Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ma znaczenie ale można wszstko ustawić. Y mnie teraz pracuje tak jak niżej ale 3 pompki pracują cały czas w TM.jedn tz. 60 n maxa ja no to nie patrzę bo liczy się dla mnie ciepło w domu i ekonomia36c2e827395247fec0973dac389b82e5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każdy dąży żeby spalić jaknajmniej, no ale jeszcze jedno czy zawór czworodrozny by był lepszy i do tego siłownik??

Wiadomo każdy dąży żeby spalić jaknajmniej, no ale jeszcze jedno czy siłownik czworodrozny by był lepszy i do tego siłownik??

Edytowane przez Robert86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszym rozwiązaniem jest zawór 4drogowy plus siłownik ale wszstko zależy jaką masz instalacjie bo czasem nie trzeba zawór 4drogowy A wystarczy 3drogowy

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert 86 ja bym ustawił min mod. 10/12 a moc max 70 . Masz w układzie pompę kotlowa ? Ona poprawia stab. pracy kotła .trzeba dożyć by powrót był porównywalny z zas. 2/3 st . Różnica będzie większa jak kocioł się obciąży pompa cwu .

Widzę ze tez mocno dmuchasz cza by trochę ukręcić chyba ze masz na mniej to masz czarno w piecu ma być siwo .

Czas przekroczenia daj 60 min. Jakie masz podawanie ?

Jak by schemat był to by coś więcej by się dało powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powietrze bym zmniejszył włączył A stałe popke CWU moc maksymalna na 60%/70% w zupełności wystarczy minimalna moc na 12%/15% i czas przekroczenia na 60min i trzeba by zaczekać trochę jak to będzie.pracować

I z tego co tak widzę to kaloryczność trochę w górę bym ja dał

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert 86 widzę ze ta twoja inst masz bardzo uboga czemu taka duża temp. Na dom ? Nie ocieplony .

Święte motto to nie obniżać spalin poniżej tem. Zadanej reszt cza sobie dopowiedzieć.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot79, poniżej masz porównanie 2 koron od jednego palnika.

Jedna na moc 25 kW, a druga na 17kW

Przy Twoim okrągłym palniku zasada powinna być taka sama, czyli mniejsza gardziel u góry.

attachicon.gif20170731_092352.jpg

Witam świątecznie

 

Panowie mam palnik kwadratowy Elgomax 21 x 21cm ten z lewej strony na zdjęciu jakiej jest on mocy i jaki ustawić mu potencjał w ustawieniach , wiem można zmierzyć , musiałbym wygasić piec  itd - może ktoś to przerabiał .

 

Z sieci znalazłem że ma 17Kw i mam tylko ten załącznik

 

 

post-61273-0-90975700-1514279904_thumb.jpg

 

Z góry dziękuje za wszelkie dane tego palnika i życzę wesołych świąt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak porostu na cwu podniosłem temperaturę na 64 stopnie a czas przekroczenia dałem na 60

Można pompę cwu włączyć na stałe jest tam o ster. Opcja , ale tak tez można .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam palnik kwadratowy Elgomax 21 x 21cm ten z lewej strony na zdjęciu jakiej jest on mocy i jaki ustawić mu potencjał w ustawieniach , wiem można zmierzyć , musiałbym wygasić piec  itd - może ktoś to przerabiał .

Z sieci znalazłem że ma 17Kw i mam tylko ten załącznik

 

Palnik ma moc 17kW.

Potencjał zależy od tego, jaki przy podajniku jest zastosowany motoreduktor. 

Z przekładnią zwykłą będzie około 16, a z hipoidalną to około 34 - 35 kg/h

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytać ze zrozumieniem, może trzeba. Sprawdzić. Ja sam walczyłem 3 lata temu , z dwoma kotłami różnymi palnikami i sterownikami. I każda swoją obserwacje podsuwam. Ale widzę że każdy ma swoje teorie, i jeszcze najeżdżają na mnie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Popieram Twoją teorie i w pełni się zgadzam.

Miałem podobne problemy z nierównomiernym nadmuchem. Przysłona otwarta max ,obroty dmuchawy minimalne. Pallo się tylko od strony

dmuchawy. Zaślepilem kilka otworów, pomogło ale to nadal nie było to czego bym oczekiwał. Postanowiłem ze będę stopniowo przymykał przysłonę zwiększajac proporcjonalnie sile nadmuchu. Efekt końcowy, przysłona otwarta ok 1cm, siła nadmuchu dość duża ale pali się na całej powierzchni palnika a płomień jest dokładnie taki sam jak na poczatku przy max otwartej przysłonie z tym ze na całym palenisku a nie tylko na 1/4 palnika od strony dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert86 niezłe 20 cm ocieplenia to nowy dom ? . Jaka masz temp. Powrotu ? Ocieplić ten strych bo grzejesz strych . Chodzi mi o strop nad piętrem .to tylko jak co 25/30 cm wełny ja bym dał pianę Pur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wszystkiego dobrego po świętach , małego spalania , ciepło w domu na SKZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapotrzebowanie na ciepło chatki? Według tego masz ok 100 W/ m2. Przy tak ocieplonym budynku napewno tyle nie potrzeba. Największe mrozy to max 2-3 tygodnie w sezonie, reszta to pykanie kotła.i nie dziwne że kocioł się odstawia.przy palniku w 25kw kotle trudno zmusić go do pracy na małej mocy bo się po prostu nie da. przy obecnych temperaturach za oknem +6-8 st. Chata potrzebuje max 3-5 kw i tyle ma być dostarczone.Tylko czy kociol jest w stanie tyle dac z siebie w okreslonym czasie? Jest ale sporo wiecej ,a co z nadwyzka.?Jak radzą koledzy, instalacja do niewielkiej modyfikacji, zapewnić stały odbiór ciepła z kotła, wyrówna się pracą kotła.same nastawy stera to najmniejszy problem, poznać zasadę działania stera, nauczyć się go.W tym sterownik bardzo łatwo znaleźć min wiatr, i max też i już masz wyjściowe nastawy dobrać nawęglanie poprzez zmianę kaloryczności i korekty.I ewentualnie puzniej małe korekty.Obieg kotłowy koniecznie aby nie szarpało kotłem, ochrona powrotu np przez wymuszenie obiegu na CWU, jednak masz dość spory zasobnik i mogą być spore straty,wstawienie sprzegłorozdzielacza na wzór jak ma Klaudiusz,i kocioł powinien się w miarę ustabilizować.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik ma moc 17kW.

Potencjał zależy od tego, jaki przy podajniku jest zastosowany motoreduktor. 

Z przekładnią zwykłą będzie około 16, a z hipoidalną to około 34 - 35 kg/h

dziękuje za odpowiedź - mam chyba zwykły motoreduktor - BHF ,czyli potencjał 16 kg/h  i tyle ustawię , będzie dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd dom ma 20 lat no ale na ociepleniu nie żałowalem wiem strop nie ocieplony ani dach ale wszystkiego nie da rady zrobić w jeden rok. No włączyłem cwu na stałe widać zaraz poprawę jak się stabilizuje zobaczę za parę godzin jak wrócę wieczorem co będzie ale już widzę że się stabilizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.