Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu kolego nie przejdziesz na sterowanie pid dużo lepiej to wychodzi i prościej jest pozbyć się spieków. J

Napisz jaki węgiel masz to coś już ułatwi

Ż tego co widzę to albo za dużo powietrza jeszcze albo za mało węgla.na palniku zdjęcia z palnika daj

Też mam kocioł moim 19Kv i tak to i mnie wygląda teraz

https://youtu.be/Kacpd7aTrcM

A dodam zanim ustawiłem jak mam teraz miałem tak samo jak ty albo gorzej ze spiwkami

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiek na obecnych ustawieniach ea47210e76d7b0e878c8d1db671fcd60.jpg438ec9320bdc07630ba6a10530d18ab0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Masakra co to za eko? Daj mały filmik z palnika jak się pali. Jaki soft w sterze?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK, dzięki za informację , jutro ustawie sterownik z Twoimi ustawieniami a przedtem nagram filmik i wrzucę go tutaj.

Co do ekogroszku to nie mam pojęcia co to jest za diabelstwo.

http://www.weglobud.eu/oferta.php

Tu jest strona sprzedawcy ale żadnej informacji nie ma na temat jego ekogroszku.

Niestety ja nie kupowałem więc nie jestem w stanie powiedzieć co to jest.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam problem z piecem. Po założeniu "osuszacza" mam kalafiory koksu. Już ograniczyłem moc do 40% i zmniejszyłem wiatr, ale z marnym skutkiem. Muszę zmienić węgiel bo na tym nie ujadę. Jak wcześniej paliłem mokrym to do 55% nic się strasznego nie działo, parę bryłek nie dopalonego węgla spadało do popielnika tak teraz mam budowle na palniku i spalanie dramatyczne. Tym węglem palę drugi rok i wcześniej było w miarę ok, tzn parę bryłek i sporo pyłu, ale temperaturę rury miałem zawsze wysoką. Teraz spadła do 24-28 stopni i lipa.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK, dzięki za informację , jutro ustawie sterownik z Twoimi ustawieniami a przedtem nagram filmik i wrzucę go tutaj.

Co do ekogroszku to nie mam pojęcia co to jest za diabelstwo.

http://www.weglobud.eu/oferta.php

Tu jest strona sprzedawcy ale żadnej informacji nie ma na temat jego ekogroszku.

Niestety ja nie kupowałem więc nie jestem w stanie powiedzieć co to jest.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ustawienia Kamila mogą być dobre w jego kotle,ale wcale nie muszą w Twoim, możesz przyjąć je jako wyjściowe i dalej sobie korygować. Już nie jeden z kolegów z forum tak próbował i wyszła lipa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale palnik u niego i u mnie jest taki sam dokładnie tylko kocioł jest trochę większy bardziej chodziło mi o to że pale w pid i sugerował bym żeby na pid przeszedł niż w w dwustanie praca

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już masz 1 powód dla którego nie możesz się za mocno sugerować nastawami Kamila, a sama instalacja i chata też zapewne są inne eko także

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk 94 za wysoka temperatura spalin,ponieważ podawanie za duże 13 sekund,więc spieki będą takie duże z 13 sek,

przejdz na automat i zmniejsz czas podawania np. 9 sek.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede Wszstkim wartalo by pokazać jak wygląda palnik to.juz dużo nam podpowie ale będę powtarzał przejść w PID i w tedy kotekty wprowadzać

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk 94 za wysoka temperatura spalin,ponieważ podawanie za duże 13 sekund,więc spieki będą takie duże z 13 sek,

przejdz na automat i zmniejsz czas podawania np. 9 sek.

Czas podawania lepiej jak najkrótszy częściej podaje i zrusza wszystko w palniku np ja mam 3 s, z tego co wiem większość kolegów z forum też ma na poziomie 3-5 s

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to bardzo pomaga - miałem ustawione 5s i robiły sie kalafiory długie i szerokie które powodowały dziury w palącym się EKO, teraz mam podawanie 2s i kalafiorów brak.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nagrany przy odstawionym kotle.Przejdz na modulacje, zwał to z palnika napchnij swierzego opału. Ustaw mniej więcej kaloryczność opału do tego co masz na worku i korektę na 0.powietrze daj na tyle aby się nie dymiło zależy od dmuchawy różnie mają poczekaj kilka godzin. I jak się przesypuje niespalony opal więcej wiatru lub zwieksz kaloryczność.jak się zapada kopiec zmniejsz kaloryczność możesz też regulować to korektą paliwa.dla przykładu moje ustawienia. Ale nie sugeruj się nimi za mocno.5df232df81b0fe177ddb19678788fa60.jpg74504781011afad2f807ef4d907b0088.jpg263cd00a2c661d3eb2871a0003fdfcc0.jpgad36515b15e4c4736910825bbf054b27.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale on pracuje w 2 stanie jak przejdzie na PID to dopiero może takie zmiany wprowadzać innaczej będzie problem coś zaradzić

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Właśnie tak napisałem aby włączył modulacje

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę więcej tlenu mu trzeba sporo więcej jaką masz dmuchawe i otwarcie jej daj jakiś filmik z palnika ale z lampą

Potencjał podajnika masz dobrze ustawiony bo coś mi tu nie pasuje 8kg/H coś mało przy palecie miałem więcej

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgrzym masz podobnie do moich problemów, tylko u mnie bardziej się sklejają, przez co mam bryłki wielkości pięści.

Tak jak pisałem wcześniej po zamontowaniu osuszacza ma problem ze spalaniem węgla. Pytanie do wtajemniczonych przy przeróbkach koronek. Mam kwadratowy palnik z jednym rzędem otworów na samym dole. Po 5 na ściance fi 8. Czy jeśli powiercę jeszcze górny rząd otworów może się poprawić spalanie węgla o dużej spiekalności?  Z tego co pamiętam z rozmowy z producentem podczas zakupu, twierdził że otwory są zrobione głównie pod miał węglowy.

Bardzo proszę o radę gdyż mam wyjazd służbowy na tydzień i nie mogę zostawić pieca rodzinie w takim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiercić możesz, nic nie tracisz, ale nie ósemki.

Nawierć sobie wiertłem 5 lub 4 i nie za wysoko.

Jak się nie poprawi lub pogorszy, to zakleisz dziurki silikonem.

Masz może zdjęcie tej koronki?

Piszesz, że masz spieki koksowe, a jeszcze zmniejszyłeś powietrze?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę więcej tlenu mu trzeba sporo więcej jaką masz dmuchawe i otwarcie jej daj jakiś filmik z palnika ale z lampą

Potencjał podajnika masz dobrze ustawiony bo coś mi tu nie pasuje 8kg/H coś mało przy palecie miałem więcej

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Coś niewyszło bo jest do góry nogami.

 

Tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzym, palisz peletem węglowym.troche zastanawiające jest że to ma taka kaloryczność. Najlepsze ekogrochy tyle mają. A to muł węglowy z domieszką innego syfu i taka kaloryczność.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać jak masz przesłonę ale albo masz nieszczelną retorte albo zamkniętą klapke od dmuchawy. Daj znać jak masz klapke od dmuchawy bo podejrzewam po filmie że masz za mało tlenu na palniku A słychać że dmuchawa dość mocno dmucha A tego nie widać po palniku bo przy takiej mocy powinien być palnik rakietowy

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.