Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dancyk słuszna uwaga.

wątpie zeby to było powodem - jak grzał CWUto temeperatu slimaka (od zewnątrz) była stała cały czas 40st

jak pusciłem na CO i dostał powietrza i wskoczył na modulacje 60% zaczęło się coś wydobywać. Mysle że paruje węgiela pod wpływem nagłego dużego powietrza nie mając drogi ujścia poszedł w drugą stronę tymbardziej ze gdy pusciłem na CO zaczał częsciej podawac i temperatura slimaka opadła dosc szybko z 40 do 32st.

teraz gdy wskoczył na czuwanie i temperatura slimaka znów jest 40 nic nie dymi

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosuszanie zasobnika by sie przydalo :) https://www.google.pl/search?q=osuszanie+zasobnika&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjjqIWEw8jWAhVTSZoKHYcuDYAQsAQIUw&biw=1366&bih=637

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makog - dzięki, trzeba bedzie sięz tym zaznajomić

 

a tymczasem walka trwa, dostrajanie też ale pomimo spieków, ide do przodu :)

Co to za tornado na tym palniku spaliny to chyba 200 st?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za tornado na tym palniku spaliny to chyba 200 st?

Kocioł się nagrzewał bo puścilem CO. Spaliny 120st przy modulacji 60% i przy max powietrzu 21% co przy modulacji 60 daje max 14% powietrza. Przy jeszcze skromniejszym powietrzu wytraca się sadza wiec myślę że to optymalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie przy takiej jak Teraz temperaturze na zewnątrz jakie macie Spalanie dobowe według sterownika lub rzeczywiste i jaką macie powierzchnię grzewczą i jak ocieplony budynek i czy grzejecie CWU jaką pojemność to zacznę ja

Dom 55m

Temperatura 22/23

Ocieplony w połowie styre 12cm

Spalanie koło 10kg na dobę

CWU 80litrow

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie przy takiej jak Teraz temperaturze na zewnątrz jakie macie Spalanie dobowe według sterownika lub rzeczywiste i jaką macie powierzchnię grzewczą i jak ocieplony budynek i czy grzejecie CWU jaką pojemność to zacznę ja

Dom 55m

Temperatura 22/23

Ocieplony w połowie styre 12cm

Spalanie koło 10kg na dobę

CWU 80litrow

 

KamilCK, a jaki Ty masz kocioł i palnik, tzn. ile kW?

Wg mnie to trochę dużo te 10kg/55m jak na te temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170m2 ocieplone styropianem 8cm + 180l cwu. Spalanie 8.5kg/24h.

ce169412848b63906d50dffdcb6b75a5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się licytować a czy na pewno dobrze ustawione wydajność podajnika . Ja mam 230 m2 ocieplony 12 cm styropian. Zasobnik 300l .w domu 23 st. Spałam 10,5kg/24 godz

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjal mam na 100% dobrze ustawiony bo sprawdzalem 3x i wyszlo 18.5kg i to spalanie tez bo worek starcza na 3 dni.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy potencjał podajnika bardzo łatwo jest wyliczyć, już podawałem tutaj jak to zrobić. I jest to rzeczywisty realny potencjał podajnika.

14.09 wsypałem 100kg a 01.10 będzie kolejny zasyp, czyli średnia 6,3 kg/dobę.

140m dom z lat 90, 5 cm styr. 120l CWU, w domu temperatura 22, której pilnują głowice.

Wymianę danych spalania odbieram jako zwykłą informację, a nie licytację...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK, a jaki Ty masz kocioł i palnik, tzn. ile kW?

Wg mnie to trochę dużo te 10kg/55m jak na te temperatury.

Właśnie zapytałem ludzi bo też twierdzę że mam za wysokie spalanie A mam palnik i kocioł 19kv wiem przewymiarowany ale na sucho i na wodę samą jest ok bo spalanie jest 2.5kg

Węgiel teoretycznie koło 28kj ale praktycznie według sterownika coś koło 25kj

Ps właśnie to nie jest licytacja tylko chciałem mieć podgląd jak to wygląda u innych

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sobie troszkę dopracować proces spalania, aby było bardziej efektywne, a co za tym idzie bardziej ekonomiczne. ;)

To spalanie, to masz takie rzeczywiste, czy wg sterownika?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za stwierdzenie Węgiel teoretycznie koło 28kj ale praktycznie według sterownika coś koło 25k Kaloryczność wpisujemy jaka mamy powiedzmy bo nie sprawdzimy tego wpisujemy to co podają nam na fakturze i tyle .

Jaka temp.ma powrót??

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to akurat jest proste do wytłumaczenia:

jeśli ma właściwą moc palnika, rzeczywisty potencjał (których nie chce zmieniać) i kopiec ciągle opada pomimo korekty 30%, to trzeba zjechać z kalorycznością, aby właściwie nawęglić palnik.

Dlatego kaloryczność teoretyczna. Ot i wszystko.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu jest różna bo nie gorzej w domu 24h tylko koło 12h potencjał sprawdzę dokładnie jak wypale podajnik cały ustawiany mam tak samo jak w zeszłym roku węgiel od tego samego dostawcy A w zeszłym roku ustawiony miałem na 29.9kj i korekta na -20 A w tym 25kj i jest optymalnie A niby ten sam dostawca węgla czyli wesoła pomieszania z czymś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu jest różna bo nie gorzej w domu 24h tylko koło 12h potencjał sprawdzę dokładnie jak wypale podajnik cały ustawiany mam tak samo jak w zeszłym roku węgiel od tego samego dostawcy A w zeszłym roku ustawiony miałem na 29.9kj i korekta na -20 A w tym 25kj i jest optymalnie A niby ten sam dostawca węgla czyli wesoła pomieszania z czymś

Ile ta tem. Powrotu się chusta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam pompke CWU włączona to temperatura powrotu to taka sama jak kotła czyli 55 praktycznie różnica zadań jak bez papki CWU różnica koło 5stopni oczywiście zawór 4drogowy sterowany przez sterownik temperatura na kaloryfery zadania 36stopni jeśli to m wpływ dodam że kotłownie mam jakieś 20m od domu ogrzewanego strat na rurach nie ma w zasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.