Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak włączę CWU to nie ma problemu żebym miał taki wykres ale tak jak mówiłem mam około 25metrow od kotłowni do domu ogrzewanego (kotłownia wyżej jakieś 2m niż dom ogrzewany tak i nawet jak pompka 60 chodzi na maxa to i tak nie uzyskamy takiego wykresu bez pompki CWU dla tego nie patrzę na wykres pod tym względem i przede Wszstkim nie grzeje cały czas tylko 8/12h na dobę

Poza tym to nie będę się licytować kto ma lepszy wykres bo nie oto tu chodzi tylko problem że spiekami

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz pokaż z 12 godzin.

Ja tam palę, żeby w domu było ciepło, a proste kreski na wykresach, to dla mnie drugorzędna sprawa.

Ma być ciepło, w kotle sucho i ekonomiczne spalanie.

Jak jest stały odbiór 2 grzejników to łatwo wyprostować wykres.

Przy załączaniu CWU okresowo, zawsze będą fale, ale po to jest programator CWU, aby mieć gorącą wodę wtedy, kiedy najbardziej jej potrzeba.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wykresy nie muszą być równe i nawet Tomek twierdzi ze prosty jest zły ale po wykresie modulacji idzie stwierdzić czy masz za bogato na palniku czy nie jak walą szpile do góry i w dół to za duża moc już w dolnej modulacji czyli redukcja powietrza i paliwa i aż do optymalnego poziomu paliwa powietrza i materiału na retorcie aby ci się w róże podajnika nie paliło bo nie może tak być że palnik ledwo wejdzie na 10 procent puści bąka i już szpila do 100 %na 100 % palnik powinien się wkręcać  z 10 min jak nie dłużej ,więc tematy kopczyków i łopaty paliwa na retorcie już w 5 % modulacji to są panowie żarty no chyba ze palnik w wielkości łopaty typu " hercówa " prawidłowy kopczyk na palniku  zrobi się sam z biegiem czasu a nie już na starcie ale wybór należy do was bo jest demokracja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wykresy nie muszą być równe i nawet Tomek twierdzi ze prosty jest zły ale po wykresie modulacji idzie stwierdzić czy masz za bogato na palniku czy nie jak walą szpile do góry i w dół to za duża moc już w dolnej modulacji czyli redukcja powietrza i paliwa i aż do optymalnego poziomu paliwa powietrza i materiału na retorcie aby ci się w róże podajnika nie paliło bo nie może tak być że palnik ledwo wejdzie na 10 procent puści bąka i już szpila do 100 %na 100 % palnik powinien się wkręcać  z 10 min jak nie dłużej ,więc tematy kopczyków i łopaty paliwa na retorcie już w 5 % modulacji to są panowie żarty no chyba ze palnik w wielkości łopaty typu " hercówa " prawidłowy kopczyk na palniku  zrobi się sam z biegiem czasu a nie już na starcie ale wybór należy do was bo jest demokracja .

 

Jak chłopaki nie będą dawali rady z paleniem i ustawieniem kopczyka, to możesz im puścić tekst, że prawidłowy kopczyk zrobi się sam na palniku z biegiem czasu...

Wykres modulacji nie zależy tylko od tego, czy masz na palniku za bogato, czy za biednie, ale również w dużym stopniu od przepływu przez kocioł i od stałego odbioru.

A ktoś tu pisał o łopacie paliwa przy 5% mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja napisałem o łopacie bo właśnie kilka stron wcześniej jedno foto tak wyglądało i dlatego może tak skomentowałem i nie łap mnie za słówka o palniku ze się sam zrobi kopczyk obydwoje podejrzewam wiemy że jaki kopczyk powstaje taki musi się spalić i tyle ktoś tu fajnie porównał pył węglowy do kołderki na palniku która zapobiega wychładzaniu się żaru ale nikt nie powinien mówić o kopcu zalegającego opału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kołderce z popiołu na koronie palnika zapobiegającej wychładzaniu się żaru, to akurat ja niedawno pisałem, dlatego też niczego z korony nie strącam.

Kamil, a te spieki, to Ci same w końcu nie spadną?

Czy zaklejają cały palnik i opierają się o deflektor?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj moze jeszcze zmniejszyc czas podawania w auto?

 

z tym ze chyba dla bardzo malych czasow podawania np 2 sek nie oplaca sie dawac dodmuchu przy podawaniu.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Dancych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze ten dodmuch trzeba wywalic bo jak Ci podaje bardzo czesto po 1 sek to ten dodmuch jakby minimalnie ale zawyza nadmuch.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć wartość modulacji do 50%. Na razie jest mały odbiór ciepła, to nie potrzeba 100% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o to, że rzadko przekracza 50%, ale jak masz zmniejszoną modulację, to sterownik inaczej operuje mocą, tak jakby łagodniej.

A jak jest 100%, to szybciej wchodzi na wyższe moce. Przynajmniej ja mam takie obserwacje.

Ale jeśli taki jest typ węgla, to spieki mogą się robić nawet przy dobrych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie tak zaś zdjęcia do góry przepraszam ale ważna idea.

post-1379-0-26875500-1507017764_thumb.jpg

post-1379-0-66638800-1507017788_thumb.jpg

post-1379-0-32142500-1507017808_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd rób zdjęcia telefonem obróconym poziomo w drugą stronę, to będą dobrze na forum się wstawiać.

Wygodniej będzie je przeglądać, nie trzeba będzie przewracać monitora "do góry nogami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale to zdjęcia z tableta który jak posyłam na pocztę to jest ok a tu mamy odwrotnie wiec cza będzie wam obracać jego o 180 st by by było ładnie widać wiec muszę się poprawić.w sumie może tak wyglądać proces spalania bo KOPCZYK mam mały i nie płacze z tego powody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.