Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pustka Powietrzna


sybiga

Rekomendowane odpowiedzi

no ja nie narzekam i od 6 lat się zastanawiam czy przeprowadzać termomodernizację ścian no koszt 30-40 tys jeśli raczej nigdy w oszczędnościach nie odczuję już prędzej będzie trzeba przeprowadzać renowację elewacji niż odczuje w kieszeni pieniążki z faktu wyizolowania domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym słoneczkiem to jest prawda, potwierdzeniem może być to, że Ci którzy u nas podocieplali stare chałupy wcześniej rozpoczynają sezon grzewczy i później kończą, ciekawe dlaczego... ?

Nie bój żaby, zimą, gdy słońca jak na lekarstwo nieociepleni odpłacą to wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare domy bez ociepleń charakteryzują się w większości mają mniejszą powierzchnię przeszklenia w porównaniu do nowych trendów w budownictwie. W związku z tym akumulacji cieplna nowych domów nie jest aż tak fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą akumulację mają ściany najbardziej masywne i o dużej przewodności cieplnej czyli kiepskie izolatory. Zatem dyskusja o korzystnym o wpływie akumulacji na energooszczędność domu to pomyłka. Co do przeszkleń zaś, to okna co prawda pozwalają dogrzewać pomieszczenia dzięki promieniowaniu słonecznemu ale też mają większy współczynnik k. Czyli im więcej okien tym chata mniej energooszczędna. Wniosek jest taki, że jak chcesz mieć energooszczędną chałupę to trzeba ją zaizolować i stosować okna o jak najmniejszym k. Ograniczanie powierzchni okien też sprzyja polepszaniu klasy energetycznej domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to ocieplenie jakieś 10-12 lat temu. Polegało to na wpompowaniu w szczelinę pustki powietrznej specjalnego roztworu bodajże mocznika, który w szczelinie rozpręża się jak ciasto drożdżowe a po zastygnięciu przypomina trochę styropian. Pamiętam, ze pianka ta wychodziła mi w domu nawet na parapetach przy źle obrobionych oknach i pod podłogą, czyli dobrze uszczelniała wszelkie niedoróbki murarskie. Robiło takie ocieplenie w tym okresie sporo osób. Niektórzy mówili potem, że pianka ta z czasem się im ulotniła. U mnie dwa lata temu zmieniałem okna i z ciekawością czekałem aż zobaczę, czy jest jeszcze coś w ścianach. Na szczęście wszystko było na swoim miejscu. Pamiętam, że efekt był odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kilka lat temu była na to moda..

teraz jakoś cicho w tym sposobie docieplania.

Orientuje się ktoś ile takie coś teraz kosztuje?

np. za m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą akumulację mają ściany najbardziej masywne i o dużej przewodności cieplnej czyli kiepskie izolatory. Zatem dyskusja o korzystnym o wpływie akumulacji na energooszczędność domu to pomyłka. Co do przeszkleń zaś, to okna co prawda pozwalają dogrzewać pomieszczenia dzięki promieniowaniu słonecznemu ale też mają większy współczynnik k. Czyli im więcej okien tym chata mniej energooszczędna. Wniosek jest taki, że jak chcesz mieć energooszczędną chałupę to trzeba ją zaizolować i stosować okna o jak najmniejszym k. Ograniczanie powierzchni okien też sprzyja polepszaniu klasy energetycznej domu.

kolego budownictwo budownictwu nierówne ale zobacz że poprzez masę tez izolujemy i taka masa może poniekąd być izolatorem tylko kwestia kosztów możemy postawić dom z poł metrowymi ścianami i możemy mieć dom z cegły plus styoro 15 i wyjdzie na to samo tu mamy kwestie kosztów i nie negujmy od razu domów wybudowanych pustką w scianie bo ci co takie domy wyizolowali dodatkowo styropianem jakoś mniej nie spalają opału ,nie bronię i nie promuję domów z pustką w murze ale nie przekreślajmy tej super technologii z lat poprzedniego systemu ,bo nie pustka zazwyczaj jest problemem a niechlujstwo murarzy co kiedyś było sporadyczne a dziś nagminne przy izolowaniu styropianem czy wełną a co do okien im większe tym lepsze bo zawsze można przysłonić roleta jak za ciepło a przenikanie nigdy nie będzie większe niż uzyski ze słoneczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kilka lat temu była na to moda..

teraz jakoś cicho w tym sposobie docieplania.

Orientuje się ktoś ile takie coś teraz kosztuje?

np. za m2 ?

szukałem rok temu bo tak miałem poprzedni dom izolowany ale od firmy kttora mi to robiła ale stwierdzili że w tym systemie się już nie robi i teraz proponują pianę poliuretan ale super niskopienną ale pustka najlepiej jak jest powyżej 6cm czyli u mnie byłoby oki ale nie wiem ile na ten rok to kosztuje w zeszłym około 16zł za m2 ,taką samą pianę pompują w ściany z płyt gipsowych zabudowanych na stelażu zamiast układania wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie stwierdza się cenę za 1 m2? grubości szczeliny? czy tak ogólnie ? 4 czy 6 to tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nikt większej :pustki nie robił niż 10 cm..

Ale dobrze wiedzieć ile takie ocieplenie kosztuje.

Tak mniej więcej.

poszukam w okolicy. zobaczymy co powiedzą....

nie omieszkam zapytać "fachowców" specjalizujących się w tej dziedzinie dociepleń.

o efekty ich pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te same firmy robią co izolują pianą powierzchniowo ale nie wielu podobno ma praktykę i tą pianę niskopienną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego budownictwo budownictwu nierówne ale zobacz że poprzez masę tez izolujemy i taka masa może poniekąd być izolatorem tylko kwestia kosztów możemy postawić dom z poł metrowymi ścianami i możemy mieć dom z cegły plus styoro 15 i wyjdzie na to samo tu mamy kwestie kosztów i nie negujmy od razu domów wybudowanych pustką w scianie bo ci co takie domy wyizolowali dodatkowo styropianem jakoś mniej nie spalają opału ,nie bronię i nie promuję domów z pustką w murze ale nie przekreślajmy tej super technologii z lat poprzedniego systemu ,bo nie pustka zazwyczaj jest problemem a niechlujstwo murarzy co kiedyś było sporadyczne a dziś nagminne przy izolowaniu styropianem czy wełną a co do okien im większe tym lepsze bo zawsze można przysłonić roleta jak za ciepło a przenikanie nigdy nie będzie większe niż uzyski ze słoneczka

 

Nie wypowiadam się co do technologii, lecz jedynie co do zasady. Jeśli chodzi o zyski ciepła od słońca to uwzględnia się je w obliczeniach zapotrzebowania na ciepło ale nie są to jakieś istotne zyski. W dzień, faktycznie przygrzewa przez okna fest, ale już po zachodzie albo w pochmurne dni okna to dosyć poważne miejsce strat ciepła. Poza tym duże przeszklenie to duży problem latem. Dlatego na przykład wieżowce mają specjalne szkła, ze specjalnymi powłokami które odbijają światło słoneczne. Identyczne okna stosowane były na jednej z moich ostatnich budów. Co do oszczędzania energii to zasadnicze znaczenie dla budownictwa jednorodzinnego ma izolacja cieplna przegród, okna o dobrym współczynniku k, odzysk ciepła z wentylacji. W dalszej kolejności znaczenie mają: automatyka instalacji grzewczej, możliwość pozyskania ciepła z solarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam zaszczytne grono przeczytając cały post do końca chciałbym zasięgnąć porady odnośnie pustki powietrznej ktorą również posiadam a chodzi mi głównie o wentylację takiej pustki po dociepleniu steropianem no bo skoro przed dociepleniem spełnia ona rolę izolatora termicznego i w moim przypadku nie jest nigdzie wentylowana to po docieplenia steropian em nie lepiej bułoży jej zrobić wentylację w paru miejscach proszę o poradę co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wilgoć na razie dom 40 lat i ani grama wilgoci ale nie mam jeszcze steropianu czy po założeniu steropianu będzie on przepuszczał parę na zewnątrz budynku bo słyszałem ze wata przepuszcza a czy steropian tez? jak tam u was szanowni forumowiczowie wyszła u kogoś wilgoć po zalozeniu styropianu na tak zwaną pustkę powietrzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze jak przykryję zewnętrzną ścianę steropianem to sciana przestanie oddychać i wraz nią pustka przestanie wymieniać pomiędzy sciana wewnętrzna a zewnętrzna parę z wnętrza mieszkania czy dobrze mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.