Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Totalna Pustka. Pomocy .


Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę masz różne przepływy wyregoluj je jak kociolek nie może dojść  to może pozamykaj parę pętli będzie mu łatwiej a potem stopniowo pootwieraj jak to coś wogole pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko odnośnie wejścia do komina. Czy tam głębiej jest uszczelnione ? Na zdjęciach tego nie widać, a wejście do komina musi być 100% szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli 30kg na dobę teraz zużywa to ile będzie w zimie - 60kg? I to na ogrzanie 70m2, jak piszesz? No gdzieś to ciepło się przecież musi podziewać, niemożliwe żeby znikało bez śladu - taka ilość węgla to powinna starczyć na dom 300m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz docieplony sufit ? nie napisałeś nic na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ta rynna na sterydzie jest do uszczelnienia . Ewidentnie powietrze ucieka dolem . A jak wiadomo jedną z przyczyn duzego spalania jest nieszczelny palnik . 

Mam podobny metraż no kilka meterow wiecej bez ocieplenia , jedyne co dwie trzecie sufity obniżone i z C.W.u mieszcze się kolo 7 kilo/doba . U Ciebie z takim ociepleniem powinno byc z 5 . 

16032055163641344949452875874560.jpg

W koło tego talerza nie powinno byc jasnych plam bo to o ucieczce powietrza świadczy.

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim co to za kocioł? Dlaczego niema ochrony powrotu kotła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Moim zdaniem to ta rynna na sterydzie jest do uszczelnienia . Ewidentnie powietrze ucieka dolem . A jak wiadomo jedną z przyczyn duzego spalania jest nieszczelny palnik . 

Mam podobny metraż no kilka meterow wiecej bez ocieplenia , jedyne co dwie trzecie sufity obniżone i z C.W.u mieszcze się kolo 7 kilo/doba . U Ciebie z takim ociepleniem powinno byc z 5 . 

16032055163641344949452875874560.jpg

W koło tego talerza nie powinno byc jasnych plam bo to o ucieczce powietrza świadczy.

Słuszna uwaga. Sprawdż palnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2020 o 16:54, Michał94 napisał:

U

16032054917525442065500521290425.jpg

 

16032055373746646712680962208344.jpg

 

Że tak nieśmiało spytam:    Po co jest na tym palniku ta blacha? Co to za patent?

Mam też taki palnik ale żadnej blachy nie ma, natomiast ~15cm nad rynną powiesiłem stalową patelnię która robi za  deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma Pan w ogóle jakiś krótki obieg kotłowy zrobiony ? Czy idzie zawsze full na grzejniki ? Bo na podłogówkę widzę ma Pan zawór. Dla pieca 48 C to za mało. Najlepiej 60 C +, powrót pewnie zimny jak cholerka, a w domu nie do wytrzymania ? Przy prawidłowo zrobionej instalacji na piecu powinno być 65 C, na powrocie do pieca 55 C, a w domu 21- 24 C płynnej regulacji.

Edytowane przez VolRecon
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym chciałem pisać, choć o razu zaznaczę, że na co dzień nie robię instalacji CO, ale z instalacją jest też coś nie tak, wydaje mi się, że pompa CO powinna być na powrocie, a przed nią powinien być zamontowany zawór termostatyczny 55°C-3D to by rozwiązało problem utrzymania wyższych właściwych temp. na kotle i pewnie miało by też wpływ na jakość i ilość spalonego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie u Ciebie zaworu 4D z wejściami 1 cal powinno zejść z zużyciem węgla o 30 - 40 %. Spowoduje to działanie krótkiego obiegu kotła. Przy okazji będzie chronił powrót i piec pochodzi dłużej bez rdzy, a na dom będziesz mógł sobie ustawić temperaturę jaką będziesz chciał. Na piecu ustawisz sobie 65 C, a na dom będzie ci szło powiedzmy 40 C. Jest tylko jedno ale ... Nie masz zapewne układu grawitacyjnego przez co aby zawór mieszał prawidłowo i miał pełną regulację musisz założyć dodatkową najprostszą pompkę na powrót kotła. Inaczej jak ustawisz zawór 4D od zakresu 5-10 pompa C.O zaciągnie Ci wszystko z pieca i znów będzie szła zimna woda.

Edytowane przez VolRecon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow tyle cennych rad . Aczkolwiek muszę przyznać ja jestem dzieciak  26 lat i na tych sprawach się nie znam. Wzięłam firmę założyli i poszli ja jeżdżę w transporcie więc jestem gosciem w domu . W domu też zostawiam swoje ukochane dziewczyny (żona i córka) a jeszcze w drodze jest syn więc chcę dobrze dla nich . Żeby bylo łatwiej . Na całym mieszkaniu mam obniżone sufity i tam też ocieplenie . Powiem tak . Spierdzielili też to że pod rozdzielacz od podłogówki podłączyli mi 2 grzejniki które mam w domu i te grzejniki stały się bez produktywne . Jeśli chodzi że 15 kw dużo , Tak polecony piec i firma (żona się uparła) a ja teraz oczami świece .. czym uszczelnić ten palnik najlepiej Panowie ?? I jakby ktoś mógł przejrzeć zdjęcia i podpowiedzieć konkretnie co ja mógłbym wymyśleć tutaj . Jeszcze raz dziękuję wszystkim za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że coś mi nie pasuje z instalacją i rzeczywiście tak jest, taki schemat proponuje konkurencja:Schowek09.jpg

Przeniósł bym jedynie ZZ na powroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.