Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Moc minimalna - 15%

Czas przekroczenia - 10 min.

Ustawiłeś już?

Spalanie dobowe to spalanie z ostatnich 24 godzin

A te ustawienia, które masz, to skąd? Producent kotła Ci wprowadził, czy instalator?

Chyba Klaudiusz3 ma też kocioł od W. jak się odezwie, to Ci na pewno doradzi, bo możliwe, że macie te same palniki i dmuchawy, a to wiele uprości.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry były odrazu bez żadnego wprowadzania, zmieniłem tylko podawanie bo mi się zapadał na początku kopczyk i zmieniłem temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności jak ustawisz, albo jednym albo drugim.

Jeśli nie ma zaworu, to steruje kotłem, a czy ma sens ten czujnik, to Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem i czytam i chętnie pomogę w ustawieniach kolegi co ma kocioł od Witka może nich pisze na prywatną wiadomość aby tu nie zaśmiecać i przeszkadzać w temacie lub 604 90 33 35

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie laika, czujnik pogodowy tego sterownika steruje temp kotła czy temp za jakimś zaworem mieszającym?

Co jeśli w instalacji nie mam rzadnego zaworu 3D lub 4D - w takim wypadku chyba nie ma sensu na ten czujnik.

Dodam od Siebie w jeden dzień czy 2 tego wszystkiego nie opanujesz to.jest dobry tydzień lub więcej żeby obserwować i sprowadzać zmiany zmieniasz jedną rzecz i czekasz kilka godzin 12h i dopiero następną nie wszstko na raz bo sam się zaplątasz co zmieniłeś A poprawiło a co pogorszylo spalanie czas to Ci w tej chwili potrzeba i cierpliwość i pewnie wszyscy powiedzą tak samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cierpliwość wskazana i tak jak KamilCK pisze odczekać jeden dzień i ocenić efekty i znów poprawka wtedy efekty są najbardziej efektowne i naprawdę można się wstrzelić z ustawieniami na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skorzystałem z waszych porad, przymknąłem klapę od komina a także przysłonę od wentylatora (1cm luka) spalanie spadło na dzień dzisiejszy do 28 kg na dobę jest o wiele lepiej, nie mam już ,,silnika rakietowego w piecu", groszek w miarę ładnie się wypala na popiół zdarzają się małe ,,zgrzewki". Którymi opcjami w sterowniku mogę w miarę śmiało próbować wprowadzać zmiany by zmniejszyć spalanie a zwiększyć wydajność? Pytanie drugie czy mając pompę c.o przy piecu na powrocie muszę mieć drugą w okolicach bojlera? bo takowej nie posiadam, nawet na otwartych zaworach ustawione na piecu 55* bojler grzeje do max 31*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CWU konieczna, będziesz grzał wodę kiedy chciał i do jakiej temperatury sobie ustawisz- pełna kontrola CWU

Pilnuj wysokości kopca i żeby płomień był spokojny.

Wysokość kopca reguluj najpierw korektą dawki paliwa. Odpowiedni kopiec to podstawa dobrego szerokiego i spokojnego płomienia.

Dobierz do tego odpowiednie powietrze i będzie gitara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę Cwu montuje na powrocie z bojlera, podłączam pod sterownik i on będzie włącza i wyłącza ją kontrolując temp. wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa na zasilaniu CWU i poczytaj instrukcję obsługi sterownika. Ona wyjaśni Ci wiele rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy coś mogę zrobić z tymi spiekami jak na Filmie bo walczę od zeszłego sezonu i niestety ale cały czas są mniej więcej takie same dodam że jak dam mniej powietrza to zaczyna kopcic już i wtrąca się sadza jak dam więcej to jeszcze gorzej jak dam wiecej paliwa to znów mi przesypuje nie spalony węgiel. Czy to już taki typ węgla czekam na jakieś sugestie

Spieki są wielkości połowy reki lub większe

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę właśnie nie wiem już jak bo jak dam więcej paliwa to nie spala mi wszystkiego i wyrzuca nie spalony do popielnika i już nie mam pomysłu sam dla tego tu piszę może ktoś podsunie jakieś jeszcze pomysly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK na jakiej mocy jest ten płomień?

Spieki żużlowe mogą być, może być taki typ węgla. Nie możesz mieć za to w popiele niespalonego węgla.

Płomień masz bardzo ładny.

Ja u siebie zauważyłem, że jak mam dużo paliwa na palniku, czyli odpowiedni kopiec, to i spieków jest mniej, ale są.

Po spadnięciu do popielnika łatwo się kruszą, więc nie są problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz nagram płomień na 100% na 70% bo nie pamiętam na ile to było a dodam ze spieki są klopotem bo jak zobaczysz zaraz na filmie zatykaja mi spadanie popiołu do podajnika są Takie duże

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, jeśli końcówki płomienia nie kopcą, to płomień ok. Ważne, że spokojny.

Wiem, że jak się nagrywa, to z różnej odległości różne barwy wychodzą.

Dlatego przez neta trudno jednoznacznie ocenić.

A gdybyś nie zrzucał tych spieków, to co się stanie na palniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, jeśli końcówki płomienia nie kopcą, to płomień ok. Ważne, że spokojny.

Wiem, że jak się nagrywa, to z różnej odległości różne barwy wychodzą.

Dlatego przez neta trudno jednoznacznie ocenić.

A gdybyś nie zrzucał tych spieków, to co się stanie na palniku?

Wykresem bym się nie sugerował bo mamy okres przejściowy i wykres to taka sinusoida dla tego że nie działa jeszcze pompka CWU co to temperatury spalin to jest na poziomie 100% mocy palnika około 160/170stopni A spalanie jeszcze nie wiem dokładnie bo potencjał podajnika chyba mam źle jak spale podajnik to będę wprowadzał zmiany potencjału podajnika A znów jak zmniejwsze ilość węgla to zacznie mi się chować kopiec w palnik czyli zapadac

Jak nie będę zarzucał spieków to robią się coraz większe i opierają się o ścianki pieca i nie spadają do popielnika ale to dopiero po jakimś czasie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.