Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Po spaleniu około 150kg. Na pewno ma moc. W porównaniu do JOWISZA spalanie spadło o około 15 kg. Sadzi dosyć. W popiele można znaleźć małe krzaczki kokosowe. wagowo popiół wychodzi między 5,2 a 5,4%. Na worku i w świadectwie napisane jest max 9%. Także spokoe62a2627fee4de83102cbd21386f547a.jpg&key=581cc7c7a9703282944ac47c91d36e90f35bda751c7c877ce84ffb77d4251225
2ee71a2fd552aabcf9d7cc7d00d52f16.jpg&key=59f06d6729ade658caff6e0b19fbe4140095c7c8ff0baa86f50bca047f3f56e9
5f0911b34de4cfeafa997301ee0e5cd6.jpg&key=8e7dd5c36d425280bce2c502aa8ef16f15d66fb452d8b1ba85455632413f50b3
ec601803483676728153f842de3e0555.jpg&key=5c2fbca395fb324a72174df092b640cfab3ebd7dc89a2f582d19b5071530cc10
037e1df2c69f9f7b67912f7b864ad0f7.jpg&key=57b15ca64a63f7e821573e30c2a0f79cdb99f236bf1bb882fe96ef0011ab6e40
ce26c2f1b46ab6d8cfdf50e1636b778e.jpg&key=3ac64cb0c4a8656d6049fdfc38820a85c1d2cc1547c39a388d616001e9c1596f


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Spalanie pieklorza na dobę 62,2. Resztę sobie policz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep PGG. W piątek zamówiłem we wtorek w południe go miałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wtrącenie w temacie, pytanie do @jacekmury.

Poleciłeś mi rok temu karlika, od miesiąca na nim jadę i z tego co widzę w trybie PID mi go lekko przesypuje i niedopala. Czy Ty miałeś podobnie z nim?

Ogólnie jest ok, dobra granulacja, brak kamieni, średnio popiołu, w miarę kaloryczny chyba te 27Mj na oko ma.

Z tego co widzę on musi dłużej leżeć na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest z pieklorzem. Trzeba go trochę przytrzymać na palniku. Na zdjęciach może tego tak dobrze nie widać ale kopiec jest prawie płaski


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność w górę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlodypestek w Defro nie ma takich parametrów, sterownik jest już fabrycznie dobrany do kotła. Akurat u mnie na 3.6.3. Karlik szedł z powodzeniem na korekcie -3, ale @moshica pewnie coś dłubał w menu serwis.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż przywrócilem v 3.4.0 . Na 3.6.0 , dużym wentylatorze i dużym hallotronie to nie mialo szans działac w ogóle. Czasy min podawanie 31s i max podawanie 41 to jakas parodia techa. Przy zadanej 65st chodził w granicach 68-74st w nadzorze. 

Zejście do v 3.4.0 uspokoilo sytuacje, obecnie nic nie ruszane z menu serwis, lekko przesypuje karlika. Zobaczymy po korekcie nadmuchu w górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działało i na dużym i na małym, retorta już z otworami na obwodzie a faja bez. Ale to szczegół, korekta powinna załatwić temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parametry w 3.6.0 na pewno nie są oryginalne dla palnika 12 kW, musiało być mieszane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawal mi je serwisant, ja je wklepywalem, nawet zadalem mu pytanie czy się nie pomylił. Efekt byl taki że podajnik podawal jak glupi a kociol stal w nadzorze.

 Dalem dzis na v 3.4.0 korekte powietrza na + 3, zobaczymy jutro, staram się o 1 krok dobierać. 

W watku o aktualnych wersjach sterownika pisaliscie o klopotach na 12KW Defro z dużym wentylem i turbiną, zamawialiscie mniejsze na fi 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nowy kocioł w 2019 i na gwarancji wymogłem nowy wentylator z małą turbiną. No i ja mam 9kW, choć powierzchnia większa i ocieplenia brak. Właśnie próba generalna przede mną, pierwszy mróz w życiu kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, moshica napisał:

Podawal mi je serwisant, ja je wklepywalem, nawet zadalem mu pytanie czy się nie pomylił

I wszystko jasne... Serwisant... Nie prościej było zrobić reset do fabrycznych? ?

Tak ja w kotle 15 kW wymieniałem na własny koszt, turbinkę i koronę.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 6.02.2021 o 20:51, janosh napisał:

Jak czytam na worku wartosc 26-29mj.... Jakos zawsze zakladam ze te 26 to moze bedzie mial..... Ja zawsze patrze zeby pisało wartosc min.... Inaczej czuje ściemę 

Aaa... I raczej zamiast "jak to sie spala" interesuje mnie bardziej koszt grzania. Kazdy sie jakos spali. Kwestia ile to bedzie kosztowac... 

No nie do końca , ja kupuję luzem Chwałowice i tam w papierach pisze 26-29mj to w sterowniku aby dobrze spalało ustawiam 28,5mj więc by się zgadzało a jak dam np 27 to kopczyk na 10 cm i lekkie niedopały .dam 29 to kopczyk leciutko się zapada zwłaszcza jak zasobnik jest już w większości opróżniony , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś taki nieufny jestem... fajnie ze możesz to mniej więcej sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca , ja kupuję luzem Chwałowice i tam w papierach pisze 26-29mj to w sterowniku aby dobrze spalało ustawiam 28,5mj więc by się zgadzało a jak dam np 27 to kopczyk na 10 cm i lekkie niedopały .dam 29 to kopczyk leciutko się zapada zwłaszcza jak zasobnik jest już w większości opróżniony , 
Nie zgodzę się z tobą, bo nawet jak byś wpisał 26 lub 29 to zawsze dopasujesz wiatr żeby kopczyk się zgadzał. W domowych warunkach nie sprawdzisz kalorycznosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, moshica napisał:

Sorki za wtrącenie w temacie, pytanie do @jacekmury.

Poleciłeś mi rok temu karlika, od miesiąca na nim jadę i z tego co widzę w trybie PID mi go lekko przesypuje i niedopala. Czy Ty miałeś podobnie z nim?

Ogólnie jest ok, dobra granulacja, brak kamieni, średnio popiołu, w miarę kaloryczny chyba te 27Mj na oko ma.

Z tego co widzę on musi dłużej leżeć na palniku.

Dmuchnij Mu więcej,

58 minut temu, Kijasr napisał:
Godzinę temu, berthold61 napisał:
No nie do końca , ja kupuję luzem Chwałowice i tam w papierach pisze 26-29mj to w sterowniku aby dobrze spalało ustawiam 28,5mj więc by się zgadzało a jak dam np 27 to kopczyk na 10 cm i lekkie niedopały .dam 29 to kopczyk leciutko się zapada zwłaszcza jak zasobnik jest już w większości opróżniony , 

Nie zgodzę się z tobą, bo nawet jak byś wpisał 26 lub 29 to zawsze dopasujesz wiatr żeby kopczyk się zgadzał. W domowych warunkach nie sprawdzisz kalorycznosci...

Dokładnie Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
55 minut temu, Kijasr napisał:
Godzinę temu, berthold61 napisał:
No nie do końca , ja kupuję luzem Chwałowice i tam w papierach pisze 26-29mj to w sterowniku aby dobrze spalało ustawiam 28,5mj więc by się zgadzało a jak dam np 27 to kopczyk na 10 cm i lekkie niedopały .dam 29 to kopczyk leciutko się zapada zwłaszcza jak zasobnik jest już w większości opróżniony , 

Nie zgodzę się z tobą, bo nawet jak byś wpisał 26 lub 29 to zawsze dopasujesz wiatr żeby kopczyk się zgadzał. W domowych warunkach nie sprawdzisz kalorycznosci...

Sprawdzisz bo jak dam więcej wiatru to sterownik od razu pokazuje inną moc w Kw , nie wiem jak inne sterowniki pokazują ale w elster jest to dosyć dobrze rozwiązane i każda zmiana parametru od razu wpływa na moc pokazywaną jaka idzie na instalację oraz czas podawania i przerwy z mety same się zmieniają , tak że jak na danym węglu np Chwałowickim podawanie 3,4 sek to przy takim słabym jak stabek z mety podawanie zmienia się na 5,5 sekundy , mam to już opanowane i śmiało mogę powiedzieć że Chwałowice ma moc , paliłem Bobrkiem kilka worków i jedynie co to ciut mniej popiołu było ale kaloryczność niestety musiałem ustawić na 25,5 mj aby dobrze szło więc cena/jakość się nie zgadzała , oby jak najdłużej był dostępny ten ekogroszek bo zero problemu , sezon paliłem Piastem czyli retopal i niby dobrze ale drożej wychodziło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, bo to ile węgla masz na palniku ustawiasz albo czasem/częstością podawania albo kalorycznością. Możesz ustawić mniejszą kaloryczność niż "nominalna" i np zmniejszyć też częstość podawania. Jedno drugie zrównoważy. Na SKZP02 możesz to modyfikować kalorycznością opału, albo potencjałem podajnika (ten się zmienia w zależności od węgla, stąd też u ciebie inne nastawy podawania i przerwy)). Tak więc jedynym parametrem który trzeba do tego przystosować jest powietrze.

Kaloryczność węgla jest bardzo orientacyjnym parametrem, a co za tym idzie moc jaką piec generuje. Ja na to nie zwracam uwagi. Ważne jest po prostu ile pali danego typu węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No dokładnie i dlatego najtaniej wychodzi palenie u mnie Chwałowicami a cała ewentualna regulacja polega na podaniu kaloryczności opału w mj  ,powietrza nie ruszam od 3 lat i mam na min 19% a na max 26 % przy wentylatorze 34 Watt , tego np stabka idzie o 1/3 więcej przy tej samej cenie więc bez sensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Stabek ma 24MJ.... Masz super cene Chwałowic. Stabka spaliłem 4t zeszły cały rok (4t*719=2.876zł). teraz leci Lew 27-29 MJ (kupione 3t *939=2.817 zł) i Lwa - niedużo - ale trochę braknie. matematycznie wychodziło mi zużycie 3,4t.

Wczoraj doceniłem dużą ilość popiołu ze Stabka. Podjazd mi oblodziło, soli brakło a popiołu z Lwa jak na lekarstwo....... ? Zamarzyła mi się kruszonka ze Stabka :):):)

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.