Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nie przeraża drobna ilość spisków żużlowych czy koksowych. Jeśli węgiel daje odpowiednią ilość ciepła to jest ok. Zależy mi na dobrym kompromisie miedzy kasą czystością pieca a wydajnością. Gdybym nie dbał o kasę I byłbym wygodny to bym palił peletem.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup skarbek z Bobrka drogi ale dobry i czysto w piecu jak widać u mnie

Ktoś to napisał tani opał to drogi opał w ogólnym rozrachunku

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej mocy aktualnie 35 KW piec mi się odstawia bo przekracza temperaturę żądaną o ponad 5 stopni ... później mi pikuje mocno żeby temeparute gonić .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Widziałem ale to dla tego że masz przewymiarowany kocioł i pracuje na małych mocach możesz zmniejszyć moc minimalna ale znów palnik będzie źle pracował bio będzie źle nawęglony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Zmieniając moc kotła zmienia się nawęglanie palnika, zmniejszając modulacje "drutujesz" kocioł żeby nie wchodził na wyższą moc jaką ustawisz w modulacji.np ustawisz modulacje na 50% piec nie przekroczy tej mocy, można pobawić się w zmianę mocy kotła i modulacji i tak dobrać parametry: ilość węgla i powietrza żeby to działało, ale ..... Nie każdy palnik jest w stanie pracować na niskiej mocy przez dłuższy czas. Tirem nie wozisz zakupów.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w większości palników minimalna moc pracy to około 30% mocy nominalnej i poniżej tej wartości mogą pracować źle a ustawiając 5% jak można na tym sterowniku to już przesada oczywiście nie we wszystkich. ja np. mam ustawione 15% i jest to już przy mało dla mojego palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są widoczne efekty kiedy widać że palnik już 'nie może słabiej'?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadający się kopczyk np. źle nawęglony palnik przede wszystkim spieki mogą się robić.

podsumowując nie można ustawić prawidłowego spalania

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejszy palnik tym logiczne jest że te wartości będą mniejsze i np dla 15 kotła i palniku 15-25 bo takie zazwyczaj pakują w takie kotły i tu jest kompletna bzdura dla takiego kotła minimalna moc to 4-5 kw a czy napewno dla palnika? I w Timelu min to 5% to co nam wyjdzie ? Kolejna bzdura.ster jest przystosowany do różnych mocy i jest to ok. Tylko składacze kotłów robią coś na opak bo po co w kotle 15 taki palnik? Tego nie wiem. Lepiej byłoby gdyby w takim kotle był palnik np 7-15 i byłoby wręcz idealnie, bo wtedy min moc byłaby na poziomie ok 2-3 i prawdopodobnie jakoś by to działało. Ale takich palników chyba nie ma. I właśnie jeden z kolegów przy kociołku 35kw a zapotrzebowanie chaty pewnie nigdy nie ma i nie będzie miało na tyle ciepła co ten kocioł jest w stanie wyprodukować, więc pytanie po co taki duży ? Ja u siebie zapotrzebowanie miałem w czasie zakupu kotła ok 17kw kupiłem 15. Śmiali się że mnie co ja robię. Okazało się że przez 70 % okresu grzewczego piec chodzi poniżej 50 % swoich możliwości.a w okresie -15-20 stopni mrozu czyli jakieś 2-3 tygodnie w poprzednim sezonie chodził na 70-100% przez parę godzina na dobę. Fakt spalił opału bo i po 30 kg szło ale za oknem bywało i -25. Wniosek jest prosty.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK, dnia 24 Gru 2017 - 10:27, napisał:snapback.png

Na tej mocy aktualnie 35 KW piec mi się odstawia bo przekracza temperaturę żądaną o ponad 5 stopni ... później mi pikuje mocno żeby temeparute gonić .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Widziałem ale to dla tego że masz przewymiarowany kocioł i pracuje na małych mocach możesz zmniejszyć moc minimalna ale znów palnik będzie źle pracował bio będzie źle nawęglony

 

do gaizka2

No ja też miałem problem z przewymiarowanym kotłem. Miałem ekoenergię 15-25kW i była za duża, zmieniłem 3 elementy podajnika na mniejsze i teraz mam 10-15kW i jest idealnie. Jak masz duży palnik to zmodernizuj go na mniejszy, u producenta zabuliłem 860zeta za zestaw zmniejszający moc.

 Co prawda zostały mi te elementy z 15-25kW ale sprzedam je, bo są w super stanie( oczywiście nie za cenę producenta).

Jak masz dużą ekoenergię i chciałbyś zmodernizować na mniejszą to możemy się dogadać. ;)

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez wszystkiego dobrego, 100% sprawnosci w spalaniu, zero sadzy, niskich modulacji, nie zapadajacych sie kopczykow, wegla pierwszego sortu w niskiej cenie!

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wszystkiego dobrego, zero problemów z kotlami.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj coś więcej ustawienia wykres itp wszstko co można Poza Tym mam spore temperatury na plus to też ma wpływ

Ale kocioł masz 12kv czy może z 60Kv bo tego też nie napisałeś

To tak jak byś napisał że masz Mercedesa E klasy i pali Ci 70l/100km ale jaki silnik nie napisałeś czy 2.0 diesel czy może 6litrow AMG

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykres czy masz zawór 4drogowy wszstko trzeba plus zdjęcia palnika lub filmik

Najprościej przestawić czas przekroczenia na 60min i pewnie nie będzie Ci się odstawial poza tym modulacji 5% z 25 to jest 1.25Kv nie ma prawa dobrzr pracować palnik !!!!!!!!!

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede Wszstkim napisz wszstko co masz z ustawieniami jaki groszek wszstko !!! I jakiej pomocy oczekujesz bo nie wiemy co mamy pomuc

Bo jeśli chcesz tylko ŻEBY Ci się nie odstawial to czas przekroczenia na 60mi jeśli masz inaczej i po sprawie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę fotki wykresu itd porostu żeby cały czas modulował jak u innych użytkowników ekogroszek nie wiem z jakiej kopalni ale fotkę z strony sprzedawcy przesyłam. No i na wszystkich grzejnikach termostaty

post-70959-0-85782700-1514238180_thumb.png

Edytowane przez Robert86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wszstko wraz ze zdjęciami palnika lub lepiej z filmami palnika ustawienia plus wykresy. I jakiś schemat instalacji. Bo praca w dwu stanie nie jest niczym złym.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.