Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

To mi teraz klina wbiłeś :) Jakby tak szło przesłać przez to forum browara to zaraz przesyłam Nasze dobre Cieszyńskie.

 

Na pewno nie wszystkie zawory w domu mam herza (z serduszkami) a czy wszystkie można regulować?

 

No i czy lepiej ustawić max Kv czy lepiej ograniczyć do minimum ??

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak zawór 4D mam jedeni 1/4 cala, czyli spory, rurki jak się nie myle to 28 jako obiek używam bojlera  bo obiegu kotłowego małego nie mam, wtedy mam zawór 3D na podłoge 1''

Zresztą zobacz jak to wygląda.

Niezłe to wyglada ale po co zawor roznicowy padnie za 2 sezony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne podejście w temacie pracy kotła by łagodnie działał zdjecia sa

post-1379-0-68015600-1478124976_thumb.jpg

post-1379-0-22334000-1478125006_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. na zewnatrz juz 3-5 stopni a mi piec zaczyna w stan czuwania przechodzic. 

 

Dzis doszedl kolejny czujnik temp. z tylu mam juz wszystkie gniazda zajete :) nie uzywam ani sterownika pogodowego ani pokojowego ale gniazda sie przydaja na mierzenie temp. w newralgicznych miejscach ukladu CO.

 

Przetestowalem tez czy czujnik podajnika dziala (sterownik od razu zaczal zrzucac zar i wylaczyl dmuchawe) teraz czujnik przytwierdzilem do dolu kosza i niech sobie tam bedzie, Ja bede spokojny ze nic mi sie tam zlego nie dzieje.

 

Pytanie do Pana Tomka, Jak czujnik podajnika wykryje wysoka temp. to zrzuca wegiel tak dlugo az nie spadnie ta temperatura? czy po jakims czasie sie wylacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil 87 zmiany

Kociol 14 kw mam niby 25 kw

Kaloryczność z 7/25,2 na 6/21,6

Powietrze Max 30 na 33 Min 13 na 15

Spalanie na dobe 15,5 kg w domu 20 2 ST na dom 23 st - grzejniki teraz tu u mnie zew 2,4 st .Temp. Spalin jeździ 75 na 90

Przez to to spaliny sie uspokoiły w miare .Modulacja koło Max 30 / 39. Spostrzeżenie ze bardziej jest szary popiół , zdążają sie spieki , ale cos za cos , zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. na zewnatrz juz 3-5 stopni a mi piec zaczyna w stan czuwania przechodzic. 

 

Dzis doszedl kolejny czujnik temp. z tylu mam juz wszystkie gniazda zajete :) nie uzywam ani sterownika pogodowego ani pokojowego ale gniazda sie przydaja na mierzenie temp. w newralgicznych miejscach ukladu CO.

 

Przetestowalem tez czy czujnik podajnika dziala (sterownik od razu zaczal zrzucac zar i wylaczyl dmuchawe) teraz czujnik przytwierdzilem do dolu kosza i niech sobie tam bedzie, Ja bede spokojny ze nic mi sie tam zlego nie dzieje.

 

Pytanie do Pana Tomka, Jak czujnik podajnika wykryje wysoka temp. to zrzuca wegiel tak dlugo az nie spadnie ta temperatura? czy po jakims czasie sie wylacza?

Podajnik pracuje przez czas ustawiany w menu Wygaszanie->Czas wypychania żaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ułomny jestem ale nie kumam zasady: ustawiając powietrze max 25% przy modulacji 100% to faktycznie max powietrza blokuję na poziomie 25% mocy dmuchawy

To skoro ustawię modulacje na np max 50% to przy ustawieniu dmuchawy na max 25 faktyczna moc dmuchawy będzie 12,5%?

Czyli jest to procent z modulacji a nie z faktycznej mocy dmuchawy?

Pytałem ale umknęło w natłoku :)

Jak działa to powietrze?

Pytanie w zasadzie do Tomka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ale umknęło w natłoku :)

Jak działa to powietrze?

Pytanie w zasadzie do Tomka

Witaj

powietrze zmienia się  w zakresie od Powietrze Minimalne do Powietrze Maksymalne.

Powietrze minimalne odpowiada teoretycznej mocy minimalnej (Modulacji) 1%. (W praktyce ograniczyliśmy moc minimalną do 5%)

Powietrze maksymalne odpowiada Modulacji 100%. Wartości pośrednie   nadmuchu są wyliczane proporcjonalnie do mocy (MODULACJI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

powietrze zmienia się  w zakresie od Powietrze Minimalne do Powietrze Maksymalne.

Powietrze minimalne odpowiada teoretycznej mocy minimalnej (Modulacji) 1%. (W praktyce ograniczyliśmy moc minimalną do 5%)

Powietrze maksymalne odpowiada Modulacji 100%. Wartości pośrednie   nadmuchu są wyliczane proporcjonalnie do mocy (MODULACJI).

 

Panie Tomku czy będzie możliwość ograniczenia modulacj max poniżej 50% ??

 

Przy instalacji bez zaworów 3d /4d gdzie powrót jest i będzie zimy a czasami zimniejszy (chyba że macie na to jakieś sposoby) nie potrzeba przy naglym spadku temp na prace w modulacji 50% gdybym ograniczył do np 30% to piec spokojniej by osiągnął temp zadaną (trwało by to troche dłużej ale bez naglych, nie potrzebnych skoków mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Załączyłem czujnik pokojowy na 22.5st. Spalanie spadło ale....ten wykres jest straszny. Co zmienić aby łagodniej modulował? Mój piec to Malkot Prestige 25kW

post-67229-0-39878200-1478375673_thumb.jpg

post-67229-0-96729600-1478375706_thumb.jpg

post-67229-0-34998900-1478375747_thumb.jpg

post-67229-0-85685500-1478375834_thumb.jpg

post-67229-0-12591200-1478375898_thumb.jpg

post-67229-0-50121100-1478375940_thumb.jpg

post-67229-0-04485800-1478375992_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus temat do Ciebie . Instalacja grzejnikowa sterowana zaw. 3 d pompa adaptacyjna na grzejnikach głowice term. Na razie otwarte na ful .na dom puszczam 23/24 ST w domu 20 ,7 st. Nie mieszkam to po co wiecej . Zawor potrafi 24 godz . Stać bez ruchu , czasami mu odbije z zaczyna jeździć 1/2 ST nie wim czemu . Masz pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Załączyłem czujnik pokojowy na 22.5st. Spalanie spadło ale....ten wykres jest straszny. Co zmienić aby łagodniej modulował? Mój piec to Malkot Prestige 25kW

Przekroczenie temp. Na Max piec ma cały czas chodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy spalanie nie wzrośnie jak piec będzie non stop dmuchał?

A więc modulacje ograniczyć do 50%

Przekroczenie temp max

A co z mocą dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie wiem. dobrze obczajony mam swoj uklad i wszystko co zwiazane z reczna konfiguracja zaworu 4D

 

Ok , szukam odpowiedzi,dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najpierw zmien jeden parametr. Wydluzenie przekroczenia temp. do podstawa bo piec nie bedzie ci wchodzil w stan czuwania tylko utrzymywal najnizsza moc potem nie bedzie musial nagle wzbudzac sie od zera do 100 %

 

Utrzymujac 5-10 % mocy dzieki wydluzonemu czasu przeroczenia temp. piec sie tak szybko nie wychlodzi sterownik bedzie lepiej reagowal na spadek temp stopniowo bedzie dodawal mocy 

 

Ale czy spalanie nie wzrośnie jak piec będzie non stop dmuchał? - Tak moze na poczatku ale pomysl, jezeli zamiast 20-30 min czuwania czyli wychladzania sie palnika i kotla bedzie ster utrzymywal go na niskiej mocy to bedzie ciagle delikatnie grzal dzieki temu woda sie tak mocno nie wychlodzi i pozniej nie bedzie musial wchodzic na 100% mocy kotla aby utrzymac zadana.

 

Ja tez bylem sceptykiem ciaglej pracy kotla, do momentu az zobaczylem jak ladnie mi sie eko pali i jak spalanie mi zeszlo w tym roku do 8 kg na dobe to sorry nie bede juz kombinowal

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmien jeden parametr. Wydluzenie przekroczenia temp. do podstawa bo piec nie bedzie ci wchodzil w stan czuwania tylko utrzymywal najnizsza moc potem nie bedzie musial nagle wzbudzac sie od zera do 100 %

 

Utrzymujac 5-10 % mocy dzieki wydluzonemu czasu przeroczenia temp. piec sie tak szybko nie wychlodzi sterownik bedzie lepiej reagowal na spadek temp stopniowo bedzie dodawal mocy 

 

Ale czy spalanie nie wzrośnie jak piec będzie non stop dmuchał? - Tak moze na poczatku ale pomysl, jezeli zamiast 20-30 min czuwania czyli wychladzania sie palnika i kotla bedzie ster utrzymywal go na niskiej mocy to bedzie ciagle delikatnie grzal dzieki temu woda sie tak mocno nie wychlodzi i pozniej nie bedzie musial wchodzic na 100% mocy kotla aby utrzymac zadana.

 

Wadus dobra teoria

Ja mam tak ze piec nie odstawia sie ale temp spada ze 2 ST i zaczyna sie budzić i zaczyna gonić troche mocna , podawanie mam 5,25 sek moze dac mu wiecej a kociol mam 25 kw a ustawiony na 17 kw , moze mu podnieć moc, co myslisz

 

Ja tez bylem sceptykiem ciaglej pracy kotla, do momentu az zobaczylem jak ladnie mi sie eko pali i jak spalanie mi zeszlo w tym roku do 8 kg na dobe to sorry nie bede juz kombinowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus....ua nie przecze ale jak z dmuchawą? Nie zmniejszyć obrotów min albo maz....

Z dmuchawa to musisz sam ocenic obserwujac jak sie pali eko. Plomien nie powinien byc ciemno czerwony ale tez nie super jasny i silny jak spawarka.

 

Ja jak uzyskalem stala prace to ustawilm max moc dmuchawy na 35% i to wystarczylo bo zamiast mocno dmuchac dmucham non stop. Choc rzadko mi dmuchawa musi sie napracowac zazwyczaj sobie cichutko mruczy i robi delikatny podmuch.

 

Ja mam mocno spiekajacy sie eko wiec duzo powietrza powodowalo u mnie kalafiory. (oczywiscie jak piec wchodzil na 50%  i wiecej mocy teraz nawet do 40% nie dobije bo i zapotrzebowanie mam male)

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy

Przekroczenie 35min

Zadana 53

Spalanie wg sterownika 19.4kg. Spada ale..

 

Kocioł na 10 minut wchodził w czuwanie więc wydłużyłem czas przekroczenia do 40min.

Po powrocie ze stanu czuwania modulacja znów 100%.

Jak sądzicie czy takie przekroczenie wystarczy?

I myślę że dmuchawę muszę zmniejszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.