Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie taki palnik jak kolega wyzej wrzucil zdjecie, przekroj komina mam taki, ze mozna wejsc do srodka i otynkowac z drabina wiec nie wydaje mi sie zeby tutaj byl problem. Staram sie caly panik oczyscic wglab rowniez.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się temu dokładnie przyjrzeć. Wygasić jeśli trzeba, obejrzeć dysze, sprawdzić czy nie ma przedmuchów, a jeśli są, to rozebrać wyczyścić i dobrze uszczelnić silikonem. Jedną rzecz wykluczyć.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pali się bardzo dobrze co bym nie wrzucił to spali się

Może nie identyczny ale bardzo podobny retorta taką sama

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palnik od Witkowskiego APRQ tak jak na foto i jestem zadowolono , często montuję kotły z tym palnikiem i do obecnej chwili nikt się nie skarży ,dodam tylko tyle że zawsze umawiam się na okresowy przegląd kotła pierwszy przegląd po 6 miesiącach jako obowiązkowy a potem proponuje przed każdym okresem zimowym ,ktoś spyta po co to odpowiem ,ludzie wolą zapłacić i się nie brudzić a druga sprawa jest taka że 80%palaczy nie ma pojęcia o czynnościach serwisowych palnika i tak jak kocioł nowy to pali mało a już po roku pali więcej co się dzieje no nic przecież kocioł palnik jest ten sam nawet opał jest ten sam i klient jest zaskoczony pytaniem czy jest wyczyszczony palnik uszczelniona korona palnika czy jest palnik odpylony ,czy wyczyścił pan wirnik dmuchawy .

Często słyszę odpowiedź NIE ,a to trzeba robić ? 

 Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, tyle, że mam dmuchawę 34W i mniejszy palnik, więc nie chciałem Ci mieszać...

Jeśli interesują Cie takie dane, to żadna tajemnica z mojej strony

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wprowadzilem sam siebie i was w blad moj palnik to eco 46086260331fb60b40cd7406c8f38e54.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę dokładnie zdjęcia jeżeli jest to palnik kwadratowy o wymiarze korony 21x21 cm 19kw

to też miałem z nim problemy z prawidłowym spalaniem , wymieniłem na koronę 25 kw i

teraz jest dobrze . Telefonicznie rozmawiając z producentem doradził mi właśnie koronę 25 kw

twierdząc że ten palnik ma lepiej rozwiązany system napowietrzania i faktycznie jest lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam palnik i niestety palnik ten to jakiś pomyłka. Od dwóch lat nie mogę sobie z nim poradzić, tragedia. Próbowałem rożnych ustawień, kilka rodzajów węgla i w piecu czarno jak w d.....e oraz spieki, za duże spalanie, problem z dojściem do temperatury. A serwis Witkowskiego niestety mnie olał jak dzwoniłem o pomoc w ustawieniach, odesłali mnie do producenta sterownika, dobrze wiedzą że to bubel. Mi trochę pomogło powiększenie deflektora i położenie dwóch cegieł szamotowych po dwóch stronach palnika.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hrabia1973 nie bronie serwisu witkowskiego ani samego producenta ale napisz jak wyglądało zamówienie twojego kotła czy Ty nie sam podejmowałeś wybór jaki palnik jaki sterownik ? dlaczego oczerniasz Witkowskiego za produkt którego sam nie produkuje ,druga sprawa jest tak że powinieneś miedź żal do firmy żeliwny oni to robią .

Prawda jest taka że wielu ludzi uwzględnia z czego jest palnik a nie jak działa zamawiają a potem żałują że żeliwny jest głośny że kruszy opał i że komuś tam pękł ślimak , a zapewne sam dokonałeś wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie nie zgodzę się skoro Witkowski sprzedaję coś to się pod tym podpisuje A nie zwala winę na innych i umywa ręce i odsyła do producenta sterownika to jakiś żart skoro coś sprzedali to nie się poczują i pomogą klientowi A nie sprzedać i zapomnieć.

Kupujesz samochód coś Ci się psuje to producent każe Ci dzwonić do producenta silnika no chyba nie tak więc to żart jakiś co piszesz

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK masz racje Witkowski bierze odpowiedzialność za sprzedany produkt w 100 % ale jeśli oni nie znali odpowiedzi to ja bym drążył jeszcze dalej aż do producenta oto mi chodziło w mojej wypowiedzi ,osobiście wiem że każdy producent i sprzedawca są cwani jak rude lisy i patrzą swojej kieszeni . Ale znam też przypadek że nasz sterownik SKZP-02 słabo sobie radził z palnikiem tłokowym i właśnie Witkowski wymienił mu palnik na retorte APRQ,  a tłok był Multipal też produkt Witkowskiego , i też nie wiadomo czy palacz sobie nie radził z sterownikiem czy z palnikiem wymienili i widocznie jest OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.