Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

attachicon.gifIMAG0254.jpg

Na palniku mam tylko żar, w popielniku zero niedopalonego węgla, czysty popiół. 

Musisz delikatnie zwiększać moc dmuchawy do momentu aż zauważysz ze zapada się kopiec.

Myślę że zacznij od zwiększenia minimalnej mocy dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie z tym podnoszeniem mocy dmuchawy aby zwalczyc sadze. 

 

U mnie max moc dmuchawy to 25% a wszytko ladnie sie dopala.

 

Wydaje mi sie, ze co nie ktorym moze zwiekszenie dmuchawy narobic tylko wiecej klopotu dodac spiekow a i tak sadzy sie nie pozbedziecie. 

Przyczyna moze byc niedrozne otwory powitrzne albo zla konstrukcja palnika. Ja swoj piec uzywam dopiero drugi rok ale juz po wyczyszczeniu korony widze roznice w porownaniu do poprzedniego.

 

 

Moje temperatury spalin sa zadziwiajaca niskie czopuch mam lekko cieply gola dlonia moge trzymac reke i nie oparzy toc to podajnik jest goretszy . 

 

Tez mam ruszt wodny ale plomienie nawet tam nie dojda ( ba one nawet nie dojda do reflektora) bo jak mi piec moduluje 5-40% mocy to wlasciwie mam przedmuchiwany zar  a nie wysokie plomienie. Co ciekawe ten zar wystarcza aby w piecu trzymac 60 stopni (pewnie dzieki powrotowi ktory tez ma 59-60)

 

Jak palilem na mocy >50% mialem czarna sadze jak piec nie przekracza mi 50% i pali sie tak jak opisalem sadzy nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem że jak mam niżej żar i prawie przezroczysty płomień to piec się wręcz oczyszcza. Problemem jest jednak wtedy spiekanie węgla i to że wydaje mi się że żar jest za blisko ślimaka, ale może to jest dopuszczalne przy palniku APRQ Witkowskich? Żar mam wtedy prawie równo z koroną palnika - minimalny kopczyk.

A i zależy jaki węgiel, jak mam z wesołej to mam spieki, jak testowałem inny ekogroszek to mimo niższej kaloryczności zero spieków. Teraz kupiłem jakiś ekogroszek Barbórka i niestety przy tych samych ustawieniach kopci i jednocześnie produkuje "kalafiory"

RR

 

Wadus myślę że Ty masz ciepły dom i ogrzewanie podłogowe. Jak wygrzejesz podłogówkę (i grunt pod nią) możesz naprawdę zaoszczędzić. Ja mam dom z lat 90-tych trochę ocieplony i z wymienionymi oknami. Po podłogach ogrzewam obecnie 135 m2 w tym 25m2 w piwnicy. w poprzednim sezonie spaliłem ok 1400 kg groszku. Obecnie obawiam się że w tym roku dojdę do 2 ton. temp w domu ok 21-22C. Przy temp poniżej 0 spalanie dochodzi mi już do 20 kg. ale to w porównaniu z innymi palaczami nie jest złe. Na wyniki takie jak twoje raczej nie liczę...

Edytowane przez Bimerang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie z tym podnoszeniem mocy dmuchawy aby zwalczyc sadze. 

 

U mnie max moc dmuchawy to 25% a wszytko ladnie sie dopala.

 

Wydaje mi sie, ze co nie ktorym moze zwiekszenie dmuchawy narobic tylko wiecej klopotu dodac spiekow a i tak sadzy sie nie pozbedziecie. 

Przyczyna moze byc niedrozne otwory powitrzne albo zla konstrukcja palnika. Ja swoj piec uzywam dopiero drugi rok ale juz po wyczyszczeniu korony widze roznice w porownaniu do poprzedniego.

 

 

Moje temperatury spalin sa zadziwiajaca niskie czopuch mam lekko cieply gola dlonia moge trzymac reke i nie oparzy toc to podajnik jest goretszy . 

 

Tez mam ruszt wodny ale plomienie nawet tam nie dojda ( ba one nawet nie dojda do reflektora) bo jak mi piec moduluje 5-40% mocy to wlasciwie mam przedmuchiwany zar  a nie wysokie plomienie. Co ciekawe ten zar wystarcza aby w piecu trzymac 60 stopni (pewnie dzieki powrotowi ktory tez ma 59-60)

 

Jak palilem na mocy >50% mialem czarna sadze jak piec nie przekracza mi 50% i pali sie tak jak opisalem sadzy nie mam.

Też mam niską moc dmuchawy (30%), jak kocioł osiąga zadaną temperaturę to nie ma co podnosić nadmuchu. Ilość sadzy zależy od jakości opału. Za duży nadmuch to spieki niesamowite.

Też mam niską temp. spalin. Myślę, że zanim spaliny dotrą do czujnika przez rusz wodny a potem przez 4 przegrody to już są bardzo wychłodzone.

Powrót robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. teraz walczę z sadzą, ale to jest wina konstrukcji pieca - viadrus u22 17kW z żeliwnym rusztem wodnym. Ktoś na tym forum miał taką konstrukcję (chyba Ling Duo z założonym SKZP02), chciałbym go spytać jaką ma odległość od retorty do rusztu i jak wysoko od korony palnika miał zawieszony deflektor

 

Pozdro

RR

 

 

 

 

Ja mam taką konstrukcję (Ling Duo z założonym SKZP02). ;) Wieczorkiem pomierzę Ci te odległości, jednak sadza powyżej rusztu czasem jest i trzeba przywyknąć do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z góry clip2. Coś mi się kojarzyło... A do czyszczenia zdążyłem się przyzwyczaić. Po prostu codziennie przychodząc z pracy omiotę wyciorem i skontroluję palnik wszystkiego może 5 minut. Jedynie przez to forum ostatnio więcej czasu siedzę :(, ale to norma że jak się mrozy zaczynają to chce się coś tam jeszcze ze spalania urwać. Mam nadzieję że w przyszłym roku to już tylko opał będę ładować... Chyba że Tomek nowy soft da :)

RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przy piecu No i zdjeciapost-1379-0-80792800-1479224164_thumb.jpgpost-1379-0-45208800-1479224231_thumb.jpgpost-1379-0-02225000-1479224303_thumb.jpg

Słucham fachowców co dzialac spalanie 23,4 kg sie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chyba że Tomek nowy soft da :)

RR

 

 

Troszkę propozycji na forum padło to może jakieś zmiany w nowym sofcie będą uwzględnione. Ja osobiście z utęsknieniem czekam na dostęp przez neta, ale już nawet nie pytam kiedy to nastąpi. Wiem, że będzie i czekam cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli idzie do gory jest juz 48 ST

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.