Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

40 stopni to za mało,wykres masz prosty,bo masz nieaktywny regulator pokojowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak jest więcej. Bezprzewodowy regulator pokojowy mam Auraton, który nie działa z tym serownikiem. Czekam na soft, który będzie działał. Obiecał twórca sterownika. Działanie jest proste. Po osiągnięciu temperatury zadanej wewnątrz budynku, wysyła sygnał do sterownika, a sterownik przymyka zawór 4D o zadaną wartość procentową wpisaną przez użytkownika, przez co zmniejsza się temperaturę c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego masz wykres zielony taki prosty ?,bo inny sterownik,marekd też zmienił na inny sterownik do mieszacza,bo na skzp miał podobnie fale jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tez ustawione z poczatku ograniczenie modulacji ograniczenie mocy dmuchawy a i tez ochrone powrotu łącznie z zaworami term. na 21st i wszystko ustawiałem etapami  na wieksze zakresy  i sie uspokajało powolej falowanie ale i też instalacja się wygrzała i teraz ok.Moim skromnym zdaniem to trzeba dać możliwość swobody sterownikowi ażeby mógł sobie podnieść np. moc kotła na 100% choć  na chwilkę ale jednak czy wyłączyć ochrone powrotu czy wyłączyć ograniczenia modulacji  a sporo szybciej piec osiaga parametry i dochodzi do wymaganej temp.Jak miąłem te wszystkie ograniczenia uaktywnione to rozpalanie od zera trwało parę godzin gdyż co chwile wchodziło jakies ograniczenie które wydłuzało rozpalanie jak nie ochrona powrotu to ograniczenie mocy jak nie to to ograniczenie modulacji albo za mala moc dmuchawy która nawet chciałem wymienić.Po wyłaczeniu tych ogrzniczeń rozpalanie trwa z 20 minut parę zy 4D pofachluje troszke i otwiera sie na 60% i tak stoi prawie cały czas tera w tej chwili to juz na około 20%.Teraz mam ochronę powrotu na 35st wiem powinna być większa żeby nie rosiło ale nie moge wiecej  może i dołoze sprzęgło jeszcze bo coś mi się wydaje za mąło wydajny układ pompy kotłowej a może wywalę ten śmieć 4D i ciekawe jak bym dał czujnik zaworu na rurkę za pompą CO zaraz albo za sprzęgłem ,myślę nad tym ,nie jestem fachmanem od co ale lunie cos zmieniać a nóż to poskutkuje mniejszym spalnaiem wi,eksza sprawnością układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie ma szans napisac ,miałem temp. na 55 a nawet 60 przy -25 i to też działało powrót był dogrzany no ale spalanie też szło do góry ostro.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączenie ochrony powrotu powinno pomóc na falowanie.U mnie regulator pokojowy wyłącza pompę obiegową

Co ma ochrona powrotu gdy mama zaw.3 d w inst. Nie pisze do jakiego zaw .sie ta funkcja odnosi czy 4d tylko czy 3 d tez ja ma ta funkcje wylaczona jak miałem siłownik podpięty pod Skzp-02

Moze Tomek to skomentuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z firma instalacyjna w sprawie przerobki kotlowni ktora mi tzw fachowcy tak *** ze sprawe oddaje prawnikom. Zapieralem sie jak moglem przed zalozeniem zaworu 4D gdyz uwazalem ze 3D jest wystarczajacy. Skonczylo sie na kompromisie. Nie zmodernizuja mi kotlowni gdyz przy paliwie wegl owym stosuje sie zawor 4D a nie 3D ... Dodam ze u mnie mial on robic bardziej za mieszanie powrotu z wyjsciem z kotla. Moze skonfrontuj te nowinke z kims kto sie ksztalcul w tym kierunku i wie wiecej od nas laikow. Ja wymieklem i zakladam jednak 4D. Dodatkowo tez bede mial jedna petle podlogowa w nowej lazience ale nie wnikam juz w rozwiazania. Firna ktorej to zlecam bierze pelna odpowiedzialnosc za prawidlowe dzialanie instalacji po przebudowie.

Tak na marginesie, wylacz podglad na wykres. Mi spalanie spadlo o polowe jak przestalem patrzec na proste kreski

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam problem ze zrozumieniem Twojego systemu ogrzewania domu na podstawie tego, co piszesz, bo najpierw twierdzisz, że piec ogarniasz z 1000 km, masz oczy i ręce w kotłowni, a potem okazuje się że musisz kręcić zaworami na grzejnikach, bo tu masz za małą temperaturę a w innym miejscu za wysoką...

Ideą głowic termostatycznych jest trzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu, a przy Twoich kombinacjach widać, że skoro masz głowice na grzejnikach, to nie są one w stanie spełnić swojego zadania.

Witam nie wiem czy korzystasz z panela pokojowego ale wydaje mi sie ze nie i dlatego nie rozumiesz problemu o ktorym wspomnialem. Panel mam w salonie nie w lazience i nie da sie regulowac przy programatorze czasowym temp po przez glowice termostatyczne. Czujnik temp jest w panelu pokojowym. Mozesz glowice po rozkręcać na zadana temp i taka osiagniesz o ile predzej w pomieszczeniu w ktorym jest panel pokojowy nie uzyskasz zadanej temp wczesniej (np. komfortowa mam na 20stC). Wowczas sterownik robi stop dla pompy CO i mozez isc po szalik i czapke by wziasc natrysk bo akurat w lazience nie uzyskasz oczekiwanej temp 23 stC ...

Teraz to rozumiesz?

Gdy palilem w trybie ciaglym podczas mrozow, problemu nie bylo. Przy obecnych temp problem sie niestety robi.

Z programatora czasowego nie zrezygnuje bo sa to bardzo duze oszczednosci gdy piec podczas nieobecnosci domownikow nie grzeje pustej chaty.

Sprawdzilem ile czasu dochodzi z 16-18stC do 20stC, zajmuje to jakies 25 do 40 minut przy temp od -2 w gore, czyli nie jest zle, skoro wiekszosc dnia kociol tylko czuwa.

 

 

Pozdrawiam PrzaMal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to rozumiem. Nie można mieć dwóch rzeczy naraz, albo ma się oszczędności albo dogrzaną łazienkę.

Jeżeli Was długo nie ma w domu, to wiadomo, że program czasowy przynosi wymierne korzyści.

Niestety tak, jak masz to zrobione teraz, to czasówka wraz z panelem pokojowym nie pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości energii do grzejnika w łazience, aby mógł podnieść temperaturę do 23 stopni.

 

Bez przenoszenia panelu pokojowego do łazienki możesz też uzyskać oczekiwany efekt.

Na panelu ustaw temperaturę 21 a na głowicy w pokoju gdzie jest panel ustaw 20.

Wtedy w tym pokoju będziesz miał taką temperaturę, jaką chcesz czyli 20, ale panel nie wyłączy Ci pompy i będzie dogrzana łazienka.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny temat palenie kotłem z podajnikiem i Skzp -02 , macie moze pomysł jak palic gdy C.o wyłączone bo nawet ustawienie 1 sek jest za duzo . Na retorcie widac niespalone węgiel bo nie ma zapotrzebowania na moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zwiekszając kaloryczność albo potencjał

Pytam w automacie mozesz wiecej cos powiedzieć co do kalorycznosc jak zwiększymy czy potencjał jakie zmiany zajda w sterze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydłuży się czas przerwy w podawaniu.Możesz też zmniejszyć moc,albo modulację

Ok dzieki sprubuje zwiekszyc kalorycznosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolice Pszczyny.. jest tu temat cały o sterze, poczytaj. Może Cię zainteresuje :rolleyes:

Zagadkowo piszesz gdzie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.