Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby to była cena za MJ, to tona węgla kosztowałaby półtora miliona. A na to rząd potrzebuje jeszcze kilka lat:-)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslcie co chcecie ale ja zadowolony jestem ze kupilem tone huskiego po 719 i 3t stabka po 739 chyba abo 749.. Moglem huska 4t od razu kupic ale... Trudno.. Jak w maju będą podbne ceny to sie nawet minuty zastanawial nie będę ... 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciej19922 napisał:

Ja zakupiłem 2 tony sambudrol ecodesign po 1184zl. 

IMG20210902111022.jpg

To jawne robinie  chłopa w ..uja, dali podziarno z wodą, żeby więcej wody sprzedać, współczuję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sambudrol przyszedł też trochę wilgotny. 

Jedna paleta sucha jak pieprz, druga z góry wilgotna a gdzieś po drugiej warstwie sucha, trzecia mokra - ale nie taki gnój jak na fotkach. Ogólnie myślę że OK. Te mokre doschną i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może złapały deszcz gdzieś na placu kurierskim, u mnie na samej górze była gruba folia zaciśnięta stretchem, a stretch na bokach był mokry  jak rozcinałem, ale po odwinięciu worki były suche.

Kurier w ogóle chyba chciał wałek mi zrobić, brakowało tony węgla, dobrze, ze byłem w domu, żona by podpisała, jak się doliczyłem, to potem prosił żebym pokwitował z wpisem, że brak jednej tony, że niby zapomniał, nie podpisałem.

Zadzwoniłem do  sklepu, na głośnomówiący i pani posiedziała, że ma się gonić, przyjechali jeszcze raz za 3 dni. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, normalny99999 napisał:

Dzwonilem trzy dni temu ,920 zl za karlika...

Skąd te ceny?

przeciez on jest z dostawa po 815zl z dostawa:

https://sklep.pgg.pl/produkty/8/1/karlik-ekogroszek-paleta-1000kg-50-workow-x-20kg?gclid=CjwKCAjw4KyJBhAbEiwAaAQbExAfYvKNHi1WTSXDmwkRAV0cT3eL68frDjzHd_oeSmgXBbG7qFQKQBoC2EIQAvD_BwE

 

Ja dziś mam mieć dostawę Husky 1tona, mam nadzieje ze suchy będzie 

12 godzin temu, janosh napisał:

Myslcie co chcecie ale ja zadowolony jestem ze kupilem tone huskiego po 719 i 3t stabka po 739 chyba abo 749.. Moglem huska 4t od razu kupic ale... Trudno.. Jak w maju będą podbne ceny to sie nawet minuty zastanawial nie będę ... 

Paliłeś już tym Huskym? zadowolony z niego jesteś? Ładnie sie spala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

815zł jest bez dostawy. Do mnie dostawa 130zł więc wychodzi 945zł. Z matematyką nie wygrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LukaszJeleniagora napisał:

on jest z dostawa po 815zl

Bo dostawa wg pgg to wystawienie na wagę w kopalni, jeśli chcesz dostawę do domu, to po wpisaniu adresu masz już 945 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kaloryczność 26-28 jest prawdziwa to 945 zł za tonę to niezły deal przy obecnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał Husky, i to suchy 🙂 poniżej zdjęcie. 
Odpaliłem piec dzisiaj i po kilku godzinach widze ze pali się przyzwoicie.

Na wiosnę paliłem Carbon Premium 28MJ wiec musiałem zmienić parametry (zastosowałem jak dla KGM26) bo węgiel szybciej się spala jak to wynika z mniejszej kaloryczności. 
D5A9725C-4A61-48C3-A641-5BAB39BC4BF9.thumb.jpeg.1ed54f90047d46d79bd27333e9817383.jpegDCAABC0B-F754-46F7-9EFD-1A79CC7B25A9.thumb.jpeg.48cf12e4d81f81d7743b1009885a5e12.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem 1 worek sambudrolu na słońcu na kilka dni otwarty. Węgiel jest suchy taki jak kiedyś dostałem latem, ale ubylo 490g na wadze. 20kg na tonie, myślę że to nie tragedia ale jednak skoro widzą że groch mokry powinni nadwazyc te parę gram, przestawienie maszyny to 3 kliknięcia... 

Karlik przyszedł wilgotny ale nie mokry jak sambudrol, jest trochę podziarna od spodu worka. Pieklorz ma mniej wilgoci niż karlik i grubsze ziarno, wygląda lepiej. Waga palet 1027 do 1030 więc na plus. 

Pierwsze zdjęcie pieklorz, drugie karlik

IMG20210906184817.jpg

IMG20210906184811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciej19922 napisał:

Postawiłem 1 worek sambudrolu na słońcu na kilka dni otwarty. Węgiel jest suchy taki jak kiedyś dostałem latem, ale ubylo 490g na wadze. 20kg na tonie, myślę że to nie tragedia ale jednak skoro widzą że groch mokry powinni nadwazyc te parę gram, przestawienie maszyny to 3 kliknięcia... 

Karlik przyszedł wilgotny ale nie mokry jak sambudrol, jest trochę podziarna od spodu worka. Pieklorz ma mniej wilgoci niż karlik i grubsze ziarno, wygląda lepiej. Waga palet 1027 do 1030 więc na plus. 

Pierwsze zdjęcie pieklorz, drugie karlik

IMG20210906184817.jpg

IMG20210906184811.jpg

Pieklorz to skarbek? 

Gdzie kupiony i po ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.