Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.02.2022 o 14:38, heraket napisał:

Udało ci sie rozwiazac sprawe?

Tak. Szybka reakcja pana Tomasza z pelletexpert.

Kocioł śmiga aż pięknie.

W dniu 20.02.2022 o 15:09, Olo04 napisał:

Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś ma podłączone kolektory słoneczne do bojlera i do kotła Phoenix?

Znam osoby które mają spięte kolektory z kotłem phenix. Ale obydwie osoby mają oddzielne sterowniki.

A co byś chciał wiedzieć?

Zadaj pytanie. Może ktoś widział, lub wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli chciałbyś założyć panele teraz. Z myślą o oszczędności paliwa na lato. To chyba za dużej oszczędności nie będzie. Jeżeli porównał byś, zakup nowej instalacji solarnej i cenę pellet, to okaże się że za cenę solarów można kupić na kilkanaście jak nie więcej lat pelletu. Kocioł potrzebuje około 1-4kg pelletu na dobę do ogrzania samego CWU.

Jeżeli masz już panele, to opłaci się to wszystko spiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
18 godzin temu, atomfx napisał:

Czekam na opinię. Myślę że sporo się poprawi

Od początku popiół mi się nie podobał, piec miał być bezobsługowy a ja mam problem z popiołem bo szlaka jakaś, bo czujka pokazuje full i trzeba ją przedmuchiwać etc. 

Po waszej naradzie wstawiłem RCK i ku mojemu zdziwieniu robiąc otwór pod RCK to było tam 1/3 popiołu w rurze a rura fi120 i powiem wam że z rury wyjelem więcej popiołu niż z popielnika a piec używam od 10.2021.

Od piątku do teraz mam może szczyptę popiołu i to taki jak przedtem także nie widzę zmiany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wstawiłem RCK . Niby nie jest wymagany przy wentylatorze wyciągowym ale na pewno go odciąży przy mocnym wietrze.  Co do mojej sondy 15v wszystko już działa prawidłowo.  Zastanawiam się tylko dlaczego mam wysokie back pressure rozumiem że to ciśnienie zwrotne. Od czego to zależy?

1649875705720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marszy napisał:

U mnie po kilku korektach ustawień popiół się poprawił i przestała się obklejać fotodioda. Aktualnie jest tak, jak na zdjęciach. Martwią mnie jeszcze wysokie korekcje ale z tym chyba już nic zrobić się nie da. 

3C9EE1BB-E161-4EF1-8A91-FE05906B3664.jpeg

To jest ładny popiół? 

Taki to ja też mam i mnie to denerwuje, bo szwagierka ma HT One i ma taki jak pieprz a palimy tym samym peletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ht one nie ma kompresora. RTB robi przedmuchy na palniku według harmonogramu a ślimak ściąga do popielnika więc mogą się trafić niedopałki. Ja po całym sezonie mam zapełniony pojemnik tylko w połowie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Feniks napisał:

Od początku popiół mi się nie podobał, piec miał być bezobsługowy a ja mam problem z popiołem bo szlaka jakaś, bo czujka pokazuje full i trzeba ją przedmuchiwać etc. 

Po waszej naradzie wstawiłem RCK i ku mojemu zdziwieniu robiąc otwór pod RCK to było tam 1/3 popiołu w rurze a rura fi120 i powiem wam że z rury wyjelem więcej popiołu niż z popielnika a piec używam od 10.2021.

Od piątku do teraz mam może szczyptę popiołu i to taki jak przedtem także nie widzę zmiany. 

 

1. Zmiany na lepsze chyba nie będzie.

2.Najważniejsze przed montażem kotła i ew. RCK należało się zapoznać z instrukcją ( str.15 )

cyt.:"3. Przewód kominowy nad kotłem musi być zainstalowany z
drzwiczkami wyczystkowymi
i musi mieć min. 500 mm
długości nad kotłem, aby umożliwić łatwy demontaż
górnych pokryw kotła.. Montować kolano 90 stopni tylko w
ostateczności
(.......) W kotłowni ustawiać kąt rury dymnej na 45 stopni, aby
zminimalizować gromadzenie się pyłu w rurze komina.
4. Ciąg komina powinien wynosić co najmniej 10 PA i być
stabilny(.....)  W kotłach bez wersji fumus/Fenix
wymagane jest zainstalowanie regulatora ciągu. Przy
kotłach Fenix
można montować regulator ciągu wyłącznie
poniżej wejścia czopucha(np w wyczystce)
 "

3.Gromadzenie się popiołu w poziomej rurze jest normalne - wywal z tej rury RCK i zamontuj wyczystkę

4.Jeszcze cytat z instr. angielskiej :

cyt.:"6. Do not install this system with a draft stabilizer
The RTB Phoenix is equipped with an under pressure sensor
and inbuilt exhaust fan that will regulate the draft to
maintain 10 pascals in the chimney.
If your building code
requires a draft stabilizer to be installed on this system we
advise to install the draft stabilizer low on the chimney(,,,,)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.01.2022 o 12:39, Kroitzman napisał:

@Feniks  masz super duży ciąg  w kominie. Generalnie  Feniks radzi sobie i reguluje ciąg w kominie odpowiednio ale  rekomendowałbym w Twoim przypadku wstawienie regulatora ciągu  w drzwiczki wyczystki. 

W drzwi wyczystki !

W rurze dymowej coś takiego :

image.jpeg.228ed362c747812684c5f6335c2d1efd.jpeg

 

 

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.05.2022 o 12:08, ADRIAN949 napisał:

 

Pochwal się na forum, jak to zrobiłeś.

Na pewno się orzyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czeka mnie wiekszy remont, w tym nowe podłogi w całym domu. Czy warto w takiej sytuacji przejść z grzejników na podłogówkę? Chodzi mi o sens ekonomiczny, oprócz samych kosztów założenia. W tym momencie Feniks pracuje w harmonogramie, np włącza się ok 4 rano i pracuje do 8-9 jak już nikogo nie ma w domu i potem znowu od 14-15 do 21-22. Tak jest zimą, wiosna- jesień nawet mniej, w duże mrozy pracuje więcej. Wiem, że teoretycznie podłogówka jest trochę oszczędniejsza, ale czy przejście na pracę ciągłą nie spowoduje dużego wzrostu zużycia dobowego. Druga kwestia to temp. w godzinach pracy kotła w domu jest ok 22-23st, w nocy spada do ok19, dzięki czemu przyjemniej się śpi. Przy podłogówce chyba ciężej to wysterować. Macie jakieś doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi w maju zaproponowano prawie 19tys za 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Mam dwa pytania co do użytkowania kotła:

1. Czy oryginalny czujnik temperatury (WiFi, o ile będzie dostępny) można skonfigurować w taki sposób aby zastąpił tradycyjny pokojowy regulator temperatury (instalacja w całości na grzejnikach, kocioł zamontowany zgodnie z schematem 1)?

2. Jaki polecacie tradycyjny bezprzewodowy regulator temperatury dla Feniksa? W cieplejsze dni kocioł dosyć szybko nagrzewa obieg grzejnikowy, co powoduje częste wygaszanie i rozpalanie w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy macie jakiś problem z kotłem Rtb Phoenix sterownik V16, od jakiegoś czasu sterownik poprostu się włącza i wyłącza dopóki dopóty nie wyłącza to z sieci i zalacze ponownie, podejrzewam że przyczyną jest przetwornica AC/DC Mornsun LDE20-20B12 ponieważ się bardzo nagrzewa

może macie jakieś pomysły co może być przyczyną powyższej sytuacji 

20220929_230423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma dedykowanych sterowników.

Zobacz SalusControls, techsterowniki, tuya, i jeszcze kilka innych.

Co do pierwszego pytania nie mam takiego czujnika.

Panowie i panie czy mieliście problem z pelletem jeżeli chodzi o długość frakcji? Często wyskakuje komunikat o braku ognia braku paliwa. Czy za długie pałeczki mogą być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam termostatu sterr RTW501 (radiowy) - tzn zrobiony dobrze, działa bez problemu, ale pomiar temperatury jest niedokładny i ma wahania w górę i w dół - co powoduje niepotrzebne załączanie i wyłączanie ogrzewania.

Wczesniej miałem euroster 3000RX (też radiowy) który po paru latach zaczął szwankować, ale on pomiar temperatury miał akurat bardzo stabilny i nie zmieniała się gdy np ktoś blisko przeszedł 

Tak więc szukam termostatu pokojowego radiowego, z dokładnym i stabilnym pomiarem temperatury (0.2 stopnia to OK dokładność) i z możliwością dokładnego jej ustawienia (najlepiej co 0.2 stopnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, atomfx napisał(a):

 

Panowie i panie czy mieliście problem z pelletem jeżeli chodzi o długość frakcji? Często wyskakuje komunikat o braku ognia braku paliwa. Czy za długie pałeczki mogą być tego przyczyną?

Nie mam Fenixa lecz Lagunę j jak kupiłem raz bardzo długi pellet to też potrafił się zawieszać w zbiorniku, ślimak podawał ale robiła się wolna przestrzeń i nie chciał opadać na dno.

Edytowane przez Olejek78
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.