Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co ja widze to przede wszstkim powietrze w dół na pewno i potencjiał podajnika do góry bo nie realne jest 9kg/h tym bardziej że ja mam taki sam palnik i tam jest 15kg/h nawet pellet z drzewa miałem na 11,5kg/h

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc od ostatniej zamiany ustawień był spiek, uderzyłem w niego i cały się rozsypał więc był "miękki" a nie twardy jak poprzedni.

Powietrze już zmieniłem na 28.0634839422d61de43439b762373dff8d.jpg06bd3b366f4eefba9170d9829291888f.jpga9800b1fa06636724c939ee57809feff.jpg60e987d1dab3900a6febcb359c5a5d41.jpg40aa17a40032985fc531b2847b251ca6.jpgfa0fb9150304f9220277749413658175.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że idziemy w dobrą stronę jak już się rozpada teraz trochę zaczekamy jak popracuje na 28% powietrza i daj znać co się dzieje

jaka powierzhnię ogrzewasz tym kotłem

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmniejszysz moc to zmienisz nawęglanie palnika. ja bym najpierw zajął się potencjałem i dopiero reszta. czym teraz palisz ??

na razie bym nie ruszał mocy kotła dopiero jak reszta będzie opanowana

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik firmy Żeliwny czy Elgomax?

Jeżeli jest przy nim standardowy motoreduktor to potencjał ok 15, natomiast jeśli jest z przekładnią hipoidalną i silnikiem 30W, to będzie ok 33kg/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I znowu spiek ale taki jak wcześniej czyli "miekki" potencjał zmieniłem na 15kg/h

Więc znowu czekanie.

KamilCK czy u Ciebie też dymi się z podajnika podczas pracy pieca oczywiście przy otwartych drzwiczkach wsypowych

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania czym palę to ogólnie mój tata jak pisalem wcześniej wczoraj kupił nowy ekogroszek, dzisiaj dowiedziałem się że jest on z kopalni "bobrek" i miał być dobry. Cena za tonę to 840,-

Nie wiem czy to w czymś pomogło.

 

Ostatnio ktoś skomentował mi filmik który tutaj wrzuciłem polecając mi ten ekogroszek. Ktoś tym pali ?

http://www.sibugolpl.com

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dziś znalazłem ten węgiel. Po moich bojach z palnikiem kupiłem Czecha bo z nim nie mam problemów. Ten polecany dziś przypadkiem znalazłem na YT i niby jest ok. Chyba generalnie będę powoli przechodził na mniej kaloryczne węgle z Rogi 0. Mam dość siedzenia w piwnicy.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie palę Skarbkiem z Kopalni Bobrek i sobie chwale ja na filmie widać co podawałem noc spieków nie mam jakieś malutkie jak popcorn.

A ustawienia mam takie

Kaloryczność 30.2

Powietrze 6-24%

Podawanie w auto 3sek

Czas przekroczenia 40min

Moc 12%-100%

Dmuchawa otwarta na Maxa

I przy takich ustawieniach u mnie pali się swietnie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zaryzykuję i zakupie ten z

http://www.sibugolpl.com cena w pożądku i już workowane a ten co został wczoraj kupiony z kopalni bobrek to podana cena 850,- jest za tonę luzem a workowany jest droższy no i te spieki...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz mieć zabawy Kup Retopal orginalny i problem z głowy testowałem go świetny wegiel ale trochę mniej kaloryczny ale niestety coś za coś

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie palę Skarbkiem z Kopalni Bobrek i sobie chwale ja na filmie widać co podawałem noc spieków nie mam jakieś malutkie jak popcorn.

A ustawienia mam takie

Kaloryczność 30.2

Powietrze 6-24%

Podawanie w auto 3sek

Czas przekroczenia 40min

Moc 12%-100%

Dmuchawa otwarta na Maxa

I przy takich ustawieniach u mnie pali się swietnie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Bobrek czy Piekary Ty masz ? hmmmm bo to dwa rozne wegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bobrek,jankowice mają tendencję do spiekania

Tak , ale jest jedno ale, to wegle ktore koksuja a nie zuzluja, a kolega ma problem ze spiekami zuzlowymi a nie koksowymi a to spora roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zaryzykuję i zakupie ten z

http://www.sibugolpl.com cena w pożądku i już workowane a ten co został wczoraj kupiony z kopalni bobrek to podana cena 850,- jest za tonę luzem a workowany jest droższy no i te spieki...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

tutaj masz w podobnej cenie wegiel https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/6%2CRetopal+-+Ekogroszek prosto z kopalni Piast, i nie musisz ryzykowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.