Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Marek, 17 lub 19kg coś tak mi sie kojarzy...

 

Co ja Ci mogę doradzić- ustaw w sterze moc kotła taką jaką masz. Kaloryczność paliwa taką ile MJ ma Twój węgiel. Nie wiem jakie teraz masz nastawy bo bym dalsze ustawienie zasugerował....

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siłownik na 3d a wariuje jak cholera. Odłączyłem go i jest o niebo lepiej.

Jutro z ciekawości przełączę na sterowanie mieszaczem z SKZP,zobaczę co i jak,pokombinuję,dam znać.Czy macie czujniki pogodowe?Korekta pogodowa kotła czy mieszacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, jeszcze słowo na temat temp spalin. Wiem że powszechnie krąży opinia aby utrzymywać ok 100 stopni temp spalin ale spójrz na moje wykresy i Wadusa. U mnie spaliny przekraczają czasem lekko 60 stopni ale tylko wtedy gdy kocioł goni temperaturę zadaną. Nie mam problemu z sadzą ani nic niepokojącego nie dzieje mi sie w kominie. Kilka dni temu zdjąłem deflektor na kilka godzin i okazało sie że temp spalin wzrosła o 20 stopni. Nie szkoda Ci tyle ciepła puszczać w komin? ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek 76 wlasnie szkoda wiec cały czas chce miec najlepsze ustawienia wiec Was doświadczonych fachmanów pytam jak co zrobic.to co radzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj wstępne ustawienia tak jak wyżej napisałem a potem będziemy dalej działać  ;)  pamiętam że kiedyś fajnie ci piec szedł tylko chyba przedobrzyłeś z ustawieniami szukając sam nie wiem czego i teraz nie możesz do ładu dojść

 

Z tego co pamiętam to nie masz ruszt wodnych. Masz tam gdzie zamontować deflektor?

 

Ja w tym sezonie paliłem już trzema różnymi węglami i w ustawieniach stera zmieniałem tylko kaloryczność groszku i moc dmuchawy i paliło sie fajnie i ekonomicznie myślę

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek 76 take sa ustawienia

Powietrze Max-28 Min-13

Mod. Min-10. Max-60

Paliwo 7,2/25.2

Podajnik wydajność 13,5 podawanie 4 sek + 5 %

Moc kotła 15 kw

Co tu zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziwna rzecz, 

 

Musialem podkrecic temp. kotla z 60 do 64 bo cos dom zaczal mi sie wychladzac?

Przez 1 m-sc trzymalem stala temp. 60 stopni i stale zasilanie podlogi 24.8-25.0 stopni, dzis to zasilanie spadlo mi do 24.0 

Co ciekawe od 2 dni juz nie ma mrozow a byly mrozy nawet -6 w nocy, teraz jest w nocy +5 

 

I kojelna  niewyjasniona dla mnie rzecz temp. w kotlowni spadla do 25 stopni a bylo non stop 27 ? 

 

 

Coz, zobaczymy efekt podkrecenia kotla do 64 stopni. 

Moj uklad nie wytrzymal tej korekty i w bojlerze zaczelo sie  bulgotanie przelewanie i powrot zaczal mi wariowac bo chyba zapowietrzyl mi sie uklad bojlera ktory pchal wode w kotle.

 

trwalo to naszczescie krotko moze z 20 min teraz jest stabilnie 

 

Kociol 64 powrot 64 zasilanie podlogi 25 czekam pare godzin aby zobaczyc jak teraz sterownik bedzie prowadzil kociolek i jakie bedzie spalanie

 

 

 

Kolejny temat ktory chcialem poruszyc. To jak sobie radzic z takim efektem? po podniesieniu temp. kotla do 64 palnik ruszyl i moc kotla wzrosla do 70 % popracowal sobie tak moze z 6-8 min i osiagnal te 64 ale ...

Po tej akcji zostalo duzo zarzacego sie eko temp. oczywisice sie przeciagnela do 67 i po czasie palenisko zaczelo sie  zapadlo jak piec wszedl na 5% musialem recznie dodac troche eko bo inaczej znowu pewnie za chwile kociolek musialby wejsc na wyzsza moc aby utrzymac temp. kotla. Moze i powinienem zostawic jak bylo, ale dzieki manualnemu podaniu eko przyspieszylem tylko stabilizacje modulacji dzieki temu teraz ster zaczal modulowac w granicy 10-15%  

 

Czy takie skoki mocy nie powinny byc jakos rekompensowana korekta do podania paliwa? a moze sa  i niepotrzebnie dodawalem eko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ale juz przez te 4 tygodnie wialo i to nie raz :) 

 

OK przynajmniej po 30 dniach wprowadzilem jakas zmiane w sterowniku ;)

 

OK 64 na kotle czekam jak teraz linia mocy zacznie sie rysowac, jezeli utrzymam stala temp. 

 

 

Z moim ukladem widze ze podnoszenie temp. musze robic max o 1 stopien bo inaczej to co sie dzieje na bojlerze sprawa ze wlos sie jezy.

 

 

Ahhh... jak brakuje tutaj modulu internetowego :( nie bede marudzil, ale napewno nie jestem jedynym, ktory na to czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek 76 take sa ustawienia

Powietrze Max-28 Min-13

Mod. Min-10. Max-60

Paliwo 7,2/25.2

Podajnik wydajność 13,5 podawanie 4 sek + 5 %

Moc kotła 15 kw

Co tu zmienic

Trudno coś doradzić nie widząc paleniska i tego co na nim sie dzieje

 

Z tego co pamiętam masz kocił 19kw jak tak to daj mcc kotła 19

Ile MJ masz napisane na worku z węglem? Wpisz tyle ile napisane

Podawanie zostaw 4 sek ale bez +5%

Dmuchawe zostaw jak jest póki co, zobaczymy co sie będzie działo. Jak masz przysłone na wentylatorze to tak z 1cm uchyl 

Modulacje zostaw jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Rozmawialem z Panem Tomkiem pomogl mi z konfiguracja sterownika bo wszedlem w tryb Admina i za mocno tam namieszalem. 

 

Mysle, ze nie ma co robic niepotrzebnego cisnienia, Napewno jak przyjdzie czas to pierwsi sie dowiemy.

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić nie widząc paleniska i tego co na nim sie dzieje

 

Z tego co pamiętam masz kocił 19kw jak tak to daj mcc kotła 19

Ile MJ masz napisane na worku z węglem? Wpisz tyle ile napisane

Podawanie zostaw 4 sek ale bez +5%

Dmuchawe zostaw jak jest póki co, zobaczymy co sie będzie działo. Jak masz przysłone na wentylatorze to tak z 1cm uchyl

Modulacje zostaw jak jest

Kociol mam 25 kw kalorycznosc na worku 26 MJ Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro zmienię 25 kw i 26 Mj

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś zacząłem śledzić post i mała załamka,

mam kocioł 38kw przy 250mkw,

chyba trochę za duży kocioł dobierał sprzedawca  :(

od jakiegoś czasu walczę z problemem dużych skoków temp. kotła,

żadne ustawienia modulacji, czasu podawania, mocy wentylatora za dużo nie zmieniają,

wygląda to tak że temperatura kotła stoi np. 60stopni po czy po paru minutach leci mocno w dół, o np 10 stopni,

patrzyłem termometrem na wyjściu i faktycznie tak jest nagle temperatura leci w dół,

co widać na wykresie, mam też zamontowany zawór trój-drogowy co widać po wykresie,

czy można coś jeszcze poradzić koledzy?

post-70365-0-95910300-1479326240_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.