Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kociol mocek domino 25kw.Palnik jest želiwny batory.Moc w sterowniku ustaviona na 16kw,kalorycnost 16Mj,powietrze 18-58% dla wpa 07,moc min 12%,max 60%,temp.koc. 65°,grzejniki ok39-41°,pompa stale wkl,regulacia zewnetrzna.

Bradzowy groch nie spala sa dobrze,jest trudny do dostosowania,moge tylko mieč czesky czarny groszek,ten spala sa rowniež tragicznie przy 22Mj kosztuje 5250czk/ton,bradzowy przy 16-17Mj 2800czk.To prosta matematyka.

27przy 17Mj=16 przy 29Mj

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego bardziej jaśniej napisz o co Ci chodzi bo jak narazie nic nie rozumiem to jedno a drugie to co ogrzewasz jaki piec itp. Bo nic nie napisałeś. Czytając poprzednie posty czas tam pisze ale nie wszstko jaką temperatura spali itp podaj jakiś film z palnika bo nie wiemy dokładnie co tam masz. Poza tym to mamy zaledwie -1 stopień to co będzie jak przyjdzie -25

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec 16kw, dom ok 80m2 plus garaż ok 30m2.

Na jaką temp macie ustawione pompki jeżeli piec jest np na 60 st.? Na 60 st. czy np. 40? Pompki powinny chodzić non stop czy tylko co jakiś czas jak piec sie wygrzeje?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 pompki chodzą cały czas bo mam 3 obwody CWU plus 2 domu osobne na osobnych pompkach na jednym obiegu mam zawór 4 drogowy i temperatura na wyjściu przy -2 Mam 38stopni 2 dom na stałe z pieca podpiete i mam 50stopni na piecu i spalanie dobowe mam 15kg teraz i ogrzewam koło 100m2

Piec 19KV i chodzi teraz między 20%/45% A średnio koło 30% wychodzi

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel.Zbyt duža ventylacja može zgasnač plomien-zbyt chlodzič goracy wegiel.Ile Watt ma dmuchawa?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na piecu macie ustawione 60 st. to na ile ustawiacie pompki? Jak ustawie na 40st. i chodzą cały czas piec wygrzewa sie do temp max 50st. i nie idzie wyżej. jest mnóstwo niedopalonego węgla i dmuchawa na 100%.

Możliwe że Twój palnik stracił uszczelniene na talerzu retorty i częsć  powietrza ucieka bokami, wychładzając kocioł  a powinno przecież dmuchać w palenisko . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co NIE wiadomo nic kopmletnie nic A czeka na pomoc już jakiś czasu temu mówili o uszczelbueniu retorty i Dalej nie wiadomo czy TO zrobił A czeka na pomoc bo być może Znajdzie się codotwurca i mu zmniejszy Spalanie na czary mary

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym forowiczem sterownika używam od maja 2017 z modemem internetowym i jestem zadowolony ale porównam innych wpisy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o radę.

Mam piec 25kW z palnikiem PPS-25KW (pancerpol standard).

Wentylator RV12R - ogólnie potwór :-) ustawiony na 5%-25%

Początkowo na SKZP ustawiłem piec w następujący sposób:

Modulacja - na zakres 5%-100%

Węgiel - 7.9kW (28MJ) - Ekoret

Wymuszony obieg przez pompkę CWU

Ogrzewam 150mkw, ocieplony

Spalanie przy 2 st. na zewnątrz - 14-15kg/d

Piec w miarę czysty ale...

 

chciałem poprawić bo według mnie te 15kg/d trochę dużo.

Więc, zablokowałem piec na 10% i próbowałem utrzymać kopiec, niestety kopiec cały czas się zapadał i dodatkowo palnik się "czopował" sklejonym koksowym węglem, zmniejszałem znacząco kaloryczność węgla ale bez większego rezultatu no i w końcu doszedłem do wniosku, że palnik nie może pracować na tak niskiej mocy (2.5kW vs 25kW) bo jest zbyt słabo nawęglony.

 

Ustawiłem zatem na 29% (7.25kW) no i zgodnie z oczekiwaniem przeszedł w dwustan -ale palnik już się nie czopował no i kopiec nie zapadał.

Sprawdzę za dobę czy spalanie mniejsze i piec w miarę czysty, jeżeli tak to tak zostanie jeżeli nie to dalej będę kombinował - rodzina sugeruje żebym wstawił łóżko do kotłowni :-) i ogólnie dziwią się, że na starym sterowniku o kotłowni zapominałem a na nowym latam co chwila.

 

Macie jakieś patenty na to, żeby zejść niżej z mocą a jednocześnie jakoś utrzymać kopiec na palniku? Można jakoś zmniejszyć moc palnika? Jakiś wkład? Ja np. widziałem, że palnik 25kW i 15kW z pancerpola to dokładnie taki sam palnik, różni się jedynie sam talerz retorty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 150m2 15kg to według mnie dobry wynik i tu ciężko Będzie Co coś powalczyć jedynie według mnie możesz wyłączyć pompke CWU bo jednak baniak sporo zabiera u mnie wyliczyłem koło 2/3kg dobowo potrafi zabrać.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,...Macie jakieś patenty na to, żeby zejść niżej z mocą a jednocześnie jakoś utrzymać kopiec na palniku? Można jakoś zmniejszyć moc palnika? Jakiś wkład? Ja np. widziałem, że palnik 25kW i 15kW z pancerpola to dokładnie taki sam palnik, różni się jedynie sam talerz retorty...

 

Jeżeli nie potrzebujesz tak dużej mocy kotła, a można zmienić moc palnika, zmieniając tylko koronę na 15kW to tak zrób. (Dopytaj producenta o kompatybilność tych koron)

Skończą się wtedy Twoje problemy z zapadającym kopcem, bo kocioł będzie chodził na wyższej mocy (tzn. na wyższej wartości modulacji):

przykładowo teraz masz na 29% (7.25kW)

po zmianie na 50% (7,5kW)

Spalanie powinno być bardziej efektywne, a zarazem bardziej ekonomiczne, przy mniejszej koronie będzie lepsze napowietrzenie złoża przy tej samej ilości podawanego węgla (w stosunku do większej korony).

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy uszczelniając koronę/dyszę palnika silikonem,uszczelniacie tylko górę,czy na dole też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uszczelniam górę i dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uszczelniłem miesiąc temu górę i dół,ale oryginalnie przez producenta była uszczelniona tylko góra,

teraz bardzo kopci i nie wiem czy to ma związek z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz tak dużej mocy kotła, a można zmienić moc palnika, zmieniając tylko koronę na 15kW to tak zrób. (Dopytaj producenta o kompatybilność tych koron)

Skończą się wtedy Twoje problemy z zapadającym kopcem, bo kocioł będzie chodził na wyższej mocy (tzn. na wyższej wartości modulacji):

przykładowo teraz masz na 29% (7.25kW)

po zmianie na 50% (7,5kW)

Spalanie powinno być bardziej efektywne, a zarazem bardziej ekonomiczne, przy mniejszej koronie będzie lepsze napowietrzenie złoża przy tej samej ilości podawanego węgla (w stosunku do większej korony).

No właśnie korona (dysze) sa identyczne, jedyna różnica to mniejsza średnica zewnętrzna talerza, wiec według mnie to dużo się nie zmieni. Zastanawiam się nad położeniem cegieł szamotowych na retorte żeby lekko zmniejszysz średnice otworu przez który wydostaje się węgiel Edytowane przez kot79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uszczelniałem jakieś 2 tyg temu i tylko górę tak producent zrobił i po nim nie poprawiałem i pali się dobrze

Jakiej firmy masz palnik Eco-Żeliwny,czy inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie korona (dysze) sa identyczne, jedyna różnica to mniejsza średnica zewnętrzna talerza, wiec według mnie to dużo się nie zmieni. Zastanawiam się nad położeniem cegieł szamotowych na retorte żeby lekko zmniejszysz średnice otworu przez który wydostaje się węgiel

 

Średnica wewnętrzna u dołu, to wiadomo, że jest taka sama (skoro korony są zamienne), ale czy na górze korony średnica wewnętrzna też jest taka sama przy palniku 15 i 25kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsuszyłem przez 3 tygodnie bartexa rubin z obi i zaczął mi się Kopiec przelewać. Wcześniej ładnie już się wszystko paliło przy ustawieniu 26 mj, obecnie mam na maxa - 30% i dalej się przelewa. Dwukrotnie schodziłem już z mocą pieca. Obecnie z 12 na 10. Potencjał podajnika ustawiony prawidłowo.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica wewnętrzna u dołu, to wiadomo, że jest taka sama (skoro korony są zamienne), ale czy na górze korony średnica wewnętrzna też jest taka sama przy palniku 15 i 25kW?

Pierścień do podajnika ekogroszkowego 25kW.

Średnica zew. góra 257 mm.

Średnica zew. dół 193 mm.

 

Pierścień do podajnika ekogroszkowego 17kW.

Średnica zew. góra 230 mm.

Średnica zew. dół 192 mm.

 

No i ja pisze o pierścieniu paleniska http://www.sklep.pancerpol.com.pl/pierscien-17kw.html

 

Nie bardzo kumam jak zmiana wymiarów zewnętrznych może zmniejszyć moc

Edytowane przez kot79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też piszę o pierścieniu paleniska, ale jego wewnętrznej średnicy u góry.

Pierścień mniejszej mocy powinien mieć mniejszą dziurę u góry.

Średnica zewnętrzna u góry mnie nie interesuje, bo może być różna szerokość samego kołnierza pierścienia.

Zadzwoń do producenta, to Ci powiedzą o różnicach w wielkościach przy mocach 17,25 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie ten sam, bo wystające cegły mogą powodować zapieranie się groszku o ten rant.

Pierścień będzie wyprofilowany łagodnie.

Niech Ci zmierzą średnicę wewnętrzną u góry przy obydwóch pierścieniach i będziesz miał odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe chyba muszą mieć mniejsze "gardziele". Ja zmieniałem co prawda w ekoenergii z 25kW na 10kW i ten mniejszy ma o połowę mniejszą gardziel, przez co i ślimak jest krótszy. Szerokość "pierścienia" u góry jest porównywalna w obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.