Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy to i ja poproszę o pomoc..

 

Nie jest to jakiś mega problem ale zawsze.

Pale mieszanką eko Platinum (ok 1050zl) z pozostałym po sprzątaniu miałem.

Kalorycznosc eko z opakowania 28.9MJ miału rzekomo 25MJ.

Pieca nie ruszam od grudnia-chodzi na tych samych nastawach ale wcześniej paliłem inne paliwo.

Dom 240mkw, piec Malina 25kW ustawiona na 17

Modulacja min 29%

Spala 19.5kg na dobę ale w piecu czaaaarno od sadzy.

 

Wiatr 4-17%.przesłona uchylona na 2cm

Jakieś sugestie

Podnies temp.kotla i otwart przeslona.I ogrzewas wode o 1,2°C?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu proponowanych ustawien wegiel zlewa sie w jedna bryle. Nie mam juz dalszych pomyslow co zrobic z piecem moze ktos jeszcze ma jakis pomysl?e52870e1344323161d0b73f4dd655772.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania w auto 4s, temp. Spalin ok.100*

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla 25Kw namiast wpa 06 zamontowal wpa 07 i chodzi bardzo liepiej.Pasuje latwo.35W Moc wystarcza.

Wszystko sie poprawilo.Zakres max. mocy dmuchawy z 26-7% na 58,tak 2%mocy kotla-to 1% na dmuchawe,bez skokow.Poprzed tym kilka% mocy kotla,niž dmuchawe zareagovac.Korpus wentylatora jest taki sam.Dla 12 Kw wpa 06,to szalone.

Ja właśnie zamontowałem DM 85    - 40W

Może ktoś jeszcze podać jakie ma ustawienia mocy min. i max. takiej dmuchawy (lub porównywalnej) dla palnika 25kW?

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D pana Tomka Brz.


Witam.


Już od 3 miesięcy mam zainstalowany ster SKZP-02 z modułem internetowym po RS-232 oryginał od Pana.


To co zauważyłem to super projekt który można by udoskonalić, np.


podczas przekroczenia temperatury spalin należałoby rozważyć możliwość dodatkowych nastaw obniżenia modulacji do poziomu pomiędzy (minimalny a średni regulowany co do bezwładności kotła (przerwę w podawaniu paliwa) , a w tym samym czasie by dmuchawka nie zmniejszała prędkości i utrzymała aktualną moc na palenisku do dopalenia się nadmiaru paliwa a po histerezie np 10*C temperatury spalin ponowny powrót do czynnej modulacji i dawkowania paliwa. U mnie spaliny w bezwietrzny dzień oscylują od 68 do 96*C co jeszcze chciało by obniżenia ogranicznika spalin z 150 do np.120*C


To jedna z kilku zauważonych kwestii, -ograniczyłaby zrzucanie niedopalonego opału nad którym zapanowałem w inny sposób lecz temat wraca z zmianami temperatury zewnętrnej.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem kociołek na ustawienia kolegi pierwsze wrażenie jest całkiem pozytywne zjednym wyjątkiem powietrze max 26% w wyczystkach jest siwo czyli jest spoko zobaczymy jutro i jeszcze jedno podawanie w auto 8s

Edytowane przez MarekDabrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wielkie podziękowania dla P.Tomka Brz,za udostępnienie sterownika serwisowego na czas awarii,jaka wystąpiła podczas aktualizacji.Jeszcze raz dziękuję P.Tomku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu proponowanych ustawien wegiel zlewa sie w jedna bryle. Nie mam juz dalszych pomyslow co zrobic z piecem moze ktos jeszcze ma jakis pomysl?e52870e1344323161d0b73f4dd655772.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Może po prostu taki groszek.Na twoim miejscu kupiłbym 50kg innego i zrobił próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kbkalwi mógłbyś podać nastawy sterownika przy tym eko

A więc tak.

W piecu nadal czarno...jest to sadza ale nie są to duże ilości.

Co do temperatury zasilania miałem 55....60...

A 3 dni 70stopni, w piecu było nadal czarno.

Ale spalanie ok 24kg....dużo.

Dziś niespełna 17. Zmniejszyłem moc do 15kW.

Zobaczymy.

A to zdjęcia po nocy- kurcze piec 2 razy się odstawił.

post-67229-0-52710300-1518850705_thumb.jpg

post-67229-0-07490900-1518850722_thumb.jpg

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu proponowanych ustawien wegiel zlewa sie w jedna bryle. Nie mam juz dalszych pomyslow co zrobic z piecem moze ktos jeszcze ma jakis pomysl?e52870e1344323161d0b73f4dd655772.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Na twoim miejscu kupiłbym 50kg innego groszku i zrobił próbę

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wg Ciebie oznacza większe podawanie w auto. Ja mam na 2s kopczyk jest duży a więc nawęglenie palnika odpowiednie.

Chciałbym się pozbyć tego czarnego nalotu ale kosztem spalania....o nie.

Spędziłem mnóstwo czasu aby ogrzać dom jak najmniejszą ilością węgla....udało się to osiągnąć ale jest efekt uboczny jest.

faktycznie powinno podawanie być ok 4-6s wg serwisu ale wówczas spalanie wzrasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia skzp 02. Witam Panowie. Tez potrzebował bym pomocy s ustawieniu skzp 02. Czy ktoś się znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu jest około 45* zasilania 49*

 

Ustawienia skzp 02. Witam Panowie. Tez potrzebował bym pomocy s ustawieniu skzp 02. Czy ktoś się znajdzie?

w w czym masz problem z miłą chęcią pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie koło 24kg/24h

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma wyglądać wykres i modulacja

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz był inny węgiel teoretycznie miał spiekalność 0 RI ale spiekał się jeszcze bardziej niż skarbek

Spójrzcie na temperaturę topnienia popiołu. Te z niska spiekaloscia ri 0 mają niska temperatura topnienia . Poszukajcie coś z wysoką i przetestujcie .

 

Do istotnych właściwości fizykochemicznych popiołu, mających wpływ na przebieg procesu spalania w kotłach rusztowych, zwłaszcza retortowych, należą jego temperatura spiekania i mięknienia. Wysokość tych temperatur zależna jest od składu chemicznego popiołu. Składnikami wpływającymi na wzrost temperatury topnienia są tlenki krzemu SiO2 (popularnie zwane krzemionką) i glinu Al2O3 (popularnie zwane korundem). Wysoka zawartość składników powodujących powstawanie popiołu o niskich wartościach temperatur charakterystycznych, zwłaszcza temperatury topnienia popiołu, jest przyczyną występowania zjawiska „szlakowania złoża” paliwa oraz zanieczyszczenia powierzchni wymiany ciepła – tworzenia depozytów w komorze paleniskowej i na powierzchniach konwekcyjnych wymiennika ciepła. Konsekwencją występowania tych zjawisk jest zmniejszenie sprawności ruchowej kotła (konieczność częstego czyszczenia powierzchni wymiany ciepła), zwiększenie temperatury spalin na wylocie z kotła (spadek sprawności energetycznej). Zaleca się, by w przypadku kotłów z automatycznym, ciągłym podawaniem paliwa do paleniska stosowane były węgle o małej zawartości popiołu oraz o odpowiedniej jego charakterystyce, zwłaszcza dla kotłów retortowych temperatura jego spiekania nie powinna być niższa niż 1100oC, a temperatura mięknienia popiołu co najmniej równa 1250oC lub wyższa.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.