Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatr to raczej powoduje szybsze wypalenie kopczyka i dlatego zar Ci nisko schodzi. Do czasu gdy zamontowalem Regulator ciagu tez mialem takie problemy ze np. dzis dobrze a jutro masakra na palniku. Teraz ustawilem sobie ciag nadmuch i niezaleznie od warunkow na dworze kopczyk taki sam.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa poczekajcie dało mi to do myślenia ostatnio zamurowałem dziwiczki przez które mi ciągneło  lewe powietrze a nie przez piec szło i może to mieć znaczenie że one służyły  teoretycznie jako "regulator ciągu " to raczej będzie to. ale zaznaczę że patrząc na palnik to żar mam wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo mozesz miec tak ze wydaje Ci sie ze zar jest wysoko a jak "klepniesz" to co na palniku to sie zapadnie i to znacznie. Wiem z autopsji.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wegiel sie nie konczy w podajniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to tez moze byc przyczyna. Podobno jak sie pali to nie powinno byc w zasobniku mniej niz 25kg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej z innego względu,jak jest mało opału to może o ileś tam podawać,bo mniejszy nacisk na podajnik.U mnie np. wczoraj praktycznie brakło,coś jeszcze było w ślimaku ale temp. trzyma się na poziomie 18-20.Tylko mam dorobione ustrojstwo zamiast strażaka /kumpel buduje takie podajniki/.Na rurze podajnika jest przyspawany króciec 1/2",taki sam na podejściu dmuchawy i połączone wężykiem zbrojonym,tak że cały czas jest wdmuchiwane powietrze w ślimak.Czy akurat to robi robotę nie wiem,kiedyś spróbuję na próbę odkręcić wężyk i zobaczę co będzie.Dodam,że nie palę groszkiem,tylko odpadem z czyszczenia rzepaku i zboża i owsem na rynnnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko mam dorobione ustrojstwo zamiast strażaka /kumpel buduje takie podajniki/.Na rurze podajnika jest przyspawany króciec 1/2",taki sam na podejściu dmuchawy i połączone wężykiem zbrojonym,tak że cały czas jest wdmuchiwane powietrze w ślimak.Czy akurat to robi robotę nie wiem,kiedyś spróbuję na próbę odkręcić wężyk i zobaczę co będzie...

Jak możesz to wrzuć fotkę tej modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 do 55°C to jeszcze nie powod by uruchamiac procedure wygaszania.

Obstawiam mala ilosc paliwa w zasobniku. Ja przynajmniej tego doswiadczam pod koniec zasypu.

Temp zaczynam sie martwic powyzej 55/60°C.

Nie slyszalem i nie czytalem nigdzie o minimalnej ilosci wegla w podajniku, ale zwrocono mi uwage ze przy koncówce moze sie tak dziac z temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opanowałem sytuacjię zdalnie włączyłem większy odbiór ciepła i piec automatycznie zaczoł podawać więcej węgla i ochłodził temperaturę do 47stopni czyli jest w normie zobaczymy do wieczora co się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, a czujnik podajnika, to jak masz zamontowany?

Tzn. w jakiej odległości od kosza i od kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, a czujnik podajnika, to jak masz zamontowany?

Tzn. w jakiej odległości od kosza i od kotła?

czujnik jest około 20cm od pieca i około 20cm od kosza zasypowego czyli po środku całego podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci kotłów umieszczają gilzę do czujnika temperatury podajnika przy samym koszu.

Bo to chyba temperatura w tym miejscu jest najważniejsza. Tak na logikę biorąc.

Ja umieściłem czujnik 10cm od kotła i 15cm od kosza.

U mnie temperatura oscyluje w granicach 39 - 58, w zależności od zapotrzebowania na ciepło.

Natomiast przy koszu jest to już 20 stopni mniej. Podajnik żeliwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, max 45 ale ja mam ślimak stalowy. Nic z tym nie zrobię bo już próbowałem. Na wiosnę czeka mnie wymiana zasobnika to wtedy pomyślę nad tą modyfikacją z króćcami i wężykiem bo wydaje się być sprytnym sposobem na wychłodzenie ślimaka. Jedyne co zauważyłem to w trybie interwałowym temperatura jest niższa o około 10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15cm od pieca i mam temp 20st. ale to nie zeliwniak.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik ok 20 cm od pieca i 5 cm od zasobnika temperatura 20st. Nie zarejestrowałem żeby przekroczyła 25 st

Zwykle oscyluje poniżej 20 st. Podajnik i ślimak żeliwne, czujnik w oryginalnym miejscu zrobionym przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.