Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb automatyczny musi za każdym razem wykonać tą samą sekwencje?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy fuzzy logic które samo się uczy :). Jak dla mnie operacje może wykonywać za każdym razem inaczej. Liczy się końcowy efekt.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Piec mam wygaszony wiec zaczolem sprawdzac liczenie czasu podajnika .zadalem sterownikowi taki cykl podawanie 10sek przez godzine szedl i nakrecil 520 sek pracy podajnika .spalanie calkowite 1,7 spalanie dobowe 1,6 .wydajnosc podajnika 10,8 kg/h. ta wartosc okreslilem puszczajac podajnik na 1 godz i zwazylem przesyp wyszedl 10,8.

uscilem jeszcze raz sterownik na godzine po 10sek podawanie i nakrecil 570 sek . Przy tak zaawansowanej tech .i opragramowanie to takie cos nie powinno miec miejsca.

Tego to nie rozumie te same czasy a inne wskazania .ktos z Was szanowne grono spotkal sie z takim problemem , czy nie zwracacie a to uwagi .

Prosze podzielcie sie tematem.

Witaj

Sterownik ma algorytm nieciągły i nieliniowy. Bierze też pod uwagę poprzednie zachowania kotła. Więc oczekiwanie, że za każdym razem będzie dokładnie ten sam czas pracy podajnika  w danym odcinku czasu jest błędne. 

Oczywiście dla użytkownika nie ma to najmniejszego znaczenia. 

Przesyp określiłeś prawidłowo - nic lepszego niż zważenie przepchniętego paliwa nie wymyślimy. Oczywiście ze względu na niejednorodność paliw nie ma co się doszukiwać pojedynczych gramów.

Wystarczy, że będzie trochę skruszonego paliwa (drobniejsza granulacja, pyły) i już masz większą wydajność podajnika. Tyle, że algorytm jest samo kompensujący, czyli poda tyle paliwa ile trzeba aby uzyskać zadaną temperaturę, więc nie zmniejsza to komfortu użytkowania.

 

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panie Tomku za szczegolowe wyjasnienie jeszcze potestuje optymalna wydajnosc podajnika by miec ja dokladniejszy pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi moze moja niewiedze, ale czy piec podgrzewajacy tylko CWU moze stac w przestoju 8 godzin? 

 

zastanawiam sie czy nie jest to zbyt niebezpieczne? chodzi mi o ewentualne cofniecie sie zaru do zasobnika?

 

te 8 godzin rozpoczyna sie po ostatniej kapieli kiedy piec musi podgrzac zurzyta ciepla wode. potem czasem do rana juz nie potrzebujemy cieplej wiec te 8 godzin piec stoi w czuwaniu. w ciagu dnia to roznie 2-3 godziny i przepala.

 

Swoja droga niesamowite jak malo mi spala 3-4 kg/dobe az zal mi wylaczac piec na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być i nic Ci się nie cofnie( chyba że ktoś ma uszkodzona uszczelkę zasobnika, ale to i zimą ciągnie żar w zasobnik). Więc spokojnie. Jest to normalne.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi moze moja niewiedze, ale czy piec podgrzewajacy tylko CWU moze stac w przestoju 8 godzin? 

 

zastanawiam sie czy nie jest to zbyt niebezpieczne? chodzi mi o ewentualne cofniecie sie zaru do zasobnika?

 

te 8 godzin rozpoczyna sie po ostatniej kapieli kiedy piec musi podgrzac zurzyta ciepla wode. potem czasem do rana juz nie potrzebujemy cieplej wiec te 8 godzin piec stoi w czuwaniu. w ciagu dnia to roznie 2-3 godziny i przepala.

 

Swoja droga niesamowite jak malo mi spala 3-4 kg/dobe az zal mi wylaczac piec na lato.

To nie jest tak ze przez te 8 godz kocioł nic nie robi tylko stoi w czuwaniu .Na pewno  ma ustawione jakies parametry przepalania w postoju , inaczej by w nim po prostu  wygasło  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego pomimo wpisania hasła administratora nie mogę zmienić zakresu temperatur CO? Min. jest 30 a max 50 i w żaden sposób nie wiem jak to zmienić. Suwaki są nieaktywne.

 

Soft mam najnowszy 1.83

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

jeśli chodzi o temperatury min i max na mieszaczu, to najpierw musisz uaktywnić regulator pokojowy, wówczas się odblokują.

(wejdź w ikonkę z domkiem -> Tryb pracy -> np. komfotowa)

pozdrawiam Tomek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Dzisiaj sobie spróbuję. Trochę nie rozumiem tej zależności, ale cóż nie na wszystkim muszę się znać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależność wynika z tego, że gdy nie używasz regulacji pokojowej, to parametry T. MIN i T.MAX na mieszaczu są zbędne. Mieszacz pilnuje cały czas stałej zadanej temperatury (MIESZACZ -> T.ZADANA)

Gdy używasz reg. pokojowego, temperatura zadana na mieszaczu jest wyliczana dynamicznie w zależności od uchybu temperatury pokojowej. Wówczas są potrzebne ograniczenia MIN i MAX aby regulator nie 

wyliczył temperatury za wysokiej gdy masz np. podłogówkę podpiętą pod zawór mieszający.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem dlaczego mam nieaktywne ustawienia max i min. Jako, że nie potrzeba teraz grzać to trochę sobie eksperymentuję i zauważyłem, że pomimo ustawienia CO na 25 stopni to mieszacz cały czas oscyluje w okolicach 30 - 32 stopnie. Dlatego myślałem, że temp. min. 30 stopni mimo tego, że nie aktywna to ma wpływ na te ustawienia. Okazuje się, że byłem w błędzie i w takim razie nie ruszam tych ustawień bo nie korzystam z czujnika pokojowego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ wcześniej miał być w kwietniu zeszłego roku a potem w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie cierpliwości, to jest jeden człowiek a prace są na różnych "frontach", a w międzyczasie też żyć trzeba. A poza tym nie możemy od razu  dostać "super sterownika" bo co będziemy robić? :-)

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to polacy musza miec wszystko juz w glowach sie porzewracalo zeby bylo wszystko ok to trzeba sprawdic wszystko bo jak sie znajdzie blad to sie znowu szpilki bedzie wciskac, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Troszkę cierpliwości. To co udostępnimy niebawem to więcej niż bramka internetowa.

Jednocześnie trwa implementacja  Waszych pomysłów i sugestii do najnowszego oprogramowania.

Nowy soft jak zawsze będzie bezpłatnie dostępny na naszej stronie.

 

pozdrawiam wszystkich, szczęśliwcom, którzy mają urlopy życzę udanego wypoczynku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.