Skocz do zawartości

Słaby

Forumowicz
  • Postów

    49
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Brak informacji

Ostatnie wizyty

365 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Słaby

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ok nie bede juz pisał wiecej ,aktualnie sledze temat zwiazany z moim sterownikiem. Co do reklamy to na pewno nie robie bo nie handluje tymi rzeczami ani nie jestem w żaden nawet najmniejszy sposób zwiazany ze sterownikem czy piecem który mam ani z czym kolwiek z tej dziedziny ,nigdzie niczym nie handlowałem nie handluje , wiec nie robię reklamy sobie czy komukolwiek na pewno ,jestem zwykłym użyszkodnikem pieca jak wiekszość i tylko tytle. Opisałem tylko moje odczucia od czasu załozenia nowego pieca.Nie muszę zmieniać softów bo mi działa. Najwyrażniej tobie zalezy na bardzo dobrej reklamie SKZP.
  2. Witam po długiej nieobecności.Wszystkiego dobrego w nowym roku. Sterownik SKZP podłączyłem uruchomiłem pierwszy raz piec w sezonie i na drugi dzień piec pęknął na ruszcie wodnym woda sie wywaliła na całą kotłownię i po imprezie.Naprawa nie była warta koszty spore bo sporo trzeba by wymieniać po latach. Piec wymieniłem na Skam-P 17kw z sterownikiem IRYD PID do ślimaka i juz mam opanowane w 90% całość. Spalanie 15kg/d i sterownik jest chyba lepszy od skzp-02.Miałem z początku na uwadze ST-450, ST-480 , IRYD PID a ostatnim był SKZP-02. Mam na Irydzie zużycie paliwa na kg/1g ,ile zostało paliwa w zbiotniku i szacunek na ile dni wystarczy.Obsługuje 4 pompy. i innych sporo rzeczy, wydaje mi się że lepiej wypada od SKZP-02 .W SKZP-02 raczej tego nie będzie.Po opisach kolegów widać że są problemy z SKZP-02 z uztskaniem równego spalania stabilności itd.tu ma spokój chodzi ok. Pozdrawiam kolegów życzę małego spalania i fajnych wykresów. Dzięki....
  3. Tys prowda . Nie będę przeszkadzął piec na razie mi chodzi uczę sie ,ale ja nie mam pompki kotła tylko CO i CWU a działało wszystko jak trzeba zawsze tyle że mnie wkurzał stary sterownik bez pid i mam skpz. Napiszę jak bedzie coś poważnego się działo. Pozdrowienia.
  4. No teraz to czytam.Ta opcja jest co ma zrobic 4D jak pompa się wyłączy od temp. pokojowej. Ja mam dezaktywowany czujnik w panelu pokojowym tylko mam sam czujnik pokojowy w sterowniku. Sprawdzę poobserwuję to bo to może być powód z pompą.Dzięki.
  5. Tu masz temat https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2518-spis-temat%C3%B3w-zawory-4d-i-3d/ Ja myślę że że wsjo rawno jak dasz zawór 3-4D tylko jak kiedyś założysz siłownik elektryczny to może zostać zalany wodą jak rórka któraś pęknie .
  6. No dobra , pompa chodzi lub nie jak osiągnięta jest temp. pokojowa zadana nie ale jak piec się odstawi i zawór 4D się zamknie całkiem to pompa mieli cały czas i wodę w koło mieli przez zawór zwrotny. Nie wiem już sam bo miałem zamontowany czujnik zaworu 4D za zaworem zaraz ,jedni mówia że za pompa ma być jedni że to jest czujnik zaworu 3-4D i ma być za zaworem. Tak myślę z logiki to może być nawet pod tym zaworem zwrotnym i nad tym zaworem jak tu na foto twoim ja mam ten czujnik pod zaworem zrotnym na kolanku a z kolanka idzie zaraz do zaworu 4D myślę że to nic nie zmieni jak jest za czy przed pompą.
  7. witam, Ja mam pytanie do Panna TomkaBRZ Czy pompa CO się wyłączy jak zawór 4D sie całkowicie zamknie. Nie mogę znależć tej opcji mam pompę ustawioną na 3 bieg i trochę mnie irytuje jak pompa mieli w koło niepotrzebnie i grzeje się no sporo więcej słychać pompę.Czujnik zaworu 4D mam zaraz za zaworem przed pompą.
  8. To było do mnie jak rozumiem, Jasne że nie będzie czujnika bo do podłogówki ale jak się dobrze pokombinuje to i sterownik będzie regulował temperaturę podłogówki . Pisałem jak to zrobić podłączasz jakiś termostat elektroniczny czujnik od niego na rozdzielacz podłogówki a styk z przekażnika pod obwód CO1 do zielonej kostki z zamiast zworki . Nie jest to kombajn ale podłogówką sterować można.
  9. Witam. Dzięki.Rozumiem popatrzę jak to jest w rzeczywistości. Czyli tylko zawór mieszający może regulować temperaturę na podłogówkę. Trochę to nie zręczne bo sterownik zaworem 4D nie da na obwód CO cieplejszej wody z powodu ograniczenia do max30st temperatury w nastawach CO1 specjalnie do podłogówki. Przydał by się ten czujnik na rozdzielacz podłogówki.
  10. Dziekuję za odpowiedz Panie Tomku. Mam aktualnie zabudowany zawór 4 drożny i czujniki za nim zaraz. Sterownik A3000D recakart pogodówka i są wszystkie czujniki--kotła,powrotu,zaworu 4D CWU ,pokojowy i pogodowy w skpz też chcę z wszystkimi czujnikami. Regulator pokojowy timela też mam do skpz ale lepiej chyba będzie jak jest aktywny czujnik pokojowy a nie w panelu pokojowym bo jest lepsza regulacja temp. jak pan napisał. Chcę w niegdługim czasie podłogówkę robić dlatego chcę rozgryżć jak to będzie wyglądać i coś mi nadal nie pasuje. Dodatkowego reg. pokojowego nie daję bo regulator tylko załączy/wyłaczy pompę stykiem w funkcji temperatury. Jak załączy pompę to nagle będzie zimna woda szła do kotła a na podłogówkę gorąca z obiegu CO około 40-50 st a może więcej i tego bym chciał uniknąć . Jak zawór 4D reguluje temperaturę na podłogówce i na CO . Każdy obwód potrzebuje innej temperatury a rozdzielacz podłogówki będzie podłączony do jednego obwodów co bo tak instalator fachowiec stwierdził no i w kotłowni też tak jest najlepiej. Chyba że kapilara z termostatem musi być na rozdzielaczu podłogówki i to zapewnia stałą temperaturę na podłogówce nie zależnie od temp. co albo nizsza od nastawy jak na co. Ciekawi mnie co daje regulacja temperatury w menu CO1 też wyłącza/załącza pompę awaryjnie jak za duża temp. czy tylko ma załączyć pompę jak jest temp. wody na CO wyższa [sezon grzewczy ]a wyłączyć jak niska np. po sezonie żeby pompa nie mieliła. Ja bym to rozwiązał prosto dorobię termostat z czujnikiem na rozdzielaczu i dam pod wejście CO1 zamiast mostka ale nie chcę kombinować jak być możliwe da się to zrobić prościej dlatego pytam.
  11. Ok dobra znalazłem ten post w końcu. nr.85 "Bezprzewodowy regulator podłącz właśnie zamiast zworki obwodu CO1 lub CO2 w zależności pod który obwód masz podłączoną pompę CO. Pamiętaj jednak, że stosując zewnętrzny regulator będziesz sterował tylko pompą (włącz gdy styk zwarty, rozłącz gdy rozwarty). Jeśli masz siłownik i zawór mieszający, to lepszy efekty (bardziej płynna regulacja) osiągniesz stosującoryginalny czujnik temperatury pokojowej od SKZP-02. Ograniczeniem jest oczywiście to, że jest to czujnik przewodowy." Rozumiem tak że tylko termostat zdalny czy przewodowy może tylko załaczać i wyłączać pompkę z podłogi a robił to będzie poprzez wejście CO1 zamiast zworki nie wiem czy dobrze rozumiem no a o co chodzi z tymi nastawami temperatur w obwodzie CO1? Bo CO2 jest do pompy CO i tam brak jest nastaw temperatur. Cytat z instrukcji: " B,A – służy do podłączenia dodatkowych urządzeń za pomocą interfejsu RS485 CO1, CO2 – zezwolenie na pracę pomp. Zwarte oznacza zezwolenie, rozwarte oznacza wyłączenie pompy. Można podłączyć zewnętrzny regulator pokojowy ze stykiem zwiernym, bez napięciowym. "
  12. Ja tez oczekuję na odpowiedzi od Pana Tomka w spawie pompy do podłogówki bo będę zakładał w niedalekim czasie. Powtórzę ktoś tu miął problem z podłączeniem pompki podłogówki i pan radził żeby podłączyć pod obwód CO1 bo tam jest tylko nastawa temperatur ale jak to jest realizowane w praktyce jak nie ma czujnika przewidzianego na rozdzielacz do podłogówki. Widziałem u znajomego ten rozdzielacz do podłogówki zabudowany na jednym z obwodów CO z 4 metry od pieca i kapilarę z termostatem do ustawiania poziomów grzania i chciałbym tak samo to zrobić ale znajomy pompkę miał na stałe podłączoną a ja podłączałem ją kiedyś pod pompkę CO bo nie było osobnego wyjścia-ster. bieda. U mnie chciałbym żeby skpz regulował temperaturę na podłodze.
  13. Witam Co do oleju wlewanego do rurki z czujnikiem to olej nie zastąpi foli ALU/CU a ma na celu tylko wypełnić małe szczeliny pomiędzy taśma a rurka oczywiście w małej ilości ,nie zadział jak pasta termoprzewodząca ale ciut poprawi . Pan Tomek wspomniał -pozdrawiam nie chcę piprawiać konstruktora że odradza Co za dużo to nie zdrowo ,nadgorliwość gorsza od faszyzmu więc lepiej sobie odpuściźć olej i zrobić jak jest w instrukcji wystarcza. Przejściówkę można taką jak http://allegro.pl/plyta-adaptera-konwerter-przejsciowka-usb-na-rs232-i5457344652.html zrobić polutować tylko wtyczką i kable do tego ,to jest na FT232RL i sterowniki są w każdym systemie z automatu wsadzasz do USB i działa.Są tez na prolific PL2303 i ich odmiany różne ale trzeba instalować sterownik CH340 i tu może się pojawić problem bo np. win u7 czy 8 czeba w trybie administratora instalować i nie zawsze działa bo nie tylko z administratorem się to czasami robi ,blokują zapory i inne cuda sterowniki nie są podpisane cyfrowo itp. Są adaptery jak w załączniku ale musi być widać FT232 na scalaku.Ja mam taki jak ten czarny w załączniku i działa. np. ten zadziała http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=adapter+usb+rs+ft232&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-1-0812 To to samo jak u góry bez roboty ale za większą kwotę.Te adaptery na FT232 są pewne reszta to różnie ale też można kiepski kupić za 50zeta. Chodzi o to że FT232 maja pełną implentacje portu rs232 niie tylko RX TX i są kompatybilne z każdym ststemem nawet z win10.
  14. Witam wszystkich. Widzę że temat czujników i problemów z prawidłowym pomiarem temperatur ciągle żywy i muszę coś od siebie dodać nabazgrać tu znowu bo bym nie wytrzymał wiedząc jak temu zaradzić a nie napisać o tym ale jest zabawa nic prosto. Olej do króćca czy gdziekolwiek to spoko patent działa poprawia na 100% ale co z tego jak konstrukcja samych czujników które mamy jest trochę kepska bo tansza. Same czujniki kty nie na zacisk do przewodów w tulejce tylko lutowane i zalane żywicą epoksydową a każdy się chyba zgodzi ze mną że żywica nie jest dobrym przewodnikiem ciepła a nawet izoluje ciepło a cyna sam lut puszcza po czasie utlenia się w tych temperaturach bardzo szybko i zimny lut. Ktos powie że czujnik jest na ciasno włożony ok choć tak nie jest bo rozbierałem nie jeden taki., Tulejki są z 6mm a czujnik ma około 4mm ale ta najważniejsza płaska część czujnika gdzie jest element pomiarowy krzemowy zatopiony jest sporo oddalona od samej tulejki i nie ma połączenia galwanicznego z metalową tulejką. To są szczegóły i ktoś powie że nie ważne spoko ok. Dla jednego nic nie ważne a dla innego bardzo ważne w dzisiejszej dobie procesorów wszędzie gdzie się da to jakość połączeń to nr. 1 i zmora nie jednego elektryka elektronika serwisanta. Tu na foto są różne czujniki w różnym wykonaniu do różnych wymagań i są take bagnetowe wkręcane do profesjonalnych zastosowań i takie sporo tańsze. Widać jeden z przewodem w którym wystaje część czujnika kty z dołu i nie przypadkowo tak jest czy nawet by ktos napisał powiedział żle wykonany niechlujnie ale ma to cel bo można tą część czujnika porządnie przyłożyć do elementu na którym mierzymy temp. Nie mam zamiaru tu robić wykładów bo każdy się uczy całe życie życie i tak czy siak wszystkiego nie wie ale ja pisałem o tym jak robię czujniki nie musi nikt tak robić jak uważa. Po wielu latach doświadczeń z różnymi czujnikami temp. czy to termistory ,diody ,czujniki różnej maści ntc./ptc bardzo dokładne np. ds1820 mniej dokładne na których robiłem układy do sterowanie pompek do CO czy to kilogramy termostatów do akwarium do auta ,termometrów itd. itp. różnych urządzeń nawet robiłem sterownik do co w domu do pieca śmieciucha z 7 czujnikami w domu z automatyką pełną i to w domu w szafce pod TV sterowanie oj kiedy to było. Jedno się sprawdzało co do czujników oczywiście tylko wewn pomieszczeń to sam czujnik nie lutowany tylko na zacisk [jak jest w droższych rozwiązaniach fabrycznych czujników w urządzeniach] czy samochodach. Sam czujnik do koszulki termokurczliwej zgrzać hotem , zciąć koszulkę w miejscu płaskiej części czujnika i tą cześcią przyłożyć do rurki lekko przeszlifowanej płaskiej powierzchni. Na grubszej rurce lub trochę zalutować cyną jak cienka rurka taki garbek i też zrobić na płasko a po między czujnik dac pastę termoprzewodzącą lub taśmę termo silikonową są takie w sklepach elektronikach całość związać trytytką albo jakąś sprężyną ze starego zegara i działa aż miło,można zapomnieć ,spokój z czujnikami do końca życia. Tu jest też problem w tych sterownikach bo żaden sterownik nie wykaże awari wszystkich czujników tylko te najważniejsze kotła ,podajnika ,powrotu a resztę zapomnij zauważysz że coś nie tak jest z czujnikiem to ok ale kto ma czas tak czuwać koczowac w kotłowni to ma działać i tyle a jak nie zauważysz to jaja się takie robią ze hej a nic nie ma z alarmów do wrózki. Tzeba raz a porządnie takie rzeczy zrobić i można wymazać z pamięci myśli o czym kolwiek złym ze strony elektryki. Swoja drogą to widziałem taki sterownik który miał jak były czujniki założone te mniej ważne w wersji E minimum to wtedy i też były alarmy od nich jak coś się działo z czujnikiem np. raz jest styk lub jest słaby albo brak to oprogramowanie wywalało błąd czujnika tak jak w samochodówce oj to marzenia sen ale może. Tu ukłon do pana Tomka czy w przyszłych aktualizacjach softów jest coś takiego możliwe do dodania ja wiem że to jest sporo zmian w samym sofcie. Bardzo przydatne są te sprawy bo jak jest taki problem jak tu ktoś opisywał z paleniem to kto wie czy nie jest tak że czujnik jest coś nie tages a soft jest mało inteligentny żeby to pokazać i możesz szukać szukać problemu aż się w ...sz i wywalisz cały ster i powiesz złom. Przerabiałem to nie raz w różnych innych sterownikach nie tylko z pieca... Ja sobie dam rade z takimi problemami i nie tylko z takimi ale większość użytkowników nie wie jak z elektryką jest.Nie obrażając nikogo. Ciekaw jestem czy pan Tomek się do tego ustosunkuje. Jeszcze jedna rzecz mnie tu ciekawi a mianowicie chodzi o pompę podłogówki. W przyszłości nie odległej będę robił podłogówkę cały dół i duży pokój u góry i mam pytanie ktoś tu na forum pisał że ma problem z pompa podłogówki jak podłączyć i pan Tomek radził jak co. Jak jest możliwe sterowanie podłogówki i jej temperatury jak nie ma czujnika który informuje o temperaturze wody na podłogówkę. Chyba że stale wtedy jest otwarty zawór 3D ,4D i pompa jest tylko odcinana po przekroczeniu zasanej temperatury. Widziałem u znajomego i tak bym chciał to zrobić. Rozumiem że się podłącza pompę podłogówki pod CO1 bo tam tylko jest ustawienie temperatur. Sam nie wiem jak tyle mogłem nabazgrać UFF z browarem da się to zrozumieć chyba.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.