Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego wszyscy mają a bynajmniej większość ma problem z licznikiem. A jak palili w śmieciuchach nikt się tym nie przejmował. ,Przecież wiadomo że ilość opału zależy od wielu czynników, i licznik zaaplikowany w ster Timela ma ograniczone możliwości. A co jak się się trafi trochę miału.Czy orientacyjne zużycie opału nie wystarczy, chyba każdy wie ile wsypał opału do kosza i ile mu mu zeszło.Nie popadajmy w skrajności w skrajności, czy 10 kg czy 12 na dobę nic to nie zmieni, ma być ciepło w domu tak jak sobie tego życzymy i tyle.Pozdrawiam i życzę niskiego spalania eko coraz droższego zresztą.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest mniej więcej tak, jakbyś jechał autem i raz przy tej samej 100 km trasie licznik wskazał Ci 85 km, a następnym razem 115 km.

Długości trasy to nie zmieni, a dojechać trzeba...

Moje zdanie jest takie, że jeżeli w jakimś urządzeniu jest określona funkcja, to ma działać prawidłowo. Za to przecież płacę.

Kwestię różnorodności węgla tu pomijam, bo to inna sprawa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wsadzili mi retore o mocy 15 do19kw do pieca 12kw.

Jednak ustawienie mocy pozostaw na takiej wartosci jaka deklarował Ci producent/sprzedawca pieca, czyli 12kW.

Przeprowadz kalibracje podajnika i przyzwyczaj sie ze podawana ilosc spalonego wegla, zawsze może się troche roznic od rzeczywistosci gdyz ma na to wplyw kilka czynnikow.

U mnie np. wzrasta dobowe spalanie gdy sie konczy wegiel w podajniku, gdy zaczyna byc widac zmijke.

Zycze powodzenia i duzo ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic będę już grzebać. W kotle sadzy nie ma, kopczyk się utrzymuje, temp. podajnika koło 40 stopni - pasuje. Mineło 9 dni od zasypu 75kg, spalanie wyszło na poziomie 9 kg, także jestem bardzo zadowolony ze sterownika.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest mniej więcej tak, jakbyś jechał autem i raz przy tej samej 100 km trasie licznik wskazał Ci 85 km, a następnym razem 115 km.

Długości trasy to nie zmieni, a dojechać trzeba...

Moje zdanie jest takie, że jeżeli w jakimś urządzeniu jest określona funkcja, to ma działać prawidłowo. Za to przecież płacę.

Kwestię różnorodności węgla tu pomijam, bo to inna sprawa.

Pewnie masz rację. Jednak sam piszesz o kwestie węgla. Nie można tego tak do końca pominąć,gdyż ma duży wpływ na wskazania licznika.Pewnie dokładniejsze wskazania dałby inny układ. Coś na zasadzie wagi w koszu, i tu byłaby dużo większą dokładność, i dla eko, peletu czy innego paliwa.paliłem łupinami orzechów,pestkami wiśni i taki licznik z wagą w koszu byłby uniwersalny,bez nastaw potencjału i innych pierdół.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten licznikcto tylko orientacyjny wskaznik zuzycia paliwa, tak jak w samochodzie ...

Co innego gdyby służył do rozliczeń finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki zużycia w obecnych samochodach, są teraz bardzo dokładne.

 

Pewnie masz rację. Jednak sam piszesz o kwestie węgla. Nie można tego tak do końca pominąć,gdyż ma duży wpływ na wskazania licznika...

Toteż kwestii węgla nie pomijam i biorę ją pod uwagę, ale ja tu mam na myśli błąd w naliczaniu wartości pracy podajnika w poprzednich wersjach softu, który jest faktem.

TomekBrz to potwierdził i naprawił w wersji 2.08. Tak jak pisałem wcześniej, podzielę się swoimi spostrzeżeniami z pracy licznika w 2.08, gdy wypalę 100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz moge powiedzieć jak to wygląda wsypałem do podajnika dokładnie 125kg ekogroszku po spaleniu na sterowniku pokazało mi spalanie całkowite 122kg tak więc wychodzi że jest dokładnie ale teraz znów wsypałem 50kg i zobaczymy co teraz pokarze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta opcja dodaj paliwo jest.?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę coś na przekór tematowi paliwa w samochodzie jeśli zatankujesz paliwo chrzczone no nie doś że zapłacimy normalną cenę to auto więcej spali paliwa a i kierowca będzie bardziej zdenerwowany i gdzie tu sprawiedliwość no i nasuwa się pytanie czy na rezerwie zrobimy 100 czy nie stety 50 km

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety ale najprawdopodobniej zaczyna mi cofać żar do podajnika powoli ale jednak wczoraj wieczorem było 45stopni dziś rano o 4.00 było już 51 a teraz jest 55stopni co może być przyczyną dodam że uszczelka od zasobnika jest dobra i nie dostaje się powietrze tamtędy i co robić teraz czekać jeszcze aż sterownik sam zacznie wypychać żar czy wcześniej podjąć kroki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie czyściłem ale patrzyłem kanały wylotowe i były drożne. Ale pytanie robić coś czy czekać aż sterownik sam zacznie wypychać żar ??

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.