego oczerniasz Witkowskiego za produkt którego sam nie produkuje ,druga sprawa jest tak że powinieneś miedź żal do firmy żeliwny oni to robią .

Prawda jest taka że wielu ludzi uwzględnia z czego jest palnik a nie jak działa zamawiają a potem żałują że żeliwny jest głośny że kruszy opał i że komuś tam pękł ślimak , a zapewne sam dokonałeś wyboru .

 

Bez przesady, to Witkowski sprzedaje produkt finalny i odpowiada za jego konfigurację i prawidłowe działanie.

I oni dobrze wiedzą, co jest nie tak, ale zwyczajnie chcą od siebie odepchnąć odpowiedzialność i przerzucić na kogoś innego, producenta palnika, sterownika, a najlepiej to na samego klienta, że nie umie wszystkiego poustawiać tak, jak trzeba.

 

Najlepszym przykładem odpowiedzialnego podejścia producenta jest ten temat.

Komuś tutaj nie działał właściwie panel LCD, innemu gniazdo, co zrobił producent?

Nie odesłał do producenta panelu LCD, nie zganiał na dostawcę, hurtownika, pracownika tylko poczuł się do odpowiedzialności za swój produkt finalny i wymienił na sterownik bez wad lub naprawił, wysłał sterownik zastępczy, aby klient był zadowolony, a inni potencjalni klienci mieli przekonanie, że nie zostaną olani w razie jakichś problemów.

I to jest właśnie ta subtelna, a zarazem zasadnicza różnica w podejściu do klienta i w odpowiedzialności za produkowany i sprzedawany towar.

 

Wybierając kocioł, Witkowski był pierwszą firmą do której pojechałem.

I co? na mój metraż (140 m) chcieli mi wcisnąć kocioł 25kW a już najmniej 19kW.

A ja pojechałem z zamiarem kupna kotła 12kW. Ponadto obejrzałem sobie wszystko i już więcej tam nie wróciłem.

Chcąc mi wcisnąć kocioł 25kW, czyli 2 razy większy niż potrzebowałem, to myśleli może o moich przyszłych oszczędnościach w opale, czy raczej o swoim teraźniejszym zysku?

Jeśli klient jest świadomy swoich potrzeb i oczekiwań, to może jeszcze jakoś  się obronić przed takim podejściem sprzedawcy, czy producenta, ale wiele osób w zupełnie bezwiedny sposób, daję się naciągnąć, zdając się w dobrej wierze na opinię, czy sugestię producenta.

Tak to funkcjonuje niestety. Na tym forum jest pełno przykładów właśnie tak potraktowanych klientów.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wracając do tematu . Czym mogą być spowodowane te przekroczenia temperatury zadanej i w efekcie odstawianie się pieca ? 04dac3ba6bc2b59578ef29d38331567f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Kolego prawdopodobnie masz za dużo paliwa na palniku i musi się wypalić co skutkuję z przekroczeniem temperatury ja bym zmniejszył ilość paliwa na palniku i to znacząco powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem przy wyborze pieca z kalkulatora firmy per eko wyliczył mi dobrze ale się trochę na tym znam dlatego nie leciałem odrazy do sklepu bo pewnie tez by próbowali by mnie naciągnąć zamówiłem przez internet telefonicznie w firmie mg spaw gość wytłumaczył mi wszystko co najważniejsze rzetelnie i nie próbował naciągać i powiedział wprost jakie są wady i zalety produktu też byłem zdziwiony za mówi o wadach i za to ich cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na palenisku mam samą szlake w dużych kawałkach http://www.tinypic.pl/uv3g1c8oyehr

Witam miałem podobnie cudowałem z różnymi ekogroszkami i ustawieniami nadal brak zadowalających efektów. Wpadłem na pomysł aby wymieszać eko z pelletem. Efekt zadowalający spalanie spadło z 18 kg na 14 kg spieków brak. Moja mieszanka to 5 worków eko po 25 kg i jeden pelletu 15 kg. Do kotłowni schodzę raz w tygodniu jak wracam to banan na twarzy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność w dół na 22mj kocioł z 20kW ma 25KW powietrzne 26% i zrzucenie wszystkiego z palnika i nawęglanie swierzym węglem i od wczoraj po noc taki efekt jak wyżej

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobnie cudowałem z różnymi ekogroszkami i ustawieniami nadal brak zadowalających efektów. Wpadłem na pomysł aby wymieszać eko z pelletem. Efekt zadowalający spalanie spadło z 18 kg na 14 kg spieków brak. Moja mieszanka to 5 worków eko po 25 kg i jeden pelletu 15 kg. Do kotłowni schodzę raz w tygodniu jak wracam to banan na twarzy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak potrzeba na to po zmianie opału z 24h zależy jeszcze od węgla jak mocno zapopielony

Ja też testuję nowy opał czystą Wesołą zobaczymy jak u mnie wyjdzie czy lepiej czy gorzej od Skarbka

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność w dół na 22mj kocioł z 20kW ma 25KW powietrzne 26% i zrzucenie wszystkiego z palnika i nawęglanie swierzym węglem i od wczoraj po noc taki efekt jak wyżej

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Czyli, tak jak przypuszczałem, było za mało mocy i węgla na palniku i był pieczony popiół oraz oczyszczenie palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dobrze ustawić piec bo przez najbliższe 2tygodnie nie będę miał Bobrka bo na węgliku niema a na pozostałych to same oszusty mówią że Chwałowice a sprzedają silesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super wczoraj zasypiałem ruski eko spalanie mi trochę podskoczyło zobaczę jak będzie jak się pięć unormuje

A co z nastawami? Zmieniłes cos?

Ja podwyzszyłem modulacje o 2% i siwo!!!!!!!!

Tylko tali zonk że mimo iz przekroczenie mam 120min a piec raz na 10 min aie odstawił.

Moze Tomek doda opcje całkowitego palenia w jednostanie

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.