Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Totalna Pustka. Pomocy .


Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Potrzebuje Pilnej Pomocy . Jestem może już nie tak młodym człowiekiem ale dopiero co się uczę wszystkiego, w rodzinnym domu nie miałem takich "rarytasów" . Zrobiłem błąd słuchając się że Kup "zwykły prosty piec" będzie najlepszy ... Teraz są wyniki . 70m2 mieszkania , podłogówka na całym mieszkaniu plus 1 grzejnik (drabinka) oraz 1 grzejnik mały w zakamarku . Pali koło 30kg przez całą dobę . Temperatura na piecu 48stopni w domu ciepło aż za bardzo woda również ale czy nie można trochę oszczędniej nic zrobić?? Żeby oszczędzić . Wymieniliśmy okna ocieplone ściany . Mieszkam na parterze , robione wylewki tam 15 cm styropianu ..  

16031330336161820613831735492917.jpg

16031330747073103998669544800129.jpg

16031331141309063589906391413482.jpg

16031331572276023167530508435351.jpg

16031331796137737956500821196185.jpg

Ekogroszku -30 kg pali  . Pytałem o różne zawory , czujniki temperatury , czy cokolwiek ludzi którzy montowali mi piec . Twierdzili że nie nic nie trzeba . Ja niestety przez pracę jako wykonuje miałem bardzo utrudniona możliwość pilnowania tych ludzi . Obawiam się że będzie kilka rzeczy do przeróbki.. mam nadzieję tylko że poprawiło by to spalanie Opału . Piec to Kempes 15kw z podajnikiem co widać na zdjeciu . Dodam zdjęcie rozdzielacza podłogówki. 

16031334765577570173081677126605.jpg

16031334920067946628864044079700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij zdjęcia palnika, kotła w środku i popiołu jaki zostaje. Wstaw rakze dokładne ustawienia kotła jakie masz.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję od tego kotła? To radzę się zapoznać. Tam powinno być napisane jakie temperatury powinieneś trzymać na kotle a majster który zrobił instalację w ten sposób powinien mieć sądowny zakaz wykonywania zawodu. Przecież ty tam nawet nie masz regulacji temperatury na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . Firmy Stabek . Pierwszy miesiąc mieszkamy tutaj kupowane na szybko . Więc każda pomoc/krytyka jest przydatna.. Nawet przy ogrzewaniu podłogowym ?? To jaka temperatura powinna być na kotle ? 

Lecz przy tych 48°C jest bardzo ciepło . Nasuwa się pytanie . Czy w rotametrach powinna znajdować się woda ?? Bo w 4-5 mam w pozostałych nie . Bardzo szybko nagrzewają się płytki i tam w rotametrach jest woda, panele bardzo wolno i tam nie ma wody. Mam nadzieję że piszę wszystko logicznie . I dziękuję wszystkim za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję od tego kotła? To radzę się zapoznać. Tam powinno być napisane jakie temperatury powinieneś trzymać na kotle a majster który zrobił instalację w ten sposób powinien mieć sądowny zakaz wykonywania zawodu. Przecież ty tam nawet nie masz regulacji temperatury na dom.
Przecież ma zawory 3d zamontowane z pompa w rozdzielaczu.

Jak Ci za gorąco to przykreć zawor - jest termometr wiec mozna to jakoś ustawić.

Dalej czekamy na zdjecia palnika i całej reszty.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że w domu masz za gorąco, to pewnie dlatego że za dużo grzejesz :)

Domyślam się że to ma związek z tym że wszędzie masz ogrzewanie podłogowe  a nie ma regulacji temperatury w pomieszczeniach. Jeśli tak to możesz jakoś zmniejszyć temperaturę wody w tej podłogówce albo przykręcic przepływ? Sorry nie znam się na tych rozwiązaniach, nie wiem jak powinno się regulować temperaturę w takiej instalacji. U mnie jest zawór termostatyczny na pętli podłogówki.
Druga opcja to instalacja termostatu pokojowego i podłączenie go do kotła (jest wejście na pewno na termostat). U mnie to pomogło zmniejszyć zużycie opału ,z tym że mam też kaloryfery - przy podłogówce to takie sterowanie jest mało sprytne bo jest strasznie duże opóźnienie między zadziałaniem termostatu a zmianą temperatury, ze 2 godziny minie zanim temperatura podłogi się zmieni w reakcji na sygnały termostatu. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmniejsz temparature na rozdzielaczu na zasilaniu do max 25 stopni i nie będziesz miał za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę, to puszczasz 40 stopni na podłogę. Da się gołą stopą stanąć na niej ? Przy rozdzielaczu masz zawór 3D, i przykręć go tak, aby górny termometr pokazywał okolice 28 stopni.  Podłoga nie będzie grzała w stopy, ale w pomieszczeniach i tak będziesz miał ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taknw rotametrach powinna być woda która podnosi ta (kulkę) która wskazuje jaki jest przepływ w danym obiegu. Spróbuj odpowietrzyć instalacje. Jak zalewali instalacje to wodę uzupełniali przez Belkę rozdzielacza czy przez kocioł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Michał94 napisał:

Dziękuję Panowie przykrece racja. W łazience kuchni i korytarzu mam płytki fakt ciepłe są. A powiedzcie mi czy w rotametrach powinna w tych szkiełkach znajdować się woda ??? A jak jej nie ma to oznacza że jest za mało wody bądź jest zapowietrzona instalacja ???  

W tych rotametrach co niby nie masz wody ściągnij tą czarną osłonę w górę to taka nasadka i nic się nie wyleje a potem kręć rotametrem i obserwuj ten pływak czy leży czy się podnosi i ustaw wszystkie przepływy na wszystkich rotametrach na tym samym poziomie , no i najważniejsze i naglące to zmniejszenie temp podawanej na belkę zasilacza ten plastikowy dzyndzel tuż pod pompą po lewej stronie  , na kotle najlepiej trzymać 65 stopni a na zasilanie podłogi w takie dni jak teraz to 26-28 stopni .

te niebieskie zaworki na dolnej belce mają być odkręcone na maxa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 stopni na kotle to o wiele za mało. Podbij do 60 stopni.  Cwu możesz zostawić, jeśli Ci nie przeszkadza tak gorąca woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno być odwrotnie z tą temperaturą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź . Czy to normalne że mam tak jakby problem z przeskoczeniem pewnej temperatury np teraz . Od prawie godziny na piecu non toper 39.2 stopnia 

Od 35 stopni uruchamia się jedną i drugą pompa co i cwu i wtedy temp spada do 32 i później wzrasta po jakiejś chwili ale tak jak teraz wisi na tej temperaturze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.