Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Totalna Pustka. Pomocy .


Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym obniżył powietrze i zmniejszyl podawanie. 24/50 to bardzo dużo. Ustaw na 15 zmniejsz podawanie np. do 5 sekund. Sprawdzaj wtedy czy palnik nie kopci i czy się dobrze spala.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim etapie jestes? Obniżyłeś temp podłogi -ile masz na termotrze za zaworem 3d? Spalanie spadło? Uszczelniłeś palnik?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest 8 kg dobe czyli ok. A jak wygląda popiół?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam taki sam kocioł tylko mój ma 20kw i jest z sterownikiem prond iryd pid i umnie przy tepraturach +5c w nocy 100kg ekogroszku na 10dni starcza czyli 10kg na dzień tepraturach w mieszkaniu 26c budynek 160m2 w całym budynku mam grzejniki oprócz korytarz na dole i na górze i mam jedną tylko pompke co  i tenpartura na kotła cały czas 45c ochrona przez powrót przez cwu i powrót ma duże dość znaczenie bo jak jest na powrocie duża różnica i jest duże spalanie u mnie różnica jest tylko 2-3c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inny piec i sterownik dwistanowy. Podawanie 5s przerwa 65s. Dmuchawa przysłonięte w 2/3 i tylko 3 z 24 bieg.temperatura kotła 45st.
Spalanie to jakieś 100kg na 12-14dni. Grzeje 220m2. Po 200kg mam jedna szufladę popiołu. Generalnie chodzi miesiąc i nawet jeszcze popiołu nie wrzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie jakie powierzchnię piszecie to moje 10 kg dziennie to dużo ja mam 70 m2 więc lipa . Już nie wiem gdzie leży problem . Włożę rury w otulinę wszystkie w piwnicy , wyciągnęłem czujnik od pompki c.w.u i spalił tyle samo . Ja popiół mam co tydzień 

Mam plan budowy domu , więc mam nauczkę i wiem że tam nad kotłownia nie pozwolę oszczędzić . Tak jak w tym przypadku przez żonę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawienia w tej chwili na kotle? Bo u mnie kocioł pracuję w tej chwili na pid i temperatura ustawiona 40c i umnie jest jedna szuflada z 100kg plus dołączam zdjęcia jak to umnie wygląda praca palnika 

IMG_20201105_172319.jpg

IMG_20201105_172309.jpg

Jeśli chodzi o instalacje ja nie widzę tam aby coś było źle zrobione u ciebie bo ja też mam wogule prosta instalacje i tylko jedna pomke bez zawór 3d 4d tylko sam robiłem 

IMG_20201105_172226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 55°C ustawione na zawór idzie 30-31°C (na podłogę) . I mam ustawione 7 s podawania przerwy 105s 
A ile masz powietrza do tych ustawień?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w kotle nie ma korozjie nawet czyściłem go latem myślałem że jest to korozja bo był taki nalot który wyglądał jak korozja i to był tylko nalot i jest to nie prawda że 45c kocioł nie wytrzymam dług tylko ważny jest powród żeby różnica nie była duża jak na zasilaniu plus ekogroszek też żeby nie miał dużo siarki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 12:09, MarcinoK napisał:

U mnie inny piec i sterownik dwistanowy. Podawanie 5s przerwa 65s. Dmuchawa przysłonięte w 2/3 i tylko 3 z 24 bieg.temperatura kotła 45st.
Spalanie to jakieś 100kg na 12-14dni. Grzeje 220m2. Po 200kg mam jedna szufladę popiołu. Generalnie chodzi miesiąc i nawet jeszcze popiołu nie wrzuciłem.

Jakoś wierzyć mi się nie chce, że spalasz 7 kg/24h na dom 220m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie jest ustawiony od 5 biegu do 20 biegu podawanie 15 sekund od minuty do 3minut. Możesz podawanie zrobić co 60minut przez 5 sekund. 

7 minut temu, rafcioa4 napisał:

Jakoś wierzyć mi się nie chce, że spalasz 7 kg/24h na dom 220m2

Może ma temperaturę w domu 19c albo mniej. To jest może możliwe. 

32 minuty temu, Michał94 napisał:

18 bieg na 50 możliwych 

Jeszcze jedno jak u ciebie wygląda popiuł w tej chwili przy takim spalaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bercus napisał:

45 na kotle to dobra droga do zagubenia kotla.Ja trzymam 70.Do tego sa stosuja n-zawory.

To zależy. Jeżeli płaszcz wodny kotła jest zrobiony tylko na wysokości palnika to nic się nie stanie, jak płaszcz wodny kotła jest wykonany do samego dołu to już jest gorzej. Tak czy inaczej lepiej jest trzymać na kotle wyższą temperaturę i puszczając ją na c.o, regulować n-zaworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 12:09, MarcinoK napisał:

Spalanie to jakieś 100kg na 12-14dni. Grzeje 220m2. Po 200kg mam jedna szufladę popiołu. Generalnie chodzi miesiąc i nawet jeszcze popiołu nie wrzuciłem.

Jakim węglem palisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pali  7 kg węgla i 5 wiader drewna w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.