Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Totalna Pustka. Pomocy .


Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

na początek, zanim @Michał94 zabierzesz się za przerabianie instalacji tylko dlatego że ktoś na forum tak powiedział, to jednak włożył bym trochę więcej wysiłku w znalezienie faktycznego problemu i jego przyczyny. Bo na razie to wiemy tylko tyle że za dużo węgla zużywasz.

Czy wprowadziłeś w życie jakieś zmiany które tu były rekomendowane? Czy coś się poprawiło lub pogorszyło? 

Przede wszystkim do ustalenia:
- Czy zużycie węgla to wynik tego że palnik w piecu źle działa?
- Czy palnik działa dobrze a po prostu ciepło ucieka gdzieś przez ściany czy sufit?
sprawy typu dokładanie rozmaitych pomp czy zaworów w różnych miejscach to bym zostawił na później. Za to skupił bym się na ustaleniu czy węgiel spala się prawidłowo. Może jakiś film nakręć?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra misiu a powiec mi czy jak zmniejszyłeś temp na podłogę zmniejszyło się spalanie i czy sprawdziłeś palnik czy jest uszczelniony czy wogole był uszczelniony. Moim zdaniem jeśli po obniżasz temp na maxa a majac nawet na kotle 60 to musi spaść spalanie niema na to sily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co tu sprawdzac bez nawet jednego zaworu na instalacji C.O ? Piec jest zalewany zimnym powrotem i szybko sie wychladza. Na piecu bardzo niska temperatura i spalanie 30kg/h. W twoim przypadku z domem ocieplonym, nowe okna, grzejniki i podlogowka powinienes miec spalanie max 20 kg. Ja mam dom 140 m2 i 14 grzejnikow a spalanie na poziomie 24kg. Ekogroszek 25Mj. Czy moglbys zrobic jakis rysunek jak rury itd. u Ciebie ida ?

Edytowane przez VolRecon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jest zawór trójdrożny przy rozdzielaczu, prawda?

u mnie też nie ma żadnego zaworu na powrocie (jest tylko zawór trójdrożny na zasilaniu instalacji) a zużycie węgla jest niskie (teraz 6-8kg), i nie ma też najmniejszego problemu z wychładzaniem kotła. Dlatego uważam że 'brak zaworu' to tylko nieistotny trop a prawdziwa przyczyna leży gdzieś indziej. 

PS sorry spalanie aktualnie ok 10. tamte dane sprzed dwóch tygodni.

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda idzie tylko na podłogę i ma tam zawór i jakieś 2 grzejniki podpięte pod rozdzielacz co jest błędem nigdy mu nie będą grzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech kolega włączy pompę CWU na stałe, i w ten sposób będzie ochrona powrotu zapewniona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem Panowie . Zmniejszyło się po obniżeniu temperatury, jutro uszczelnie palnik bo chyba faktycznie od spodu jest nieszczelny . 25kg starczyło na 2.5 dnia . No fakt źle z tymi grzejnikami będą one nie potrzebne . Pompa od C.w.u jest włączona cały czas . 

Jak widzicie z tego miejsca kapie mi woda .. Panowie co to mogło się z tym zadziać ...?

16038209864111415275355315139941.jpg

Jak nakładam korek na ten zawór to słychać jak powietrze daje z tego zaworu to chyba nie dobrze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kg na 70 m2 to nadal dużo za dużo chyba ze naprawdę mało kaloryczny węgiel masz , ten zawór ze zdjęcia to termostatyczny zawór mieszający , tylko pyt od czego ? Regulujesz tym temp na podłogówkę czy cwu ? Ogólnie jak umieszczasz zdjęcia to opisz co one przedstawiają , wystarczy w paint odrysować strzałki z opisem , i zaglądaj częściej bo już niektórzy nie wiedza czy jeszcze chcesz pomocy . Na tą powierzchnie to piec max 9kw na ekogroszek lub osobiście wybrałbym pellet jeżeli nie ma gazu ziemnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mi idzie ok 8 kg na dobę eko o kaloryczności ok 25MJ ,na 120 m2 -łazienka plus pokoje dzieci plus woda dla 4osob które raczej nie oszczędzają 

A do podłogówki to wolałbym zawór 3D z siłownikiem plus np tech i2 z RI-1 do sterowania tym zaworem .a Ew grzejniki podłączyć przed podlogowka i obowiązkowo z głowicami tetmostatycznymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z zaworu - Rozkrec zawor do samego zwieradla i zobacz skad to leci.
Pompka od C.W.U chodzi caly czas bo tak Panu zabezpieczli powrot kotla. Tylko nie pomysleli, ze to generuje koszty w węglu i ile ustawisz na kotle to taka masz wodę w kranach. Czyli jak ustawisz 65 C na piecu bo tyle powinno być, to wode w kranie masz 65C i wciąż żadnej regulacji na dom. Zszedłby Pan jeszcze z 2 Kg na dzień gdyby nie ciągle chodząca pompka od C.W.U

Edytowane przez VolRecon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciežko z bojlera przy wiekszej temperaturze "ucieknie"wiecej,niž 1KWh/dzien,to jest mniej,niž 200gr.Wegla.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest ta Ochrona powrotu ?? Ta rura wpada bezpośrednio do pieca od bojlera jest ciepła . Trochę zimniejsza niż zasilanie bojlera.  Tylko jak osiągnie temperaturę zadaną kocioł to pompka C.W.U. się z automatu wyłącza a C.O chodzi . Czym najlepiej uszczelnić ten palnik na dole ? 

IMG_20201028_160651.jpg

IMG_20201028_160926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To powrót bojlera. Niektórzy ochraniają powrót w ten sposób, ( w tym i ja )  ale pompa musi chodzić cały czas. Minusem takiego rozwiązania jest bardzo gorąca woda w zasobniku. 

Popatrz na schemat instalacji, który wkleił wcześniej jeden z kolegów. Tam jest zaznaczona pompa powrotu, i sposób w jaki powinna być montowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej wyjąć czujnik temperatury z bojlera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrób aby pompka C.W.U chodziła cały czas na najniższym biegu bo szkoda prądu. Po tym zobacz spalanie. Nie będziesz miał cieplej wody od razu w kranie jeżeli nie będziesz miał pompy cyrkulacyjnej która również będzie ciągle chodziła.

Edytowane przez VolRecon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrób aby pompka C.W.U chodziła cały czas na najniższym biegu bo szkoda prądu. Po tym zobacz spalanie. Nie będziesz miał cieplej wody od razu w kranie jeżeli nie będziesz miał pompy cyrkulacyjnej która również będzie ciągle chodziła.

Miałem pompę cyrkulacyjna. Odciąłem to bo dla mnie lipa. Ciepła wodę używam tylko jak się idę kapać (czyli żona ja i dwójka dzieciaków). Wcześniej nie miałem ster żeby to podzielić na strefy czasowe i to wyje.....bałem. Oczywiście przez ekonomie bo miałem tak ze cyrkulacja chodziła cały czas co jest dla mnie bezsensu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam czy ustawienia : 8s podawania przerwy 105s dmuchawa na 24 bieg /50 . To dobre ustawienia ? 

I zaobserwowałem że piec nagrzał się do temperatury zadanej . 45 minut nie chodził i jak spadła temperatura to miał ciężko ruszyć i ta spadła z 67°C do 53°C i dopiero temperatura zaczęła rosnąć . Czy tak powinno być jeśli nie to czy minusem jest ten chłodniejszy powrót? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz histerezę na kotle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.