Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Tomek napisał jeśli nagle się to stało to prawdopodobnie retorta nieszczelna ale możesz jeszcze spróbować zwiększyc powietrze i kaloryczność troszkę w górę lub korekta na minus paliwa.

miałem bardzo podobnie doszedłem do momentu że powietrze miałem już na 100% i dalej niedopalał węgla.

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem retorte i dałem na silikon kominkowy i mam spokój.

Albo jeszcze kondensator od wentylatora padł kilka dni temu wymieniłem i mam spokój bo też mi nagle zaczęło słabiej dmuchać

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwera007. Załóż deflektor, lepiej będzie dopalał i mniej sadzy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w czuwaniu czas przerwy na 5 minut no i chyba coś jest nie tak, soft 2.08, pierwsza reakcja sterownika po około 5-6 minutach włączył na kilka sekund nadmuch, natomiast węgiel zaczął podawać dopiero po około 10-11 minutach (mimo ustawionej przerwy na 5 minut). Może to ktoś sprawdzić/potwierdzić u siebie?

Jaki masz sterownik  (wolnostojący czy zabudowany) tłok czy ślimak ?

Jeśli masz tłokowy, to podanie paliwa będzie zgodnie z ustawionym cyklem podawania. Np. co 2 cykl przedmuchu.

Lub zrób fotkę ustawień w oknie czuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założony deflektor ceramiczny, w piecu było w miarę czysto bez sadzy. Ponieważ miałem problemy z retortą wymieniłem na palnik SV200.

post-65935-0-57388200-1515098406_thumb.jpg

post-65935-0-35637500-1515098426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz. W nowym sofcie będzie sterowanie zaworem poprzez zewnętrzny regulator pokojowy ze stykiem zwiernym, beznapięciowym?

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku proszę udziel informacji kiedy można się spodziewać poprawki w temacie Czuwanie i Kaloryczność - panel pokojowy soft 2.08 .

Lepszej reg.to znaczy co 0,1 st w reg. Pok.oczywiscie histereza tez. Cwu - histereza reg co 0,1 .

Na zdjęciu chciałbym wyjaśnić jak się zamka zaw.3d na domku jest OF a on nadal otwarty wiadomo histereza 0,2 to tez do poprawki jak nie ma się zamykać to po co of już?post-1379-0-11974800-1515104122_thumb.jpgpost-1379-0-70878600-1515104138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 2.08 sterownik wolnostojący, ślimak. 

Po zaniku zasilania z sieci opcje związane z czyszczeniem palnika wracają do ustawień domyślnych.

U mnie 2.08 Tłok robi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histeryza regulatora pokojowego 0.1 st ? A czy może o to chodzi : db3ae41686468efa4af38c70b0a735c4.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiodor 58 , jak chcesz kont. Temp.na podłogowe masz wyprowadzony przewód dla czujnika temp. Na ścianie czy zastosowanie termostatu ?

Szacuje schemat kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histeryza regulatora pokojowego 0.1 st ? A czy może o to chodzi : db3ae41686468efa4af38c70b0a735c4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

O oooo widzę ze się dało zrobić jaki to soft ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp.komfortową i ekonomiczna można dopasować korektami w diagnostyce ale przyda się w przyszłości ustawianie co 0.1 a nie co 0.5.

Histereza regulatora pokojowego też mogłaby być co 0.1.

Carlo i co jeszcze , czy tak trudno to było zrobić od razu każda instalacja jest inna , wiec jak się da zrobić to cza było odrazu tak jak juuuuuz jest nie wiem w którym sofcie bo tu co niektórzy piszą zagadkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.