Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Pali ktoś na małym batorym? W przyszłym sezonie czeka mnie wymiana palnika bo mój ewmar wygląda tak:

post-13345-0-57805700-1513025531_thumb.jpg

 

Rozglądam się za palnikiem mniejszej mocy. Może u kogoś taki mały palnik pracuje z naszym sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na te http://technix.net.pl/home,5,podajniki_slimakowe.html

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak na pierwszy rok grzania (grzeje od 10 listopada) spalam 19-23kg/dobe (dom 110m2 ocieplony) to bardzo duzo? na poczatku jak nie moglem ustawic sterownika to spalal 35 kg. piec 16 kw ustawienia : modulacja 18=60 powietrze 1-48 paliwo 23kj i korekta +30. wczesniej mialem Problem z zapadajacym sie kopczykiem. teraz zasobnik wystarcza na 7 dni ale z tego co czytam to spalacie duzo mniej. zawor 4d bez silownika ustawiony na 4 pompa cwu ustawiona na stale bo podobno powrot cieplejszy i nie ma takich skokow jak sie cwu zalancza plus dwie pompy na dom podlogowa i przed zaworem 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pali Ci się dobrze i węgiel się ładnie wypala, to jest ok.

Ogrzewasz nowy dom od zaledwie miesiąca, nowy budynek potrzebuje energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak na pierwszy rok grzania (grzeje od 10 listopada) spalam 19-23kg/dobe (dom 110m2 ocieplony) to bardzo duzo? na poczatku jak nie moglem ustawic sterownika to spalal 35 kg. piec 16 kw ustawienia : modulacja 18=60 powietrze 1-48 paliwo 23kj i korekta +30. wczesniej mialem Problem z zapadajacym sie kopczykiem. teraz zasobnik wystarcza na 7 dni ale z tego co czytam to spalacie duzo mniej. zawor 4d bez silownika ustawiony na 4 pompa cwu ustawiona na stale bo podobno powrot cieplejszy i nie ma takich skokow jak sie cwu zalancza plus dwie pompy na dom podlogowa i przed zaworem 4d.

Możliwe że masz jeszcze do dopieszczenia ilość powietrza. Generalnie powinno się tak ustawić aby była jak najmniejsza nadwyżka w stosunku do paliwa. Czyli na granicy kopcenia.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, piwko dla wszystkich tworzących ten wątek!!!

Trzysetna strona puknęła!!! A co!!! B)

Ile to w tym sterowniku jest ustawień, że trzeba było aż 300 stron porad napisać... :D

 

post-70418-0-99596200-1513100084_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Przynajmniej połowa postów nie ma związku z tematem. Wiem co mówię, niedawno musiałem przez 260 stron przebrnąć :] parę postów wyżej pisałem, że mi się ustawienia kaloryczności skończyły po tym jak wysuszylem paliwo i nadal się żar przelewa. Pomysły?

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć wszystkie ustawienia, dane kotła, palnika, dmuchawy i zdjęcie palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

 

Piec EcoTerm 12kW z podajnikiem ślimakowym żeliwnym ZS-1,dmuchawa RMS - 120 AL z przysłoną moc 80 W.

obecnie przysłona ustawiona ze szczeliną około 3.5 cm

 

Moc 12

Modulacja 5%-80% 60 min

Powietrze 6-15 %

Potencjał 15 kg/h 3 s

Czuwanie 20min,25s,35%,6s

Paliwo 29.9 mj korekta - 30%

 

Niestety na zdjęciach nie widać żar który wypełnia cała retore f9507d162250a9f4e9db9d57f23ab4f5.jpgbe2d342ac4771b432bfe319c6f85ea06.jpgae801cf45d37f2009efe5e01f880c006.jpg

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od podstaw.

Palenisko uszczelnione?

Soft zmieniałeś? a jeśli tak, to czy najpierw przywróciłeś ustawienia fabryczne?

Generalnie, jeśli przerzuca żar, czy też niedopalony węgiel, to jest za mało powietrza w stosunku do nawęglania palnika.

A skoro z nawęglaniem zjechałeś w dół i nie pomogło, to trzeba jechać z górnym powietrzem do góry i dać go tyle, aby ten węgiel zdążył się spalić zanim spadnie z pierścienia

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft był i jest 1.86

Piec jest nowy ma 5 miesięcy

http://www.zeliwny.pl/pl/produkt/palnik_zeliwny_na_paliwa_stale_typu_wielopaliwowy_palnik_slimakowy_15_25kw mam taki palnik, uszczelniał go ktoś?

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest lepsze zdjęcie palnika. Zrób z zdjęcie z poziomem krawędzi korony.

A jakiś problem jest z uszczelnieniem tego palnika?

Jaki masz 19 czy 25kW?

 

Jeszcze pytanie, czy to żar Ci spada, czy spieki żużlowe? bo może być tak, że podajesz za mało węgla i pali Ci się w środku w retorcie, a na górze masz same rozgrzane spieki żużlowe. Ale to musisz sam określić, bo to Ty bezpośrednio to oglądasz.

Podejrzewam, że w rzeczywistości, to jest za mało węgla na palniku. (przy tych ustawieniach, co napisałeś)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieka się bo może taki węgiel jest cza by kupić sobie sos innego do spróbowania czy będzie to samo , a może nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek mi pomaga walczyć z piecem od jakiegoś czasu.

Cały czas ten sam ekogroszek, póki był mokry było ok.

Zaczęliśmy zjeżdżać z mocą, z niewielką poprawą ( dlatego pisałem że piec jest na 12)

Dziś trochę grzebałem wiec wstrzymam się ze zdjęciami do jutra.

Usawilismy na próbę 10 kw

Dam zdjęcia z przed 2 dni gdzie był piec na 12.

Odnosze wrażenie że robi się duży spiek na całej retorze dławiąc płomień, po czym pęka i pojawia się dużo żaru. Spieki wydają się dość kruche-żużlowate.

 

45240302d54f9ccbb5f206da81d71c71.jpg19a8007dcdbc857afcc8f98402b93633.jpgdb90a833c9b7a3844048c95794bafeed.jpgbd1edf3271feded1e5daf4a50a05c713.jpg9dcf93029c1d03567e44e8f07d12bba8.jpgef0cd11b717b0e8783e0d6559a04e5ea.jpg

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Maniek Ci pomaga, to ja się nie wtrącam. We dwóch z różnymi spostrzeżeniami, to Ci kotła nie pomożemy ustawić, bo przypuszczam, że jest za mało węgla na palniku. To nie jest żar, tylko spieki żużlowe (bo pali się w środku w retorcie) - tak to dla mnie wygląda.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek mi pomaga walczyć z piecem od jakiegoś czasu.

Cały czas ten sam ekogroszek, póki był mokry było ok.

Zaczęliśmy zjeżdżać z mocą, z niewielką poprawą ( dlatego pisałem że piec jest na 12)

Dziś trochę grzebałem wiec wstrzymam się ze zdjęciami do jutra.

Usawilismy na próbę 10 kw

Dam zdjęcia z przed 2 dni gdzie był piec na 12.

Odnosze wrażenie że robi się duży spiek na całej retorze dławiąc płomień, po czym pęka i pojawia się dużo żaru. Spieki wydają się dość kruche-żużlowate. 45240302d54f9ccbb5f206da81d71c71.jpg19a8007dcdbc857afcc8f98402b93633.jpgdb90a833c9b7a3844048c95794bafeed.jpgbd1edf3271feded1e5daf4a50a05c713.jpg9dcf93029c1d03567e44e8f07d12bba8.jpgef0cd11b717b0e8783e0d6559a04e5ea.jpg

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Ładny wulkan ten kopczyk to chyba zaraz wejdzie na deflektor ,masakra kolczykowa Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak jeden wielki spiek A nie niedopalony węgiel tak wygląda to z poziomu zdjęć.

Tak wygląda u mnie spalanie i chyba jest dobrze

https://youtu.be/Lk2GEevygEU

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw chciał od ciebie ustawienia tego Skzp -02 a po drugie po co taki mocny palnik do takiego domu

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.