Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze jedno wspominałeśl że masz palnik stalkot samoczyszczacy ale na filmie wygląda na ekopal czyli taki jak mój. Popraw mnie jeśli się mylę. Ogólnie ten palnik jest ciężki do ogarnięcia, jest wielopaliwowy czy do wszystkiego inaczej do niczego.

Teraz dopiero zauważyłem że na wentylu nie ma przesłony tylko klapką jak u mnie i cos mi się zdaje że ta klapką jest cały czas zamknięta, napewno ona się otwiera przy włączonym wentylatorze? Ja u siebie jakbym miał taką moc wentylatora to by mi eko do sąsiada przez komin wydmuchało.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mój też jest do wszystkiego ale jakoś udało się go ogarnąć tak więc i jego też się uda ale jest parę ale Jeszcze których nie znamy

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiercić możesz, nic nie tracisz, ale nie ósemki.

Nawierć sobie wiertłem 5 lub 4 i nie za wysoko.

Jak się nie poprawi lub pogorszy, to zakleisz dziurki silikonem.

Masz może zdjęcie tej koronki?

Piszesz, że masz spieki koksowe, a jeszcze zmniejszyłeś powietrze?

Im mocniej dmucham tym większe kawałki się zlepiają. Wydaje mi się że powietrze podawane jest zbyt nisko praktycznie przy samym ujściu z rury nad ślimakiem. A na ściankach praktycznie węgiel przygasa. Na czeskim i na słabych kaloryczne węglach nie ma problemu. Ale ten co mam to diabeł jest i podejrzewam że kuszony ze zwykłego węgla. Palę tez w drugim piecu ale kopciuchu z tego samego składu i mam podobnie kaloryczny jak diabli ale sporo zostaje właśnie koksu jak wygaśnie.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno wspominałeśl że masz palnik stalkot samoczyszczacy ale na filmie wygląda na ekopal czyli taki jak mój. Popraw mnie jeśli się mylę. Ogólnie ten palnik jest ciężki do ogarnięcia, jest wielopaliwowy czy do wszystkiego inaczej do niczego.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Tak to jest palnik STALKOT samoczyszczący. Tak myślałem że on jest do niczego ale nie wiedziałem taki mi doradzili, to jest moj pierwszy piec i czasami mi ręce opadają że ludzie potrafia takie g.... wciskać niedoświadczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzym a co z ta klapką otwiera się czy nie? Sam podajnik masz identyczny jak mój tylko palnik jest rynna.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ona ma się otwierać sama przez ciąg powietrza.mam wrażenie że masz źle ja zamontowana do góry nogami.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była zamknięta już jest otwarta 

Teraz zobacze co się stanie.

 

Masz instrukcję od tej dmuchawy?

Powinien być rysunek na którym jest pokazany sposób ustawienia tej dźwigienki.

Jeśli nie masz, to sprawdź w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na stronie producenta.U ciebie Olbrzym jest odwrotnie.6aca104e0ad6088a58ea494317f7be6f.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo przełożenie dmuchawy nie wystarczy musisz ustawić jeszcze ten obciążnik, aby się klapka zamykała przy wyłączeniu wentylatora, bo inaczej będzie dzikie powietrze szło na palnik. Nastawy stera musisz zmienić bo prawdopodobnie będzie hulało, pamiętaj o żarze w palniku, ma być pod deflektorem i za nim a nie przed lub w rurze podajnika.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palniku rynnowym deflektor nie jest taki jak w retorcie. W tym co Ty masz jest on już na stałe w palniku.to jest deflektor w takim palniku jak na foto7520a7780c3c724a1deab4ca271e48c4.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej napisałeś że nie masz założonego, a teraz że po co Ci drugi montował na palnikiem. Ten wskazany przezemnie służy do czego innego. I o nim pisałem gdzie ma być żar.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj o 20 wymieniłem ekogroszek na nowy od innego dostawcy, sterownik przelączyłem w tryb automatyczny (PID) i oto efekt

Na zdjęciu jest czas podawania 4 sek. Wczoraj miałem ustawione 8 sek, zobaczymy różnicę przy zmniejszonym czasie.b2c3940778605393265f931d13bb9673.jpg78e75d927b331ab9abfb277bad6a7609.jpg6c4e7958a047c835de268153874553b9.jpgce0474b3e77409224ff367f2ee7a65d6.jpgfa40149429b4617f4de8c00a0bb83773.jpgdbd0b67483a31df849558c790372a928.jpgfa3aa4425d0fcf0c0e251eac8bc387fd.jpgb24aaee530c4181cb811c08db92533fd.jpg5571fda7eca3468dd46a10b910197af8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 daj jakiś wykres i powietrze z 60% na 35% bym dał tak żeby paliło się łagodnym płomieniem i końcówki nie kopciły

i potencjiał podajnika masz dobrze ustawiony ??

moc minimalna daj na 15%

dmuchawę masz pewnie taką samą jak ja czyli 80W to powietrze 60% to Huragan w palniku przy takiej mocy palnika

jak masz ustawioną klapkę od wentylatora ??

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy mam dobrze ustawiony potencjał podajnika ale szczerze to nie wiem czym się sugerować żeby dobrze ustawić cdf479f46515c1e2336bf8a75d85691b.jpgc419bbb5a2e1f61eee4d235d82b01531.jpg843c7b58a892d35c69e5fcfc9d0cd0cf.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj dmuchawę na 35% Max i otwórz przesłonę na maxa od wentylatora

Potencjiał podajnika sprawdzić tak czy zgadza ci się spalanie całkowite ?/ Wsyp worek 20kg wyzeruj licznik paliwa i zobacz czy na sterowniku będzie 20kg czy inna wartość.

Potencjiał masz pewnie koło 15kg na ekogroszku na Pellecie musisz zobaczyć

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz to sprawdzić i dla tego masz kaloryczność tak wysoko bo podajnik źle podaje nie takie ilości jak powinien. Otwórz jeszcze klapkę od wentylatora i zgarnij to co jest na palniku i zobcz za 2/3h co się dziej na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz jeszcze powietrze na 28% i zgarnij te spieki  i daj znac za jakiś czas aż się ustabilizuję praca i daj wykres i spaliny daj razy 2 na wykresie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.