Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć jaką wydajność, znaczy potencjał ma retorta ekoenergii 25kw. Wie ktoś z Was?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Problem ze spiekami zarzegnany ale niestety powstał kolejny.

Ekogroszek, który jest na palenisku nie spala się od strony przeciwnej do podajnika lub dmuchawy.

Testowałem sposób z cegłą szamotową, najpierw postawiłem cegłę od strony gdzie ekogroszek się nie spala i jest wszystko w pożądku, a kiedy postawiłem cegłę po drugiej stronie nie ma żadnej poprawy a na dodatek cegłą spada z paleniska (przewraca ją ekogroszek)

Dodatkowo zauważyłem na jednej ścianie klejąca powłokę coś ala smoła, w czym jest problem i co zrobić żeby ekogroszek spalał się na całej powierzchni paleniska ?

 

Masz nierównomiernie napowietrzone palenisko, już Ci to pisałem kilka razy. Od podajnika dmucha Ci mocniej niż ze strony przeciwnej.

Jeśli nie wierzysz, to możesz łatwo to sprawdzić za pomocą anemometru, zobaczysz jakie to są różnice na poszczególnych otworach paleniska.

Dodatkowo, prawdopodobnie masz ślimak z przeciwzwojem, który miele Ci groszek i wypycha ten zmielony od strony przeciwnej do podajnika, czyli od strony podajnika masz grubszą frakcję, która przy lepszym napowietrzeniu lepiej i szybciej się spala, a skoro Ci się szybciej spali, to potem masz spieki żuzlowe.

Jeżeli obniżysz powietrze, żeby nie było spieków żużlowych, to od podajnika będzie palić się dobrze, a po przeciwnej będzie niedopalać lub spieki koksowe....

Trzeba doprowadzić do równomiernego napowietrzenia paleniska, czyli jak napisał Zbyszko125, palnik do modyfikacji.

To taka moja ocena na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a więc przetestuję sposób ze śrubą umieszczoną w otworze napowietrzającym (od strony dmuchawy) jak będzie jakaś poprawa to zakleje otwór na stałe.

Dzięki za konkretną odpowiedź.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jaką wydajność, znaczy potencjał ma retorta ekoenergii 25kw. Wie ktoś z Was?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 ~15kg  +/- 0.30 -zależy od granulacji groszku,  z napędem Besel

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jaką wydajność, znaczy potencjał ma retorta ekoenergii 25kw. Wie ktoś z Was?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

A eksperyment z wagą i zmierzeniem ilości w czasie lub patent ze wskazaniem licznika i wypaleniu jakieś równej ilości opału np 25 lub 50 kg nie pomógł? A jaki opał jaka frakcja ? Bo to ma znaczenie przy wyliczeniu potencjału podajnika. A jeszcze np ilość opału w koszu zasypowym też ma wpływ na to. Im mniej w koszu opału mniejszy potencjał niedużo ale trochę jest.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajnik się zatrzyma i nie będzie podawał paliwa. Reszta działa, tylko przy obecnym zabezpieczeniu kotła przez sterownik, musisz kogoś nająć do pilnowania temp.

No i powodzenia w odsmoleniu pieca po sezonie letnim ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanie ma ktoś piec galmet eko-gt kwp 17 kw

Podłączyłem do niego sterownik skzp-02 chciałem zapytać jakie optymalne ustawienia do tego pieca a retorta jest obrotową pps17 z talerzem z 25 kw. Dom jakieś 200 mk podpiwniczony ocieplony styropian 10 ściany z postak domu z lat 80 dach nie ocieplony na stropie poddaszu rozlozona na połowie domu wełna mineralna 5cm wszystkie okna pcv zbiornik cwu 200l galmet. Spalanie przy 0 stopniach jak na razie jakieś 25 kg. Ekogroszek niby z wesolej.Wcześniej był st480 z pid ale cos nie ogarnial bo spalanie bylo okolo 30 kg na dobe. Temperatura spalin dochodzi czasem do 180 stopni jak pompa ds się załącza. Mam zawór 4 drożny ustawiony na pogodowke na piecu 70 na kaloryfery idzie jakieś 43 pompa na 2 biegu mam jeszcze pompę krótkiego obiegu która pracuje również na 2 biegu cały czas żeby powrót był Dobrzany różnica między zasilaniem a powrotem jakieś 5 stopni czy te spalanie jest odpowiednie do tego co teraz mam w domu temperatura 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata ma podobny metrażowo dom i spalanie też ma koło 25kg/dob dom też ocieplony tak więc wydaje mi się że spalanie masz w normie ale możesz podesłać twoje nastawy sterownika i jakiś krótki filmik ze spalania na palniku plus wykresy to się zerknie Czy wsztko w miarę ok

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz to zrobić jeśli ktoś ma dmuchawe 80W A Ty np. 40W jeden będzie miał klapke wentylatora otwarta na Maxa inny zamkniętą i zostawiłem 1cm tak się nie da jak ty byś chciał

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Timelu można tak ustawić min wiatr aby nie smoliło w trakcie rozpalania obserwując płomień.max powietrze również aby był ogień spokojny nie rwało go itp. i mamy wyjściowe wskazówki.potem dobrać nawęglanie palnika a te napisy na worku to sobie można wsadzić. W trakcie pracy kotła w ciągu 2-3 dni lekkie korekty i ster nastawiony.kilka godzin to mało na takie nastawy. Przede wszystkim trzeba rozgryźć zasadę działania stera i go się nauczyć inaczej nici z tego. Od ix czasu czytam różne fora na ten temat i nie spotkałem się żeby ktoś mając taki sam kocioł,sterownik podobny metraż i inne miał identyczne nastawy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z przeszkodami (zły kabel RS-232) udało mi się aktualizować sterownik do wersji V2.08.

Mam pytanie co do zmian w oprogramowaniu. Jakie wartości jest warto zmienić aby poprawić spalanie ekogroszku ?

7e45c55b57b5e26e091ea7bfb6afb602.jpg80430edae919787d8269a9a4bf5220fd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr modyfikujesz tylko jak Ci źle spala groszek na danych mocach jak masz dobrze nie ruszasz. to znaczy jak np. zaczyna ci kopcic przy 50 % mocy to dajesz korektę na plus % przy 50% mocy lub np przy 70% mocy zapada Ci sie kopszyk dajesz korektę powietrza na -%

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z przeszkodami (zły kabel RS-232) udało mi się aktualizować sterownik do wersji V2.08.

Mam pytanie co do zmian w oprogramowaniu. Jakie wartości jest warto zmienić aby poprawić spalanie ekogroszku ?

7e45c55b57b5e26e091ea7bfb6afb602.jpg80430edae919787d8269a9a4bf5220fd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Przy tych nastawach dopiero kocioł będzie wariował jak przejdzie na wyższą moc.+15 przy 70% niezłe

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym to świadczy? Najlepiej wrzucić posta , ktoś się namęczy żeby coś pomoc, a samemu się nie chce żeby powalczyć i się "naumić" jak to "ustrojstwo" obsługiwać . Wystarczy przejrzeć wcześniejsze wpisy gdzie jest tyle już opisane. Ja rozumiem że nie każdy ma smykałkę do pewnych rzeczy, ale plis natura poskąpiła czegoś czy jak?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zostały zrobione od razu po aktualizacji. Było niedopatrzenie z mojej strony i nie przywrocilem ustawień fabrycznych stąd są te ustawienia.

 

Przy okazji zapytam się czy warto jest dokupić od producenta jakieś dodatkowe czujniki temperatury, np. Czujnik temperatury zewnetrzej oraz czujnik powrotu?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto pogodówka fajnie działa i mam podgląd na temperaturę powrotu.

ZAWSZE PO AKTUALIZACJI SOFTU TRZEBA ZROBIĆ RESET TO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH TAK PRODUCENT PISZE !!!!

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym to świadczy? Najlepiej wrzucić posta , ktoś się namęczy żeby coś pomoc, a samemu się nie chce żeby powalczyć i się "naumić" jak to "ustrojstwo" obsługiwać . Wystarczy przejrzeć wcześniejsze wpisy gdzie jest tyle już opisane. Ja rozumiem że nie każdy ma smykałkę do pewnych rzeczy, ale plis natura poskąpiła czegoś czy jak?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie bo właśnie najlepiej, najszybciej, i najprościej napisać posta z prośbą o jasne wytłumaczenie "co z czym się je" w końcu od tego jest forum...

Kolega Kamil w skrócie napisał co i jak, mi te informacje w zupełności wystarczą.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto pogodówka fajnie działa i mam podgląd na temperaturę powrotu.

ZAWSZE PO AKTUALIZACJI SOFTU TRZEBA ZROBIĆ RESET TO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH TAK PRODUCENT PISZE !!!!

Dokładnie, tak pisze a ja przez cyrki z aktualizacją całkiem o tym zapomniałem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto pogodówka fajnie działa i mam podgląd na temperaturę powrotu.

ZAWSZE PO AKTUALIZACJI SOFTU TRZEBA ZROBIĆ RESET TO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH TAK PRODUCENT PISZE !!!!

Pogodówka,czujnik powrotu nie są gadżetami, i dla sprawniejszej pracy kotła, a często ekonomiczniejszemu spalaniu, koszty zakupu zwrócą się dość szybko. Także warto je założyć. Sterowanie ciepłem w chacie też jest ciekawsze w sensie ekonomi i komfortu uzytkowania z panelem pokojowym.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.