Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Filmik z różnych mocy dmuchawy . W moim odczuciu na żywo przestaje dymic od 15 % dopiero.

 

0-10 s- dmuchawa 5%

10-20 - 10 %

20-30 - 15%

30-40 - 20%

40-50 - 25%

50-60 - 30 %

 

https://youtu.be/dDirY5PjPKw

 

Mogę nagrać dłuższy z jakieś konkretne mocy . Ewentualnie z pracy pieca jak temperatura zacznie spadać poniżej zadanej .

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez gaizka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwośc dać korektę powietrza przy danych mocach daj mu korektę powietrza przy 20 i 30 % o kilka % o jakieś 2/3 oczka w górę

ale najlepiej zaobserwuj jak sam pracuję kocioł bo to co pokazujesz jest przy danej ilości paliwa a w trakcie pracy zmienia się to  i kopcenie może być w innych przedziałach mocy

ale z tego co widzę od 40sek dmucha za mocno juz płomień robi się żółty i bardzo porwany i wyżej to juz palnik rakietowy wychodzi

Ja swój piec ustawiałem kilka naście dni jak nie tygodni żeby dojśc do tego co ja chcę

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Najważniejsze że kopczyk przestał się zapadac w sumie i za wszelki podpowiedzi dzięki . Myślę że kluczowa była zmiana mocy kotła na 35kw . Teraz będę obserwował powietrze i robił korekty ewentualne . Ale jeżeli kopcenie ustaje mniej więcej przy 15 % dac minimalny nadmuchu na 15 ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu tak dasz to znowu będzie Ci się kopczyka zapadał. Jak masz otwarta przesłonę na wentylatorze ?? i jescze ta przeciwwaga na dmuchawie może też tu masz problem że na małych mocach ona nie otwiera jak powinna tej przesłony

ale jeszcze z tego co widzę twój węgiel powienien dużej poleżeć na palniku przy mniejszym wietrze lepiej by się dopalał

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał różnicę między czechem a retopalem? Chodzi mi o kaloryczność. Ale tak na swoim palniku. U mnie w mieście ciężko o dobry opał w stosunku cena kaloryczność. Większość oferuje jakieś badziewia albo mało kaloryczne za kosmiczne ceny albo gruz zrobiony z kalorycznych węgli którego nie darady spalić na palniku. A w Castoramie czy innych merlinach nie będę kupował. Szukam czegoś co ma prawdziwe 24-26 Mj z Rogi do 5.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszstko da się ustawić ale jest sporo zabawy niestety już to przeszedłem A duży wpływ ma to że mamy dmuchawy bardzo mocno przewymiarowany i tu cały pies pogrzebany że powietrze nie rośnie wprost proporcjonalnie do węgla i mocy kotła i dla tego jest to bardzo ciężko ustawić prawidłowo

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i na wskazania licznika tez

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Skarbek Ale z Piekar i będziesz zadowolony lepszego węgla nie ma na rynku stosunek spiekalność A Kaloryczność

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Tylko że Skarbek kosztuje 1100 PLN/tona a retopal 890 PLN/tona. Kaloryczność podobna wg oczywiście danych producenta. Różnica cenowa dość znaczna. Tylko który lepszy to znaczy bardziej kaloryczny, mniej spiekalny i mniej popiołu ma. Tą dostawę Czecha którą mam spala się praktycznie z małą ilością popiołu i generalnie kaloryczność ok 21 mam ustawioną. Wcześniej wchodziłem do 14 i to co zasypałem to wyciągnąłem z popielnika. Problem tylko z syfem w piecu. Wiec szukam czegoś z węgla kamiennego ale takiego co będzie równie bezproblemowe i cenowo w rozrachunku spalania podobne.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kaloryczność duża albo RI małe raczej Ciężko dostać coś co by miało kaloryczność wysoką i RI małe ale np. Skarbek z Bobrka ma wysoką kaloryczność bo powyżej 28mj ale jest dość trudnym węglem w spalaniu ale można go ustawić tak jak u mnie i spala się rewelacyjnie z małą ilością popiołu i bez spieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.