Skocz do zawartości

wojtekkowal

Stały forumowicz
 • Zawartość

  685
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  15

Ostatnia wygrana wojtekkowal w dniu 5 Sierpień 2018

Użytkownicy przyznają wojtekkowal punkty reputacji!

Reputacja

49 Bardzo wysoki

O wojtekkowal

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  katowickie

Ostatnie wizyty

2568 wyświetleń profilu
 1. wojtekkowal

  Bartex węgiel orzech

  Dużo popiołu z tej Silesii?
 2. wojtekkowal

  Dopalanie płomieni w gs

  Mylisz się. Dla taty rajem jest GS i palenie w cienkiej warstwie. Chodzenie co godzinę i dorzucanie łopaty, stała szczelina, ciągły płomień i żadnych miarkowników. Jak podajnik, tylko żywy. Najekonomiczniejsze i najczystsze palenie w GS.
 3. wojtekkowal

  Dopalanie płomieni w gs

  To była skrzynka inżyniera Birszenki. Przy paleniu od góry dobrą robotę robią docięte mniej więcej do wysokości zasypu klocki drewniane wstawianie pionowo na tylną ścianę kotła przed zasypaniem węgla. Szczególnie w przypadku węgla wysokokalorycznego. Taki klocek spełnia od rolę świecy dopalającej gazy, a po wypaleniu pozostawia tunel dla powietrza w tylnej części kotła. Im twardsze drewno - buk, dąb tym lepiej, bo wolniej i dłużej się wypala. Tak samo przy węglu silnie spiekającym pomaga przekładanie węgla drobnym drewnem, ewentualnie nawet tanim, byle jakim pelletem.
 4. wojtekkowal

  Dopalanie płomieni w gs

  taki sam temat rzeka ciągnął się przez 900 stron i 9 lat na forum muratora i takich samych tematów było już wiele na tym forum...
 5. wojtekkowal

  Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?

  Sorry za off top. Daras300, po co cytujesz cały poprzedzający twoją wypowiedź post, łącznie ze zdjęciem, no po co? Nie cytuj bezsensownie, albo cytuj selektywnie tylko mały fragment postu, do którego się odnosisz.
 6. Przekładać węgiel drewnem, nawet drobnym, ewentualnie kupić parę worków najtańszego pelletu i mieszać z węglem.
 7. wojtekkowal

  Pelet Węglowy

  Berthold, to się zdecyduj czy jest różnica, czy faktycznie z palca wyssane? Obydwa cytaty, to Twoje słowa.
 8. wojtekkowal

  Który węgiel kupić

  Ja mam w tym sezonie Sośnicę i rozpala się bez żadnych problemów. Spiekalność na średnim poziomie, popiołu bardzo mało. Kaloryczna, dobrze koksuje, po wypaleniu zostaje koks, ale mam wodny ruszt. Może trochę przykopcić. Dziwią mnie te problemy z rozpalaniem i osiągnięciem temperatury. Daj przy rozpalaniu więcej powietrza i może parę szczapek drewna więcej.
 9. wojtekkowal

  Czyżby przewymiarowany kocioł? Teoria a praktyka...

  Ciągle mylicie pojęcia. Szlakę będziesz miał po słabym węglu, a po Wujku i innym mocnym zostanie niedopalony koks lub spieki koksowe do ponownego wykorzystania.
 10. wojtekkowal

  Węgiel KWK Rydułtowy

  Nie pisz już to bajek o jakimś ukraińskim węglu w Gliwicach. Tu masz link, jak i od kogo kupuję węgiel: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/?page=29&tab=comments#comment-372129 skład 2 kilometry od mojego domu: http://www.opalowy-sklad.pl/ Gość bierze całymi wannami wegiel z Sośnicy, Knurowa i Szczygłowic do których ma po 10km. Ja kupuję zawsze w maju. W tym okresie wożą również bez problemów wozacy, ale nie po dwie tony lamerku, tylko minimalnie 4-5 ton, ale oni nie workują. W Atexie też kupisz bez problemów polski węgiel, tylko oni bazują na Tauronie, THMH ma zawsze tylko i wyłącznie polski węgiel z Silesii i Bobrka, Weglosprzęt - skład od ponad 20-tu lat handluje tylko polskim węglem - to właśnie u nich brałem dwa sezony temu te Rydułtowy z linku powyżej, także daj już spokój i nie fantazjuj. Tak na marginesie węgiel 34.2 z Rydułtów, Knurowa, czy 33 z Sośnicy od ukraińskiego lub rosyjskiego wizualnie odróżni nawet dziecko, już nie mówiąc po pierwszym odpaleniu. Znasz określenie lamer? To takie potoczne określenie mądrali, który coś gdzieś słyszał....
 11. wojtekkowal

  Węgiel KWK Rydułtowy

  No widzę, że prawdziwy znawca się odezwał. To jest węgiel typu 34.2 o bardzo dużej spiekalności w granicach 70 wg rogi i kaloryczności ponad 30Mj/kg. Paliłem nim dwa sezony temu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/?page=19&tab=comments#comment-256124 https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/?page=19&tab=comments#comment-254824 Węgiel tego typu jest bez większych problemów dostępny, więc nie wypisuj banialuk o jakimś ukraińskim.
 12. wojtekkowal

  Dobór kotła Szybka Pomoc W Wyborze Kotła (~15 Kw)

  FireFlame, robisz za archeologa? Po co odgrzewasz tematy sprzed 3 lat? Pewnie już trzy razy kupił ten kocioł .
 13. wojtekkowal

  Ekomiał Greenpal

  Przecież napisał, że Karlika.
 14. wojtekkowal

  Skład węgla

  THMH z Pyskowic. Trochę dalej od Ciebie, ale sprawdzony przez użytkowników tego forum, przeze mnie również. W google też dobre oceny.
 15. wojtekkowal

  Węgiel Online

  https://forum.info-ogrzewanie.pl/search/?q=bartex
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.