Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

 Zastanawia mnie właśnie rozwiązanie sterownika, że już przy 30% dmuchawa daje na maksa.

Z tego co pamiętam to już kiedyś był poruszany tema by w ustawieniach była możliwość wyboru jaką dmuchawę(W) mamy podłączoną do sterownika. Były chyba obietnice, że coś będzie w wersji 2.0 ale jak to jest z obietnicami to wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wszystko zależy od opału raz się ułoży tak raz co więcej wolnej przestrzeni można powiedzieć laboratorium tego tematu ale walczę by było mniej więcej coś wiarygodnie . Dzięki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale co wam przeszkadza że zamiast być ustawione 100% jest tylko 30% przecież to nie zmienia pracy dmuchawy. I sterownik i tak moduluje jej mocą. Przeszkadza wam to że zamiast na 50% mocy kotła pokazuję 15% że dmuchać zamiast 50% bo nie rozumiem tego. Jak wam to przeszkadza to zmieńcie dmuchawa na mniejszą A nie wymagajcie od sterownika Bóg wie czego.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrał już ktoś nowy soft? (2.04) Może jest ktoś na forum kto go testował i wie co w nim poprawiono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale co wam przeszkadza że zamiast być ustawione 100% jest tylko 30% przecież to nie zmienia pracy dmuchawy. I sterownik i tak moduluje jej mocą. Przeszkadza wam to że zamiast na 50% mocy kotła pokazuję 15% że dmuchać zamiast 50% bo nie rozumiem tego. Jak wam to przeszkadza to zmieńcie dmuchawa na mniejszą A nie wymagajcie od sterownika Bóg wie czego.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Już Ci to tłumacze.

Jak pisalem wyżej... przysłona u mnie na 60% przymknieta, a dmuchawa jedzie na 10%. Przysłone chce mieć otwartą na 100% ponieważ wtedy ładnie pracuje w podtrzymaniu, a jeśli bym miał otwarta przesłonę, to dmuchawę musiałbym jeszcze zmniejszyc.. coś do ok 6-7%. I teraz mój 1% zmiany wiatru, to kilka procen w momencie, gdyby moc dmuchawy była równa temu, co pokazuje sterownik.

Drugi problem to czuwanie. Przedmuch jest sterowany co 5%, u mnie sprawdza się 5% ale nie jest idealnie... potrzebowałbym ok 7-8% przedmuchu podczas czywania. 10% już jest zdecydowanie za mocno.

Więc podsumowujac... chodzi o to, że trzykrotnie zmniejszają mi sie mozliwości sterowania dmuchawą.

 

Zastanawiam się nad wpieciem w zasilanie dmuchawy czegoś takiego.:

http://allegro.pl/regulator-obrotow-mocy-napiecia-silnika-2000w-230v-i6933760312.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę kolego jak Ci pomudz żeby Wilk syty i owca cała. Bo też będzie nowa funkcja w sterowniku i jeśli założysz coś takiego to ta funkcjie nie będzie u Ciebie działać prawidłowo.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie jakas ciekawa funkcja idąca w tym kierunku, to poczekam. Ogólnie w miare ogarnąłem, tylko przy odstawianiu sie mocno kopci. Przy otwartej przysłonie troche tego powietrza miał wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dmuchawy to powiedzcie czy macie klapki w dmuchawie które otwierają się podczas nadmuchu a zamykają się gdy dmuchawa nie pracuje? Wydaje mi się, że trochę bez sensu jest taka klapka bo przy małym nadmuchu nie ma siły się otworzyć i dmuchawa tylko się kręci ale to prawie nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK może podpowiedz jak ta nowa funkcja się nazywa? Zawsze można sprawdzić 2.04 tylko trzeba wiedzieć gdzie jej szukać w MENU. Szkoda, że autor milczy na temat zmian w sofcie. Jeżeli nie można dodać opisu na stronie to wystarczyło dorzucić plik txt do paczki z softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzucę nowy Soft 2.04 i wam dam znać czy już to jest czy jeszcze nie chciał bym za Pana Tomka się wypowiadać bo może to nie wejdzie w ogóle

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłonę na dmuchawie to też mam ale dodatkowa klapka jest zamontowana w kanale dmuchawy i ona się otwiera w zależności od tego czy dmuchawa pracuje czy nie. Przy małej mocy dmuchawy jednak nie ma siły się otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartością spalonego paliwa wyliczoną przez sterownik na razie Panowie się za bardzo nie przejmujcie, bo dotychczasowe softy mają jakieś błędy, które losowo zawyżają lub zaniżają licznik spalania całkowitego.

Miesiąc temu zgłosiłem ten problem Tomkowi, ale na forum o tym nie pisałem, aby nie robić niepotrzebnego zamieszania, bo jak się zacznie kręcenie potencjałem, to znowu będą cyrki na palnikach...

Piszę teraz, bo widzę, że i niektórzy dochodzą do podobnych obserwacji.

Miało to być poprawione w kolejnym sofcie. Wyszedł 2.04 ale czy naliczanie wartości spalania całkowitego już jest właściwe, tego nie wiem.

Nie wgrałem, bo nie wiem, czego się spodziewać po nowym oprogramowaniu.

Na zasypie 100kg różnice we wskazaniach naliczania spalania dochodzą do (+-) 15 kg przy takim samym potencjale w zależności od softu. (1.94, 2.02, 2.03)

Błąd w obserwacji wykluczam, bo każdy zasyp jest zapisywany. Największe przekłamania są w czuwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem tylko z moich obserwacji wynika też to że frakcja węgla też jest różna i to ma wpływ na ilość spalonego opału. Jutro będę w stanie powiedzieć czy jest wszstko ok ale zaznaczę że mam nowszy Soft niż 2.03 i prawdopodobnie jest u mnie wszstko ok z wyliczaniem spalonego opału

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszczi śle ktoś odezwał ze są błędy ja to już dawwwwno mówiłem ale temat zostawał przemilczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale co wam przeszkadza że zamiast być ustawione 100% jest tylko 30% przecież to nie zmienia pracy dmuchawy. I sterownik i tak moduluje jej mocą.

Ja to widzę tak:

Jeśli dmuchawa jest ustawiona na 100% i modulacja jest ustawiona na 100% to przy zmianie modulacji o 1% moc dmuchawy zmieni się o 1%.

Jeśli dmuchawa jest ustawiona na 30% a modulacja jest ustawiona na 100% to przy zmianie modulacji o 1% moc dmuchawy zmieni się o 0,3%.

Zmiana mocy dużej dmuchawy o 0,3% to tak naprawdę żadna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racjie ale właśnie przy dużej dmuchawie 1% daje skok mocy na poziomie 0.8W robi różnicę. Żeby było tak jak piszesz to najlepiej by było żeby każda dmuchawa była idealnie dobrana do palnika czyli wychodziło by że np. Ja mam dmuchawe 80W wykorzystuje z niej 30% To trzeba by było dmuchawe o mocy 24W i 1% da nam skok mocy na poziomie 0.24W

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie jest takie jednoznaczne, bo moja dmuchawa 34W startuje dopiero od wartości 17%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wszstko dokładnie wyliczyć trzeba by wziąść pod uwagę parametr taki jak wydajność powietrzna bo mimo że będą 2 dmuchawy o mocy 80W nie musi nam dać takiej samej wydajność powietrznej

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysadzilem dmuchawy 75 W i zastapiona 35 W .Polecam každemu,kto ma max powietrze ok.30%.Zakres teraz 22-80%.

To jest zupelnie inne sterowanie.Ladnie,ladnie,ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.