Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tu może mi pomóc w sprawie dostępu przez internet i obsługi tego regulatora.

Nie chce się rozczarować jak kupię sterownik a nie będzie to możliwe.

Jak będę miał podłączony i opanuję w miarę sterownik to też wrzucę wykresy i porównamyale puki co nie mam regulatora jeszcze. 

Bardziej oczekuję podpowiedzi Pana tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogranicznik temp. spalin nie działa w auto !

Działa tylko trzeba uaktualnić soft w sterowniku do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostepny tez panel pokojowy z pelnymi funkcjami menu tak jak na kotle. Niestety troche cena wysoko cos okolo 300 PLN 

 

Ja tez czekam na modol intenretowy wtedy laptop i komorka bedzie ciagle w ruchu. Pewnie jakas stronka tez powstanie gdzie bedzie mozna sie zalogowac i wejsc na swoj sterownik.

 

Mysle ze wczesniej czy pozniej doczekamy sie a jak na razie cisza. Jak cos bedzie wiadomoa napewno sie dowiemy pierwsi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdzeczne dziyki za odpowiedż.

No już coś wiem i jestem trochę spokojniejszy.Tam gdzie kupuję to nic nie wiedzą na temat modemu.

Na razie jak założę ster to popróbuję potestuję i zobaczymy jak to pójdzie a po tym dopiero internet.

Kto zrobi cieplj czy coś innego w razie potrzeby jak prezesa nie będzie w domu a zdalnie prezes da radę. :)

Temat modemu utknął w zeszłym roku we  wrześniu i nic puki co.

Pozdrowionka nie przeszkadzam w dyskusji jutro jadę po ster. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostepny tez panel pokojowy z pelnymi funkcjami menu tak jak na kotle. Niestety troche cena wysoko cos okolo 300 PLN 

 

Ja tez czekam na modol intenretowy wtedy laptop i komorka bedzie ciagle w ruchu. Pewnie jakas stronka tez powstanie gdzie bedzie mozna sie zalogowac i wejsc na swoj sterownik.

 

Mysle ze wczesniej czy pozniej doczekamy sie a jak na razie cisza. Jak cos bedzie wiadomoa napewno sie dowiemy pierwsi :)

No czyli nie jestem sam maniakiem netu ,zapewne jest jeszcze sporo chętnych , pokojowy widziołem.

też dotyk i ustawienia jak w panelu sterownika więc już coś ale jak będzie net to wtedy już pokojowy pójdzie w zapomnienie i szkoda kasy trochę kupować teraz.

no to czekamy cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie jesteś. ;) Dużo nas tu czeka na możliwość zabawy piecem przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa ,bajer to też ale jest to też komfort wygoda a jak w komórce to już lepiej nie może być.

wiadomo jak to jest z czarnym złotem ,raz leci raz coś się zablokuje to nie jest  gaz czy prąd ,tu już nie pomoże nawet pid 8 i warto wiedzieć o tym co się dzieje w domu jak się jest  na karaibach. :D

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostepny tez panel pokojowy z pelnymi funkcjami menu tak jak na kotle. Niestety troche cena wysoko cos okolo 300 PLN 

 

Ja tez czekam na modol intenretowy wtedy laptop i komorka bedzie ciagle w ruchu. Pewnie jakas stronka tez powstanie gdzie bedzie mozna sie zalogowac i wejsc na swoj sterownik.

 

Mysle ze wczesniej czy pozniej doczekamy sie a jak na razie cisza. Jak cos bedzie wiadomoa napewno sie dowiemy pierwsi :)

 

Mam ten pokojowy zamontowany. wygodna sprawa chociaż czasami ma problem z odświeżaniem (co innego na panelu a co innego na kotle)

Nie potrzebnie brałem czujnik temp pokojowej bo panel ma też ten czujnik wbudowany (co prawda trzeba go kalibrować itd no ale jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...A tym czasem zawsze bede kilka workow otwieral i stawial blizej pieca coby sobie dosychal eko 

 

też mam po 6 worków pootwieranych ale niestety muszę je jeszcze "dosuszać" w kastrze 

 

co do opału to startowałem na brunatnym z castoramy teraz mam ten z juliusza a czeka na większe mrozy jeszcze wysokokaloryczny 

Zobaczymy co będzie najlepsze (mam nadzieje że 4 tony wystarczą na ten sezon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się taka modulacja bardzo podoba :-)

Na tym właśnie polega modulacja, że sterownik płynnie zmienia moc, aby utrzymać stałą temp. kotła. Takie wahania mogą być. To może być związane z przepływami, paliwem.

Temp. kotła trzyma bardzo ładnie.

Nie prześcigajmy się w tym kto ma bardziej równe linie na wykresach. Idealnie równe linie oznaczają , że kocioł pracuje w bardzo stabilnych warunkach (stałe obciążenie). W praktyce przecież tak prawie nigdy nie jest.

Otwierają się głowice termostatyczne, wychładza zasobnik CWU itd.

pozdrawiam Tomek

Witam . Panie Tomku Dziekuje za odpowiedz jak tak dobrze to ok poobserwuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Skzepowcy , dzisiaj tak sie jedzie na kotle

 

post-1379-0-78777100-1476814472_thumb.jpgpost-1379-0-31407400-1476814527_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moduł netowy jest poczytajcie początek tematu

moze nie działa wszystko ale coś tam jest :)

 

poza

to pytanie do Pana Tomka czy czujnik powrotu ma wpływ na modulacje??

Co do sugestii to dla mnie przydało by się możliwość zapamiętywania ustawień żeby je przywracać z pliku coś ala save as

Edytowane przez wielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten pokojowy zamontowany. wygodna sprawa chociaż czasami ma problem z odświeżaniem (co innego na panelu a co innego na kotle)

Nie potrzebnie brałem czujnik temp pokojowej bo panel ma też ten czujnik wbudowany (co prawda trzeba go kalibrować itd no ale jest)

Witam

Czyli nie jest jednak to samo  na panelu i  na kotle,bo jak by było  tylko na jakąś sekundę  opóźnienie danych to całkiem normalnie.

No ale i tak jest to ok. patent bo nie trzeba do kotłowni latać brudzić się czasami tylko po to żeby sprawdzić jak wygląda np. wykres.

Na wykresie jest wszystko co potrzeba w jednym a jak by był na panelu pokojowym to jeszcze lepiej myslę że na komórce czy laptopie np. w przyszłości to juz  będzie full obsługa i nie tylko.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik podłączony na odejściu za pompa na C.o na cały dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie kupując SKZP dostaliście narzędzie z bardzo dużymi możliwościami, nie wszystkie sterowniki mają tyle ustawień (miałem 3 różne wcale nie tanie) a autor wątku miał full automat. Węgle na naszych składach to też loteria, przede wszystkim paliwo ma być suche, większość kotłów ma taką nalepkę na zbiorniku TYLKO SUCHY OPAŁ. Palnik na ekogroszek w większości waszych kotłów jest większy mocowo od kotła a to nie ułatwia sytuacji sterownikowi, generalnie w popielniku ma być popiół na wymienniku szaro-czarne zapylenie bez pierzastych kożuchów a węgla zje tyle ile kocioł ma dostarczyć ciepła do układu, więc jeśli za dużo pali to trzeba zrobić rachunek sumienia co jeszcze mogę poprawić.

 

Pozdrawiam i małego zużycia węgla życzę i ciepła w pomieszczeniach które ogrzewają wasze kotły RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie moze jakiegos dobrego instalatora CO z okolic Torunia? 

 

Musze z kims skonsultowac moj uklad CO nie chce mi sie juz rozmawiac z instalatorem bo tamten ciagle twierdzi, ze jest wszystko dobrze, a juz sil nie mam tlumaczyc mu, ze moze obieg kotlowy za dlugi, ze nie potrzebnie 3 kolanka 90 stopni przed zawroem 4D itd. Dla niego to naczytalem sie "madrosci" w internecie i praca ciagla kotla to kosmiczne spalanie on zrobil to tak aby mi pracowal piec w dwu-stanie. 

 

Rozwazam albo dodanie pompki kotlowej na powrocie albo przerobienie obiegu kotlowego i przesuniecie zaworu 4D. (pompka CWU daje rade, ale przy wiekszych mrozach gdy bede musial podniesc temp. ukladu zawor 4D nie utrzyma juz wysokiej temp. powrotu)

 

Aktualnie nie jest zle, ale to taki workaround 9-9,7 kg /doba przy temp. na zew 3-8 stopni. Gdybym ustawil jak instalator sugeruje prace w dwu-stanie spalalbym cos okolo 15-20 kg /doba no i dochodza spieki przy mocnym dmuchaniu i wilgotnym eko.

Teraz z tym nie ma wogole problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj wadus, że lepsze jest wrogiem dobrego. Skoro przy pracy ciągłej masz w tej chwili niecałe 10kg zużycia i wszystko działa prawidłowo to do czego dążysz? Ja swoją instalację robiłem sam zgodnie ze schematem dołączonym do pieca i jestem z niej zadowolony.

 

637c551400af27fdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz o tym pisalem,

 

Teraz pracuje swietnie i jest miod malina ale, gdy przyjda mrozy powiedzmy -10, -15 albo nawet -20 to te moje 25 stopni na podloge nie wystarczy,  zawor 4d mam teraz na 3 i troche (i to jest optymum ukladu) zwieksze na 4 koniec cieplego powrotu i nawet jak ustawie pompke CWU na 3 m slupa wody to juz nie uzyskam cieplego powrotu na kociol zreszta jak teraz nawet probuje zaczyna mi sie zapowietrzac uklad.

 

Jedyne wyjscie podniesc temp. kotla ale do ilu? mysle ze bezpiecznie to tak max 70 stopni. Zasile wtedy uklad do max 28-29 stopni ale co jezeli i to bedzie malo i bedzie potrzebne powiedzmy 30-33 juz nie wycisne tego z tej konfiguracji.

 

Zmiana obiegu kotlowego poprawilaby prace zaworu 4D tak aby przy otwarciu np. 4 i troche przepuszczal na uklad moze z 35-40 stopni ale jednoczesnie nie przepuszczal zbyt duzo chlodnej wody z powrotu. 

W tej chwili ustawie zawor 4D na 4 i mam powrot 26-28 stopni. 

 

Tragedii nie bedzie bo moge zawsze wylaczyc pompke CWU i wrocic do pracy w dwustanie wtedy moge na uklad puscic nawet 40-45 stopni a podloge ciagle zaworem 3D zdlawic do 30-35 stopni tylko, ze powrot na kociol bedzie wtedy mial max 40 stopni przy temp kotla okolo 60 stopni dT 20 stopni spowoduje przerwanie modulacji i powrot do pracy dwustanowej.

 

I tu kolejny problem u mnie ktorego do konca nie rozumiem, przy pracy dwustanowej i wchodzeniu kotla na moce powyzej 60% cala kotlownia zaczyna byc w czarnym pyle albo sadzy juz sam nie wiem co to jest ale tylko modulacja sprawia ze nie mam tego problemu.

 

W moim piecu jest tez jakos dziwne podlaczony Bojler z CWU ma osobne wyjscie tak wiec mam jakby 2 wyjscia z kotla  i 1 powrot, w ktorym lacza sie rurki z powrotu z zaworu 4d i powrotu z bojlera tak wiec pompka CWU troche pomaga przy wymuszeniu krazenia ukladu kotlowego ale przy zbyt mocnym otwarciu zaworu 4D juz nie daje rady.

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.