Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Na jesieni udało mi się kupić ekogroszek Eko Premium Plus 2t i suchy aż chrupie w workach, palę od 2 tygodni. Wcześniej paliłem czymś w stylu Retopal(wg lokalnego składu, niby Retopal ale gość nic nie był o nim więcej powiedzieć oprócz wartości opałowej - lokalny cwaniak, ale jako jedyny w okolicy przechowywał pod dachem w bigbag). Przy retopalu miałem więcej spieków, popiołu dużo (zmiana ustawień niewiele dawała). Teraz przy Eko Premium Plus jest bardzo dobrze, popiół pył, wszystko ładnie wypalone bez zmiany ustawień. Jedynie częściej muszę piec czyścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Płomień 29 1t na początku grudnia naa próbę i tak:W

Węgiel w worku bardzo wilgotny, powiedziałbym że mokry..

W wymienniku ciemno i brudno, gruby nalot. Raz na tydzień czyszczę.

Ale pali sie dobrze i popiołu wg mnie mało, na spalone 150 kg jest kuweta z pieca. Nie ważyłem.

 

Planuję kupić teraz JOWISZA , jest za 750zł/t +50zł transport Poczta Polska. Polecacie w tej cenie czy nie warto i wziąć coś lepszego np OGIEŃ PREMIUM 27 za 900zł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 1 tonę JOWISZA 15 Listopada do dzisiaj zostało mi 20 worków. Węgiel trochę spieka, popiołu raczej dużo, kilka kamieni się zdarzy, ale pali się w miarę dobrze, w workach wilgoć, otwieram po kilka i zostawiam na tydzień do wyschnięcia. Średnio spala 15 kg na dobę - domek 114m2 P.U.+7 kotłownia dobrze ocieplony. Powiem tak - po mimo kilku mankamentów w tej cenie nic lepszego nie kupisz. Zamówiłem kolejną tonę zobaczymy co przyjedzie.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamówiłem Jowisza. Ma być w środę. Zobaczymy co przyjdzie. Ostatni certyfikat z grudnia wskazuje na prawie 25 MJ, więc za tę cenę lepszego nie ma.
Na stronie widnieje ładny znaczek SUCHY :) Całkiem suchego się nie spodziewam o tej porze roku ale jednak nie chciałbym bagna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę suchy, trochę miału jak wszędzie, frakcja różna ale w stronę trochę grubszej. Ilość popiołu ok, na SV nie spieka.  Spoko opał za 900, teraz 959.  nie wiem czy nie lepiej palił się Ogień Ultra chodź tam zawartość worków jakby bardziej losowa.  

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie Płomień 29 trochę spieka na Sv200. Trafione 3 kamienie podczas zasypywania podajnika. Prawie każdy worek 24,7kg... 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu reklamówka. Niestety parę razy się już nadziałem na węgiel "testowany" przez Kamila.

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem kupię atex ekosun i zobaczymy co będzie. Dostawa do mnie gratis więc cena ok. Płomień 29 mało popiołu ale już kilkanaście kamieni z tony które zauważyłam podczas zasypywania podajnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem Jowisza w wakacje - nie zauważyłem większego spalania, a widok kamieni w węglu za 699 mniej boli niż identyczny widok w węglu za tysiaka:-) 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH jak oceniasz kaloryczność tego Jowisza? Ma to 24, mniej czy więcej wg Ciebie? Zamierzam go kupić na okres przejściowy zima-wiosna i wydaje się że byłby odpowiedni - taki nie za mocny nie za słaby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętościowo z 6-7 worków węgla mam 2/3 worka popiołu. U mnie popiół z całego zasobnika mieści się w popielniku. Z porównania jest lepiej niż na Karliku i Chwałowicach, mniej więcej poziom Bartexa Golda, trochę gorzej od Lwa. 

@KKTS sprawa jest dziwna, bo mam spalanie identyczne jak na wymienionych wyżej, tylko Ecodesign Sambudrolu był znacznie bardziej kaloryczny.  Więc albo inne węgle są oszukane, albo Jowisz jest mocniejszy, albo coś się nie polubili z Defro. Ale zastrzegam, że ten wakacyjny mógł być mocniejszy. Wklejałem na tym forum świadectwo z wakacji (konkretnie w poście 838)

Edytowane przez HarryH
  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 11:05, qmek napisał:

Na jesieni udało mi się kupić ekogroszek Eko Premium Plus 2t i suchy aż chrupie w workach, palę od 2 tygodni. Wcześniej paliłem czymś w stylu Retopal(wg lokalnego składu, niby Retopal ale gość nic nie był o nim więcej powiedzieć oprócz wartości opałowej - lokalny cwaniak, ale jako jedyny w okolicy przechowywał pod dachem w bigbag). Przy retopalu miałem więcej spieków, popiołu dużo (zmiana ustawień niewiele dawała). Teraz przy Eko Premium Plus jest bardzo dobrze, popiół pył, wszystko ładnie wypalone bez zmiany ustawień. Jedynie częściej muszę piec czyścić. 

Witam, też zastanawiam się nad zakupem tego produktu. Opinie w Internecie średnie, ale tutaj na forum kilka pozytywnych widzę. Jutro lub pojutrze kupię parę worków, mam skład z tym groszkiem 500m od domu. Dam znać jak to się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.