Skocz do zawartości

wojtekkowal

Stały forumowicz
 • Zawartość

  656
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana wojtekkowal w dniu 8 Kwiecień

Użytkownicy przyznają wojtekkowal punkty reputacji!

Reputacja

41 Bardzo wysoki

O wojtekkowal

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  katowickie

Ostatnie wizyty

2318 wyświetleń profilu
 1. wojtekkowal

  Sprawdzony Eko-Groszek.

  Na pewno nie jest to czysta Wesoła, bo ta ma spiekalność 20-30 wg Rogi, a nie do 10, więc jeżeli mieszanka, to na pewno nie ta kaloryczność i popiół, czyli kolejny wałek.
 2. wojtekkowal

  Camino Camino Kwd3

  Jak długo masz ogień na górze przy cyklu 12 godzinnym? Paliłeś kiedyś od góry? Trudno się dyskutuje z nieomylnym, "najmądrzejszym chłopem we wsi", który jeszcze rok temu nie wiedział jak palić w swoim Per Eko, a teraz robi za eksperta od wszystkiego.
 3. wojtekkowal

  Z Której Kopalni Kupić Węgiel

  Ale te miały chyba nie są dostępne w wolnej sprzedaży. Widać, że odbiory wagonowe za wyjątkiem miału 23.
 4. wojtekkowal

  Z Której Kopalni Kupić Węgiel

  A gdzie znalazłeś te parametry? Na stronie jest tylko miał I klasa 26 w zasadzie czysty węgiel, a Jacek pisze o miale II klasa 24.
 5. wojtekkowal

  Camino Camino Kwd3

  No nie bardzo. Przy spalaniu od góry odbiór ciepła następuje na całej powierzchni kotła, tak jak przy spalaniu koksu. Etap po odgazowaniu węgla, to już typowe spalanie bez płomienia.
 6. wojtekkowal

  Ustawa antysmogowa podkarpacie

  Znowu pisał kompletny ingorant, bo ten punkt powinien brzmieć "......paliw których procentowa zawartość uziarnienia poniżej 5mm". Nawet w w orzechu znajdziesz frakcję poniżej 5mm i trochę miału.
 7. wojtekkowal

  Z Której Kopalni Kupić Węgiel

  Maniek, niekoniecznie Cię oszukali. Chwałowice są teraz generalnie trochę słabsze. Sprawdź jak się pali, wizualnie wygląda na polski węgiel - struktura, barwa, złote naloty.
 8. wojtekkowal

  Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?

  Bo o Was chyba nie ma jeszcze aktualnie obowiązującej uchwały samorządu województwa, więc kontrolują tylko spalanie śmieci i odpadów. Tak dla poprawienia humoru, w zastępstwie straży miejsciej (tam, gdzie jej nie ma) kontroli może dokonywać inspekcja ochrony środowiska i przeszkoleni i wyznaczeni do tego pracownicy urzędów miejskich i gminnych.
 9. wojtekkowal

  Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?

  Ty jesteś infantylny jak małe dziecko . Nikogo nie interesuje, czy coś widać, czy nie. Większość miejscowości na Śląsku jest już po planowych kontrolach. Chyba na początku lutego, znienacka pojawiła się straż miejska uprzejmie prosząc u umożliwienie realizacji kontroli kotłowni i opału. Możesz oczywiście odmówić kręcąc sobie bat na dupę. Interesuje ich przede wszystkim opał, robią zdjęcia, w razie wątpliwości biorą próbki, sprawdzają czy w kotłowni nie masz przeznaczonych do spalania śmieci i tak będzie niebawem w całej Polsce. Po kontroli dostajesz protokół, który możesz podpisać lub też nie. U mnie wszystko przeszło wzorcowo. Typów kotłów póki co nie sprawdzają, interesuje ich tylko i wyłącznie opał i śmieci. Drewno też sprawdzają, akurat u mnie było tylko rozpałkowe, więc sobie odpuścili, ale jeżeli jest duża ilość opałowego, to podobno sprawdzają wilgotność.
 10. wojtekkowal

  Ekomiał Greenpal

  To, że ten miał ma taką granulację nie jest przypadkiem. Tu chodzi o wymogi śląskiej uchwały antysmogowej, gdzie są określone parametry fizyczne paliw, a konkretnie ten punkt, który zabrania spalania :
 11. wojtekkowal

  Z Której Kopalni Kupić Węgiel

  Dokładnie, przerost węglowy. To zwykły, słaby rusek z kopalni odkrywkowej. Nie obraź się Witku, ale moim zdaniem do palenia od góry kompletnie bezsensowny zakup. Niby cena dobra, ale zimą będzie szedł jak papier.
 12. wojtekkowal

  Węgiel Online

  Od ponad miesiąca Wieczorek już oficjalnie nie wydobywa, a jego złoża przejęła kopalnia Murcki-Staszic i cały cały urobek z czynnych jeszcze ścian Wieczorka bedzie przesyłany na zakład przeróbczy Murcki-Staszic, więc ostrożnie z bajkami sprzedawców na temat pochodzenia węgla z Wieczorka.
 13. wojtekkowal

  Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?

  morgon, nie zaśmiecaj tego fajnego tematu swoimi przemyśleniami dotyczącymi tego, co masz zamiar kupić, bo nie po to go Juzef założył. Marcus, mój sąsiad pali w żywieckim KDO-U tylko węglem typu 33 z Sośnicy i daje radę. Twierdzi, że nie ma większych problemów. Pali bez wygaszania. Duży nieocieplony dom w granicach 220-230 metrów z poddaszem i piwnicą. Kocioł 25kW. Emus palił groszkiem typu 33 z Brzeszcz w Sokole SDG.
 14. wojtekkowal

  Z Której Kopalni Kupić Węgiel

  Na wadze kopalnianej. Nie umiesz wejśc na stronę? http://www.tauron-wydobycie.pl/oferta-handlowa/wegiel To co robią składy, to ich ich indywidualne ruchy. Jedni ceny zmieniają inni nie. Wyznacznikiem wzrostów i spadków cen są ceny na kopalniach.
 15. wojtekkowal

  Z Której Kopalni Kupić Węgiel

  Ceny na składach, nawet autoryzowanych nie są żadnym odnośnikiem cen Tauronu, który ma nowy cennik od 1 maja w którym orzech kosztuje odpowiednio 619 i 613zł i z tego co pamiętam takie same, może 10-15zł wyższe ceny były w kwietniu. Składy obniżają ceny z prozaicznego powodu, bo ciśnie je brak kasy przy zmniejszonym ruchu. Chyba niewiele spadła w maju w Tauronie cena kostki i zwykłego groszku. Zreszta jakim wyznacznikiem rynku jest Tauron, ze swoimi trzema kopalniami, w tym z dwoma bardzo małymi? Prawdopodobnie sam Ziemowit, który jest największą kopalnią w Polsce i w Europie wydobywa dobowo więcej węgla, niż cały Tauron razem wzięty. Ceny na rynku dyktuje PGG i wielcy importerzy z Rosji. Na razie PGG i na przykład Energo trzymają ceny. JSW na kopalniach z których brało się kiedyś dobry węgiel np. Knurów ma ceny z kosmosu - orzech prawie 690zł.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.