Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Za kilka dni powtórz kalibrację kiedyś też mi tak wyskoczyło. Nie wiem co oni dodają do pelletu, ale po około 100kg zrobiłem kalibrację i wyskoczyło o połowę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam  Podłączyłem kocioł i przez pierwsze kilka dni wszystko było ok. Teraz o2 ciagle wskazuje 8 i sie nie zmienia a korekcja spada. Co za tym idzie nie może osiągnąć  temperatury.

1638132016700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje że masz nowy kociołek w którym montowana jest nowa sonda. Trzeba ją skalibrować.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211207/1843bdc759f9fcd431547e57eb9c8232.jpgScreenshot_2021-12-07-18-05-38-197_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg


 

Edytowane przez Ryszard
Stopka z Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącz użytkownika na administratora. Wyłącz kocioł na parę minut. Uruchom go ponownie i poczekaj 30 sekund i wyłącz go ponownie OFF. Poczekaj aż wentylator się wyłaczy. Sonda zacznie się nagrzewać. Wejdź w kocioł, O2 i obserwuj adc oraz tlen. Adc musi zejść jak najbliżej 140 (ja miałem 144). Sonda musi się uspokoić więc uzbrój się w cierpliwość przynajmniej pól godzinki. U mnie przechodził w tryb uśpienia i musiałem co parę minut puknąć w wyświetlacz żeby cały czas sonda się regulowała. Kiedy dojdzie do 140 włącz kalibracje. W zakładce zapalarka wybierz fotodiodę do kontroli płomienia. Ja mam soft 16.0000.180 Jeżeli nie będziesz widział takiej opcji to zmień na jeżyk duński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura kalibracji jest Twoja autorska czy gdzieś to wyczytałeś ? Dotychczas byłem przekonany, że kalibrację przeprowadza się inaczej i "na wolnym powietrzu"

Wartość O2 w kalibracji 144 jest rekordowa i moim zdaniem błędna - porównaj z innymi v16.

Uparłeś się na fotodiodę - istotą regulacji V16 jest sonda lambda, która "steruje płomieniem" tzn. dobiera obroty wentylatora i dawki paliwa.

A poza tym widzę, że masz wersję 16.0000.196 a nie 180 - tak było od zakupu ?

Coś jest nie tak z Twoim kotłem- moc 100% (10kW) a temp 55 stopni na 70 zadanej.

Problemem mogadish była jest/była pogodówka.

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotodioda wróciła do feniksa. Montowali ją na początku a teraz wrócili. Fotodioda jest używana przy rozpalaniu tylko sprawdzając czy jest ono wymagane. Co do sondy oczywiście lepiej kalibrować ja na świeżym powietrzu ale przedłużenie przewodów to wcale nie jest taka prosta sprawa jak zwykłych. Dwa przewody zasilające grzałkę oraz dwa informacyjne podające napięcie poniżej 1v zależnie od ilości tlenu wewnątrz i na zewnatrz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie który to jest wężyk do przedmuchania. Od czujnika ciśnienia komina? Tak mi podano że to jest odpowiedzialne za to że ciśnienie jest nie wyświetlane a wartość dziwna.

Fenikszukow69. To o tym kotle piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrację sondy heraket dostał od nas z serwisu NBE.   Producent zaczął używać nowej sondy i  sprawa dotyczy tylko paru sztuk w PL z ostatniej serii produkcyjnej. Po prostu kalibrowano sondy do danej wartości a nie do poziomu o2.  

 

@Mogadish  ograniczyłeś moc w  pogodówce dlatego kocioł nie nadrabia straty temperatury.  Generalnie kocioł powinien mieć możliwość pełnej modulacji do  100% i 0% gdy chcecie wyłączyć kocioł. Ustaw wszędzie moc na 100% w pogodówce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.:"Kalibrację sondy heraket dostał od nas z serwisu NBE.   Producent zaczął używać nowej sondy i  sprawa dotyczy tylko paru sztuk w PL z ostatniej serii produkcyjnej. Po prostu kalibrowano sondy do danej wartości a nie do poziomu o2. " - czyli sonda nie mierzy aktualnej wartości tlenu przy spalaniu ?

Analizując   witrynę heraketa na stokercloud cieszę się, że nie jestem jednym z właścicieli tych paru sztuk w PL - jak to wyregulować (dozowanie pelletu, korekcje O2 i wentylatora - ciekawe jak wygląda popiół )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nowy

temp powrotu - 999,9 stopni

O2 6,0 (wymagane 0,0)

korekcja mała, średnia i duża po 100%

fotodioda 100

Nie znam się na tej wersji ale tylko pytanie co mierzy sonda ? bo chyba nie poziom tlenu .

Zgodnie z wiedzą ze szkoły poziom tlenu w powietrzu ( przy wyłączonym kotle )wynosi ok. 20,9 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.