Skocz do zawartości

spacetur

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O spacetur

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu
 1. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Elektryczna dmuchawa do liści.
 2. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Mi zależało na drobnym, podzielone to było na pojedyncze kulki, nie różnego rodzaju połupane zlepki wieksze lub mniejsze.
 3. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Kupiłem 21m3 granulatu styropianu razem z transportem 250km 1300zł, nie są to wielkie pieniądze.
 4. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Można tam wdmuchnąć izozację. Perlit, styropian, celuloza itd...
 5. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Drewno przewodzi ciepło, w mniejszym stopniu niż beton ale i tak przewodzi dosyć dobrze. U mnie nad deskami była pusta przestrzeń, później kolejne deski a na nich wysypana polepa z gliny.
 6. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Belki drewniane, deski i tynk, ale to nieistotne bo góra i tak będzie ogrzewana i ocieplona 30cm na skosach i 40 cm na suficie.
 7. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Zdaje sobie sprawę z pewnych niedoskonałości , jednak 120m2 muru zostanie w dużym stopniu docieplone. Pustka jest ładna, oglądałem ją sobie endoskopem, przewiązań muru nie ma aż tak dużo, styropian już mam, piękne kuleczki, ten materiał dotrze wszędzie, można powiedzieć że płynie. Ocieplenie od zewnątrz odpada zupełnie, dom jest stary ale jary z pięknej cegły, nie zakryje tego jakąś kupą którą obrzucę tynkiem. W ostateczności zrobię 15cm wełny od wewnątrz, zrobię paroizolację i płyta na wszystko, szkoda jednak kubatury pomieszczeń.
 8. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Są ekrany zagrzejnikowe, pojawia się też, bardzo nieśmiało wełna z naklejoną folią .
 9. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Pewnie że uciekałoby promieniowaniem, jednak w stanowczo mniejszym stopniu niż obecnie. Reasumując, nie ma izolacji idealnej, można współczynnik poprawiać, coraz wyżej, jednak należy brać pod uwagę czy się to kalkuluje...
 10. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Chodzi o to że to jest 12-14cm pustki, jest bardzo szeroka więc konwekcja hula tam na maksa przenosząc ciepło, gdyby były 4 pustki po 3cm każda przedzielone czymkolwiek to zupełnie inna sprawa. To jak z namiotem, masz tropik i namiot właściwy, odległość między nimi to jakieś 15cm, w jednym przypadku między nimi jest powietrze a w drugim przypadku wepchniemy tam wełnę bądź styropian. Jak uważasz co lepiej wyizoluje? Gdyby powietrze było takie super to chyba nie sądzisz że dziś ludzie ładowaliby majątek w wełnę/styropian tylko izolowali pustkami powietrznymi. Każda izolacja izoluje tak naprawdę powietrzem (prócz próżniowej), chodzi o to że wełna/styropian/celuloza/piana itd. powodują że powietrze jest nieruchome (uwięzione) więc świetnie izoluje, straty ciepła generuje sam materiał z którego izolację wykonano. Świetna jako izolacja byłaby taka "folia bąbelkowa" bardzo cienkie ścianki (na grubość atomu) i mnóstwo komór o pojemności 1mm3 powietrza, grubość 10cm takiej izolacji to pewnie jak obecnie 40cm wełny. Nie mamy jeszcze takiej technologii ;-)
 11. spacetur

  Pustka Powietrzna

  Ja właśnie zamówiłem parę m3 granulatu styropianu który zamierzam wdmuchnąć w pustkę w ścianach z cegły 24cm cegły dalej około 12-14 cm pustki powietrznej i od wewnątrz 12cm cegły + jakiś tynk. Ktoś stosował takie ocieplenie? jakie efekty? (co jakąś odległość ściany są z sobą związane) Ktoś się orientuje jaki opór cieplny ma tak duża pustka? Cyrkulacja w niej jest gigantyczna więc obawiam się że izoluje podobnie jak sama cegła.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.