Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, jak macie problem z regulacją swojej instalacji to zakładajcie nowy temat. Tutaj robi się bałagan.

Niech w tym temacie będą posty nt sterownika i odpowiedzi pana Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze raz wroce z propozycja zrobmy watek np. "instalacje CO ze sterownikiem SKZP-02" tam trzeba przeniesc takie rozmowy bo jak widac ruch mamy spory ale chyba czytelnosc tego watku juz dawno poszla w las.

 

Tu powinny byc pytania wylacznie o sterownik i nastawy jezeli cos nie dziala z winy instalacji powinnismy sie tam przeniesc a potem mozna tu wrocic.

 

Moze i Pana Tomka cieszy, ze coraz wiecej uzytkownikow SKZP ale zgadzam sie z opiniami kolegow ze zaczynamy zasmiecac watek o sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że rok to sporo w dziedzinie elektroniki i technologii (zmian i nowości w tym sterowniku juz niewiele, a platforma coś tonie w terminach)pora odstawić SKZP na półkę, opuścić ten wątek i ruszyć za czymś nowym. Życzę powodzenia w rozwiązywaniu problemów. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że rok to sporo w dziedzinie elektroniki i technologii (zmian i nowości w tym sterowniku juz niewiele, a platforma coś tonie w terminach)pora odstawić SKZP na półkę, opuścić ten wątek i ruszyć za czymś nowym. Życzę powodzenia w rozwiązywaniu problemów. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zdradzisz jaki to ten nowy sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spostrzeżenie .Na piecu 57 ST na dom idzie 24 ST w domu 20,6 st piec idzie stabilnie .

Zmiana , na piecu 56 ST na dom 25 st i zaczyna sie jazda z moca a co za tym idzie ze spalaniem o co tu chodzi .post-1379-0-49784400-1478801198_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek jak tam u ciebie spalanie ja ma 16 kg teraz po eksperymentach w domu 20,6 szału nie ma piec 57 moze mu podnieś do 60 to bedzie mniej spalał nie wiem , co radzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wzrasta spalanie.Rano miałem jeszcze 13,5 a teraz jest już 14,6. Temperatura w domu jest cały czas taka sama 22,5 - sterowanie pogodowe.

 

Zostaw temp na kotle taką jaką teraz masz, spalanie dobowe na pewno nie wzrosło od tego że o 3 stopnie obniżyłeś na kotle

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 9,6 kg/d ale dogrzalem kominkiem i podnioslem temp. do 24 (wietrzenie pokoi) i teraz mam 22 ( na zewnatrz -2) 

 

Zaskoczylo mnie to, ze w bardzo krotkim czasie temp. podlogi sie podniosla choc nic nie zmienialem na kotle a tylko przepalilem w kominku. fakt ze o duzo nie podskoczyla ale z 24,6 na 25,1 

 

 

jak przyszly mrozy to widze mam troche wieksze straty w domu ale oczywiscie nic strasznego sie nie dzieje, troche boje sie mrozow -10 i nizej  jeszce mam tak ze w dzien slonce przez szyby dogrzewa mi pokoje ale jak przyjda duze mrozy nie ma bata spalanie nam podskoczy.

 

choc jak do tej pory to 10 workow eko na miesiac 

 

 

CO jeszcze ciekawsze, modulacja wyglada ciagle tak samo ale przypuszczam ze musiala nieznacznie wzrosnac skoro spalanie sie zwiekszylo, przydaloby sie moc robic snapshoty z ekranu do komputera :) 

 

Internetowy moduł chyba nie bedzie nam dany w tym roku.

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus, jakim węglem palisz, w sensie kaloryczność?

 

Zerknąłem właśnie na wykresy i rano max modulacja była 30% teraz natomiast jest do 40% - stąd ten wzrost spalnia dobowego pomimo że w sterowniku nic nie było przestawiane

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wpada się przedstawić, choć już nie jestem takim świerzakiem na tym forum; używam SKZP02 od roku, uruchamiałem nowy piec w grudniu 2015. Sterownik ruszył w styczniu, na wizycie u p. Tomka wgrany "autorski" soft 1.82.

Tu chciałbym podziękować za poświęcony czas i wsparcie ze strony twórcy, także na tym forum.

 

Maniek tak sie stabilizujeattachicon.gifimage.jpg. Masakra co sie dzieje

 Marku na Twoim wykresie widać skoki temp co, najprawdopodobniej siłownik zaworu wszedł w obszar gdzie mała zmiana kąta otwarcie powoduje duże zmiany w przepływach. Spróbuj podnieść temp kotła o 5 stopni tak żeby kąt otwarcia nie był większy niż 30-35% 

 

pozdrawiam

RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumerang witam Prosze powiedz mi jak mam rozumieć to sterowanie zaworu . Na zdjęciu widzisz ze w cześciej temp. Za zaw.byla stabilna na grzejniki szło cos koło 24/25 ST w domu 20,5 st wystarczyło podniesc temp do 30 ST i sie zaczęła jazda z zaworem. Uwazam ze za dulo sie stabilizuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp .podniesiona na kotle 61 ST dołączam zdjeciapost-1379-0-61283700-1478854106_thumb.jpgpost-1379-0-56753900-1478854155_thumb.jpg przez prawie 45 minut nie złapał temp . Hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak przed paroma dniami. Jak to na początku sezonu, testuję różne ustawienia (także zainspirowany tym forum ;) i gdy miałem włączoną na stałe pompę CWU, zauważyłem że przy otwarciu zaworu ok 45-55% następuje szybka zmiana temp na wyjściu na instalację (grzejniki). Wyglądało to tak, że siłownik cały czas wachlował zaworem 4D. I po prostu nie nadążał ze stabilizowaniem temp.

Wyłączyłem pompę CWU kąt otwarcia 4D zmniejszył się do ok25%. Korzystam teraz z grawitacji na bojlerze. Może zmniejsz bieg pompy na CWU?

Najlepiej napisz przy jakim kacie otwarcia 4D zaczyna się to "wachlowanie" siłownika...

 

Pozdrawiam RR

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimerang takie spostrzeżenia nie umie sobie tego wytłumaczyć jak zdjecia pokaze to ciekawe co powiesz

Na razie tyle bo mam wiecej jak cos chcesz dopytać jakie ustawienia to pośle zdjeciepost-1379-0-61825300-1478889692_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co to dalsze do wgladu.

co myślicie o takiej pracy ?post-1379-0-48594200-1478893559_thumb.jpgpost-1379-0-57708200-1478893760_thumb.jpg

post-1379-0-49607400-1478893856_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaworem 4D to jest troche problemu, jezeli za mocno otworzymy tracimy ochrone powrotu jezeli za malo to nie dogrzejemy ukladu grzewczego.

 

Sterownik SKZP funkcjonuje tak jak pozwala mu uklad, i niestety jezeli mamy babole na instalacj to potem spalanie i modulacja jest koszmarem.

 

 

Podstawa to zapewnic ochrone powrotu z dT nie wieksza jak 5 stopni (moje zdanie nie wiem jak powinno byc wg teorii)

Krazenie wody na kotle non stop woda nie moze grawitacyjnie sie podgrzewac i wypychac ciepla wode bo bedziemy miec efekt pracy w dwu stanie, dlugo dlugo czuwanie a potem jazda pelna moc i znowu czuwanie.

 

 

Zwor 4D nigdy nie da nam na uklad duzo cieplej wody i jednoczesnie nie ochroni powrotu. Ja przekonalem sie o tym juz na wlasnej skorze. Mam zawor 4D i zawor 3D na podlogowke.

 

Mam pomysl jak to u mnie troszke poprawic. ale to wymaga przerobienia instalacji. na razie mrozow nie ma wiec i praca ukladu na sterowniku daje rade. Najwazniejsze ze sterownik zawsze utrzyma temp. na kotle albo przynajmniej bedzie tego pilnowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co to dalsze do wgladu

attachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpg co myślicie o takiej pracy ?

dajesz mala kalorycznosc (zwiekszasz porcje podawane na ruszt) ale jednoczesnie korygujesz i zmniejszasz dawke? 

 

Ja raczej zmniejszam kalorycznosc i jak za bardzo sie rozpedze to daje korekte na + 20 lub 30% 

 

 

Ciekawe efekt w sume podobny ale jak sterownik wtedy steruje dmuchaniem i podajnikiem? to trudno powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus Kaloryczność z worka spisana , wczesniej miałem podawanie 5 sek teraz mam 3sek i minus 20 % i na retorcie po środku czarny opał wiec zdjąłem mu podawanie . Modulacja sie czyma na około 50 % i nie ma ochoty spaść .Temperatura na kotle zas.stabilna bez szarpnięć na zdjęciu widac a spalanie co zobaczyłem idzie do gory.post-1379-0-84941300-1478894684_thumb.jpg. Nadmienie opał jest taki sam cały czas ??

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, Zwiększ potencjał podajnika na 15kg/h. A korektę podawania na 0. Jaka dmuchawa? powietrze maksymalne bym zwiększył do 45-50. Teraz masz czarny opał na środku bo powietrze za małe. I to by też tłumaczyło dlaczego temp spada gdy moc rośnie... teraz to tak wygląda że jak zwiększa moc to zarzuca palnik opalem i dmuchawa nie nadąża rozpalać świeżej dawki a potem dopala ci jak obniża moc...

Pozdro RR

 

ps. popiołem się za bardzo nie przejmuj, ja już różne eko testowałem i za kazdym razem inny popiół był.. ważne żeby tylko nie wypychał niedopalonego opału tzn. że spalanie pełne.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.