Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie zasilany jednorazowo to i jedna faza wychodzi ale żeby nie pomieszać fazy z zerem bo z tego co mi się wydaję jest to na zwykłym przekaźniki A Sterowanie jest tylko z procesora nie powinno się nic stać

Ż tego co mi się wydaję do pompek Co CWU i cyrkulacyjnej są przekaźniki zal wyl to nic się raczej nie statnie

Tylko się zastanawiam co kombinujesz jak większość można zrobić z poziomu sterownika lub P. Tomek może dodać

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji nie mam zaworu 3D/4D ani sprzęgła. Kocioł jest okresowo zalewany zimną wodą.

Postanowiłem wykorzystać pompę CWU do mieszania wody w kotle. Pompa na pierwszym biegu ma 45W. Dlatego zrobiłem pracę impulsową 1 min pracy, 4 min przerwy, czyli tak jakby miała 9W. Przełożenie na gniazdo cyrkulacji pozbawiłoby mnie możliwości szybkiego podgrzania CWU. Teraz mam ciastko i zjadłem ciastko. Na zdjęciach praca przed i po przeróbce.

post-64687-0-29961900-1507099474_thumb.png

post-64687-0-22018500-1507099491_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojszym nic się nie stanie jeśli zmostkujesz. Tylko jest jedno ALE. Takim cykaniem zajedziesz szybko pompę. Puść ją na stałe, skryzuj trochę zaworem za nią.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pompka bierze 45na pierwszym i to 40tzw A nie prościej kupić pompke elektroniczna na pierwszym biegu 60tzw bierze 7W A 40tzw coś koło 5W będzie Wilk syty i owca cała bez przerabiania instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim cykaniem zajedziesz szybko pompę.

Co w takiej pompie można zajechać? Przecież tam nie ma (prawie) nic mechanicznego, tylko wirnik kręcący się w wodzie

Choć oczywiście to "cykanie" nie jest eleganckim rozwiązaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palim na Batory 25,i moja moc od 2,1Kw do 14Kw.Nie potrzebuje wiecej.I tak to jest rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie Kto pali może peletem i mają odniesienie z praktyki jak to wychodzi ilościowo w stosunku do eko groszu bo widząc ceny groszku rzędu 1000zl za tonę i więcej to po prostu jest zgroza i zastanawiam się czy nie przejść na pelllet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie masz racje tez sie zastanawiam nad peletem ja mam po 600 z dostawa pali sie super moi sasiedzi pala nim juz 3 sezon a i widzialem tylko na rynnie od witkowskiego apr jak sie pali pelet z luski slonecznika bajka i cena 400zl. Kupuje co sezon 3tony grochu to niech spale 4 tony peletu to bede mial ta satysfakcje ze czysto.

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tak szybko licząc 600zl plus 40% niech będzie więcej wychodzi 840zl A jednak mniej zachodu niż z weglem plus czysto w kotlowni.nawet licząc plus 50% to i tak wychodzi 890zl

Plis 60% 960zl to nie wiem czy nie warto jednak pomyśleć o tym

To żeby się nie opłacało musialo by iść więcej o 70% A nie wiem czy taka różnica będzie dla tego pytam może ktoś testował jak to wychodzi

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o ustawienie SKZP-02 które odpowiada za prawidłowe wskazania spalania dobowego i chwilowego. (ile KG/h)

Slimak daje 12 kg/hod ekogroszek brunatny-(lignit).Nie wiem jak to się nazywa polski.720kg/m3 lignit (ekogroszek brunatny), 750kg/m3 antracit (ekogroszek czarny)...T.J:12.5 kg czarny ekogroszek per hod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tak szybko licząc 600zl plus 40% niech będzie więcej wychodzi 840zl A jednak mniej zachodu niż z weglem plus czysto w kotlowni.nawet licząc plus 50% to i tak wychodzi 890zl

Plis 60% 960zl to nie wiem czy nie warto jednak pomyśleć o tym

To żeby się nie opłacało musialo by iść więcej o 70% A nie wiem czy taka różnica będzie dla tego pytam może ktoś testował jak to wychodzi

Jezeli chcesz palic pelletem na retorcie to musisz sie liczyc ze jesli wegla spalisz 3 tony to pelletu z 6 ton lub niewiele mniej. Wiem probowalem i w kotle na ekogroszek jest to nie ekonomiczne choc nie przecze bardziej ekologiczne.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może złe trafiłem czy to forum o ster.SKZp czy o czym się pali , masakra co tu się porobiło .najpierw piec e czuwaniu , potem kopczyki , i teraz opał . Zeczywisci już wszyscy super spalają paliwo to cza pogadać o opale może się tez okaże ze cza szukać nie wiadomo czego bo ideału się nie znajdzie.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd masz racje nie jest to temat o opale a o sterowniku. Niestety nie mam w zwyczaju odmawiac komus pomocy/rady jesli ktos zapyta. Mysle ze moderatorzy sa od moderowania i ewentualnego przenoszenia postow lub upominania nas uzytkownikow bysmy pisali w odpowiednich tematach.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Taki temat .wykres z temp. Pieca kreska prosta , są małe ruchy temp w moim przypadku ust.zad.52 st. To jeździ w zakresie 51,7 do 52 ,2 i tu powtarzam jest prosta kreska. Dodam jeszcze z podniosłem temp na zaw.3 d na 30 st .

Na zaw.3 d temp.mozna powiedzieć 30/30 No czasami sobie spadnie do 29,9 i 29,8 i to jest już widoczne na wykresie .przy niższej temp.na zaworze takie zmiany nie były widoczne , co szanowne forum na to ?.

post-1379-0-27460500-1507177245_thumb.jpg

post-1379-0-64690800-1507177257_thumb.jpg

post-1379-0-43806800-1507177267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.