Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat czujnik powrotu nie wpływa na algorytm spalania ani na funkcjonawanie kotła (poza jednym małym wyjątkiem)  za to czujnik pogodowy ma juz zastosowanie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie, że warto, to na dniach zamówię czujnik pogodowy.

Jestem ciekawy różnicy pracy kotła.

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy próbowaliście ustawić max kaloryczność w Skzp-02 bo u mnie na ster. Się zapisuje a po czasie ustawia się coś na 25,2 chyba , co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2.08 niestety.ciekawe czy to Tomek poprawi bo to zasadnicze niedopatrzenie .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2.09 ma też ten błąd rozmawiałem z nim i prawdopodobnie między świętami A nowym rokiem. Ale błąd występuje tylko chyba jak się z panelu pokojowego zmienia kaloryczność powyżej 30.2mj

Jak na sterowniku się zmieni to zapisuje i trzyma ta wartość jak testowałem u Siebie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z tym groszkiem z wesołej ciągle . Ustawiłem powietrze minimalne na 18 gdyż po testach w mojej opinie przestało dopiero smolic, maksymalne 30 z drobnymi korektami na minus przy wyższym stopni modulacji . Przy tak wysokim powietrzu minimalnym ciągle rośnie mi temperatura kotła. Druga sprawa zapada mi się kopczyk . Zmienjszam stopniowo kaloryczność węgla i obserwuje jakie są efekty. Narazie że tak powiem brak .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zmniejszasz powietrze zwiększa Ci się ilość węgla na palniku i będzie bardziej kopcił i smolił bo opał będzie się kisił

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zostały zrobione od razu po aktualizacji. Było niedopatrzenie z mojej strony i nie przywrocilem ustawień fabrycznych stąd są te ustawienia.

 

Przy okazji zapytam się czy warto jest dokupić od producenta jakieś dodatkowe czujniki temperatury, np. Czujnik temperatury zewnetrzej oraz czujnik powrotu?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Takie czujniki możesz zrobić sam za max. 10zł sztuka,porównaj ceny u producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2.09 ma też ten błąd rozmawiałem z nim i prawdopodobnie między świętami A nowym rokiem. Ale błąd występuje tylko chyba jak się z panelu pokojowego zmienia kaloryczność powyżej 30.2mj

Jak na sterowniku się zmieni to zapisuje i trzyma ta wartość jak testowałem u Siebie

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

To nie wiem o co chodzi , może jeszcze raz wgrać opr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem o co chodzi , może jeszcze raz wgrać opr.

Wczoraj specjialnie sprawdzałem jeśli ustawię na sterowniku na 30.2 i więcej to zapisuję i trzyma ale jak ustawię na panelu to żeczywiście wskakuję 25.5 po ponownym wejściu

Ale ja mam 2.09 mogę jutro sprawdzić czy na 2.08 jest tak samo ale zauwarzył bym raczej

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Wiatru nie chce ruszać za bardzo żeby nie brudzic pieca . Z kalorycznoscia zjechalem w dół na 24.8 aktualnie zobaczę za jakiś czas jak kopiec wygląda. Korekty narazie nie robię chce pierw ustawić kalorycznoscia i dopiero ewentualnie wyregulowac minimalnie .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj specjialnie sprawdzałem jeśli ustawię na sterowniku na 30.2 i więcej to zapisuję i trzyma ale jak ustawię na panelu to żeczywiście wskakuję 25.5 po ponownym wejściu

Ale ja mam 2.09 mogę jutro sprawdzić czy na 2.08 jest tak samo ale zauwarzył bym raczej

Kamil CK co nowego wnosi 2.09 może zdradzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak wyglada temat CWU a mianowicie Histereza ile można zjechać w dół?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaizka2, jaki to palnik?

Nie wiem, czy na tym zdjęciu to tak wygląda, czy tam w ogóle nie ma kopczyka, a pali się w środku w koronie.

A jeśli tak jest, to potem musiałeś podnosić powietrze, żeby się paliło i nie smoliło.

Ten płomień masz za duży jak na moc minimalną... choć może inaczej, jaką masz  ustawioną moc minimalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik to ekoenergia 25-35 kw . Moc minimalna 10 , moc maksymalna 80 . Powietrze min 18 , maks 30 . Moc kotla ustawioną na 25 kw .

Przy kalorocznosci 25 mniej więcej kopczyk strasznie się zapada jak na zdjęciu. Zmieniłem teraz na 22 zobaczę co będzie . 0dfd6e32e02b6cdae75d28136ca32f36.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.