Skocz do zawartości

atomfx

Stały forumowicz
  • Postów

    176
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez atomfx

  1. Ja na razie testy. Ale myślę że jak go zamknę w hermetycznej puszce, i wyciągnę tę śmieszną sondę na zewnątrz. To może będzie precyzyjnie mierzył zewnętrzną temperaturę. Bo z www, albo z czujek dołączanych przylgowych, to strasznie duża różnica i niedokładność pomiarów. O widzę nowych użytkowników. Miło mi że te forum jeszcze żyje. I dobrze że starzy wyjadacze. Dzielą się swoim doświadczeniem. Jednak tu jest fajniej niż na FB. Jest klimat.
  2. Nic nie stoi na przeszkodzie wrzucić do hermetycznej puszki. Gość można dopasować. A ten czujnik można przecież przez jakąś dziurkę wyjąć. Sprawdzałem na zewnątrz. Też działa i to nawet nie źle. Drodzy forumowicze. Ostatnio czytając różne posty i różne fora natknąłem się na listę "Zum"(Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM) jest spisem produktów, które spełniają określone standardy środowiskowe i są uznawane za ekologiczne. Znalezienie się na tej liście jest wyrazem uznania dla producentów, którzy angażują się w tworzenie bardziej przyjaznych dla środowiska produktów) Ale nie znalazłem tam naszych kociołków. Ba nie znalazłem tam kotłów takiego giganta jak windhager. No i innych super kotłów. Mam pytanie. O co chodzi z tą listą?(Prócz prestiżu). Czy brak danego produktu, wyklucza dofinansowanie o podwyższonym standardzie? Czy może jeszcze o coś innego?
  3. Ten czujnik ma kabel tylko da ładowania. Komunikacja odbywa się radiowo(chyba wifi) co do baterii jeszcze nie testowałem, sprzęt można używać na zewnątrz i wewnątrz. Choć z tym na zewnątrz trzeba pomyśleć o jakimś bardziej szczelnym „pudełku". Albo zamontować w miejscu w którym nie będzie padać.
  4. Czujnik do przeczyszczenia. Jest przyklejony na magnes sprężarka albo dobry dmuch z płuc i naprawione
  5. Niestety tuya i EngoControls nie współpracuje z homemode. Ale homematic też mają głowice grzejnikowe. Co do oszczędności. Jeśli wszystko dobrze poustawiasz, dodasz harmonogram obniżenia temp, albo wyłączenia danej strefy na np noc. Oczywiście przy dodatnich temperaturach. Na pewno przyniesie to jakieś oszczędności. Przy podłogowce również. Te spięte z kotłem działa fajnie, dobrze docieplonym domu i temperaturami powyżej 10°. Zresztą założę, protestuje i dam znać. Chociaż Seles ma pozakładane sterowanie. Można by go prosić aby się wypowiedział. Czy są oszczędności? Czy raczej tylko komfort?
  6. W końcu. A w przybliżeniu jaka cena? W końcu. A przybliżona cena?
  7. Da się ustawić że przy danej zewnętrznej kocioł się wyłączył. Ja to tak ustawiłem, że np przy 16° dostępna moc to 0 i i cool faktycznie, wyświetla komunikat "wstrzymano przez kompensacja pogodową" czy co s w tym stylu. Fakt mieszanie na grzejniki ma też sens. Inna temperatura przy dodatnich na zewnątrz inna przy -10 a jeszcze inna przy -20. Zobacz jak jest u mnie. Może coś się przyda. Pamiętaj każdy dom jest inny, każdy ma inne wymagania. Mariup4p Nie do końca, zależy jak chcesz sterować temperaturą w pomieszczeniu. Na kotle ustaw pogodowe i temperaturę według własnego widzimisię np 50° a na termostacie pokojowym w jednym pomieszczeniu 24° a w drugim 22°. I wszystko jest realizowane tak jak ma być. Tylko w każdym pomieszczeniu powinien być sterownik i odpowiednią głowica. Cały układ możesz tak wysterować, że gdy we wszystkich pomieszczeniach, zostanie osiągnięta temperatura, kocioł się wyłączy z opóźnieniem. I włączy również z opóźnieniem. Ja u siebie będę to robił na EngoControls. (Przedtem był SalusControls) i wiem że da się to zrobić. 12 pomieszczeń, układ mieszany (podłogowe i grzejniki). I to da się zrobić tylko zależy co chcesz zrobić i le zainwestować.
  8. Panowie. Raczej czujnik zewnętrzny. Bo w domu to raczej jakiś smarthome. Ja też zaczynam się tym interesować i jak dla mnie na razie. To EngoControls i Tuya. Ale w zeegbee. Mniej prądu i mniej podatne na zklucenie. Ogólnie to komuś robiłem SalusControls. To nie takie trudne. Trzeba usiąść, pomyśleć co chcesz mieć sterowane. I ogień.
  9. Ja czyscilem sam. Nie jest to aż takie trudne. Gdzieś tu na forum. Ktoś wrzucił filmik, niestety nie po polsku, ale po obejrzeniu wszystko jest jasne i proste. Tylko trzeba go obejrzeć, bez przeskakiwania. I wykonać wszystko po kolei. RTB Phoenix. W ogóle to bardzo udana konstrukcja, czyscilem z kolegą jego kocioł na palniku kipi. To dopiero masakra. Ile tam rozkręcania.
  10. Ogólnie jak wrażenia z użytkowania kotłów? Ja jestem ogólnie zadowolony. Po kilku latach mam kilka uwag. 1 brudzące się czujniki odległości zwłaszcza ilość popiołu. 2. Brak dedykowanego czujnika zewnętrznego. Niby jest odczyt ze strony www ale u mnie całkowicie się nie sprawdza. Różnica czasem to nawet 6°. 3. Brak sterowania zaworem 3D jeżeli chodzi o ochronę powrotu. Kocioł tej klasy, powinien obsługiwać takie urządzenia. 4 brak dedykowanej aplikacji, do zarządzania kotłem. A co za tym idzie, brak powiadomień o alarmach bezpośrednio na wskazane urządzenie. Bo z tymi e-mail`ami. To bywa różnie . Mi czasem przychodzą z dużym opóźnieniem. Nawet dwu dyniowym. A wam czego brakuje?
  11. Bufor liczy się 50l na każdy maksymalny kW. Czyli w tym przypadku. 800lto minimum.
  12. Ustawienia. System(poziom użytkownika) zmieniasz na dystrybutor, potwierdzasz. Przechodzisz w zasobnik. I tam masz min moc przy 10% oraz moc wyjściowa na 100%. Tę na 100% to ograniczenia mocy Czy będą dobre? Bo te co są mają duże przekłamania. Ma być jako zewnętrzny.
  13. Ja palę biotechnik ze Śniadowa. Nie narzekam. Ważne jest również prawidłowe przeważanie I odpowiednią obsługa kotła. Dobrze że nie muszę jeszcze ustawiać parametrów: czas pracy podawania, jakieś wentylatory i procenty oto itd.
  14. Nie dobija? A jaki jest objaw? Dobija do 65° przechodzi w podtrzymanie? Czy pracuje dalej ale na wolnych obrotach. Może masz coś źle ustawione. Jak masz zrobioną instalację? Ten masz jakieś termostaty, sprzęgło. Jak masz zrobioną ochronę powrotu? Nie dobija? A jaki jest objaw? Dobija do 65° przechodzi w podtrzymanie? Czy pracuje dalej ale na wolnych obrotach. Może masz coś źle ustawione. Jak masz zrobioną instalację? Ten masz jakieś termostaty, sprzęgło. Jak masz zrobioną
  15. Nie mam doświadczenia z tak dużymi mocami kotłów. A jeszcze jedna sprawa, chodzi mi po głowie. Jaki masz czas czyszczenia palnika dmuchawą. Może tu jest myk. U mnie ustawione Jet co 10min 3sek 50% spróbuj zmniejszyć prędkość na 40% A gdzie jest Seles? Pomóż koledze bo sam pewnie sobie nie poradzę.
  16. UPS a czemu taka duża moc? Jak kocioł ma się wygasić. To schodzi do najniższej mocy. I wtedy jeżeli temperatura nie przekroczy maksymalnej powiększonej o histerezę. Kocioł się nie wyłączy. Ewentualnie rozważyć trzeba montaż bufora. Nie mam czujników pokojowych. Mam termostaty na zaworach. Czujkę wystawiłem na zewnątrz i poustawiane ograniczenia mocy względem temperatury zewnętrznej. Może spróbuj ograniczyć moc kotła na pogodowe względem temperatury w pomieszczeniu. Podejrzyj u mnie moc procentową. Oczywiście weź poprawkę że temperatura zewnętrzna nie jak ma się z tym co pokazuje czujnik. Poustawiałem to metodą prób i błędów. Atomfx to mój nik na Stokerkloud. Może coś pomoże. Według mnie resztki pelletu w popielniku to raczej sposób działania kotła. Wyłączanie włączanie itp.
  17. Ja np rozwiązałem problem pracy ciągłej, przestawiając moc minimalną. Kocioł u mnie 16kW. Minimalna moc ustawiona fabrycznie na 2.5kW zmieniłem na 0,9kw. Kocioł minimalizuje moc. Co prawda u mnie instalacja mieszana z przewagą grzejników. Ale może warto to sprawdzić.
  18. Jak wygląda sprawa? Jak ci to działa? U mnie strasznie przekłamuje temperaturę. Przy dodatnich temp. U mnie jest w granicach błędu 1-2°C Problem zaczyna się przy temperaturze poniżej 4-5°C im niżej tym większe przekłamania. Np 2° u mnie. Pokazuje -3° ale przy -2 to wskazania -6 i różnica jest większa im niższa temp. Może mi ktoś pomóc.? Znalazłem przewodowy zewnętrzny czujnik temperatury z techa. Niby też NTC. Czy będzie to działać prawidłowo?
  19. U mnie podobnie. Na początku, niektórzy z domowników zwracali uwagę, na odgłosy czyszczenia. Teraz nikt nic nie mówi. Ba nawet odwiedzający nas goście o niczym nie mówią. A poza tym można ustawić harmonogram czyszczenia. Hałas nie powinien przeszkadzać.
  20. Reklamuj. Może zostanie pomyślnie załatwione.
  21. Ja zamiast aplikacji, wolałbym aby w końcu pojawił się czujnik zewnętrzny pogodowy. Bo to co oferuje aplikacja online, nie jak ma się z rzeczywistością. Mam co prawda podpięty przylgowe czujnik, ale on prawidłowo działa tylko, jeżeli są wysokie temperatury, im niższa temperatura, wtedy są większe przekłamania Przykład: wczoraj wracam z pracy -6°C wskazania w aucie, tyle samo pokazuje stacja pogodowa. Aplikacja pokazuje -2,5°C, natomiast odczyt z czujki -12°C. Oczywiście wybieram czujkę zewnętrzną i trochę musiałem dostosować odczyty. Natomiast WWW w ogóle przekłamuje. Nie raz, jest duża różnica niestety nie do przyjęcia. Może ktoś może pomóc dobrać czujnik zewnętrzny innej firmy który by działał prawie prawidłowo.
  22. To faktycznie pellet lichy. U mnie raz na sezon. W tamtym roku poszło 5200kg w tym na razie 3 tony. Pojemnik na popiół zapełniony 25%.
  23. Widzę że masz nowszy kocioł z fotodiodą. Jak się sprawdza.
  24. No tak pv, niee ma o czym się rozwodzić. Jak by były pytania pisz na forum. A tak na marginesie, podaj swój nick na Stokerkloud. Popatrzymy.
  25. Pewnie że naczynie przeponowe. A jak podłączasz cwu? Zrób przez zawór strefowy. Latem super oszczędności.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.